VGTU studentai pagerino Lietuvos rekordą pasauliniame makaronų tiltų čempionate

Publikuota: 2016 m. gegužės 30 d. pirmadienis

Vengrijoje vykusiame pasaulio čempionate „World Championship in Spaghetti Bridge Building: RECCS 2016“ Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentų komanda „Špikis“ įspūdingai ištaškė savo iš makaronų pastatytą tiltą ir pagerino dar prieš metus jų pačių pasiektą Lietuvos rekordą. Jų tiltas šį kartą atlaikė net 307,6 kg apkrovą (2015 m. tiltas atlaikė 251 kg).

VGTU studentai Žygimantas Riauba, Monika Parafinaitytė ir Tomaš Seniut džiaugėsi pagerinę savo ir tuo pačiu Lietuvos rekordą, ypač po to, kai Vengrijos čempionate jiems teko susidurti su keliomis problemomis. „Atsivežę tiltą į Vengriją pastebėjome, kad kai kurie makaronai nulūžo, juos teko per naktį suklijuoti. Vėliau sužinojome, kad varžto svoris yra įskaičiuojamas į tilto svorį, todėl teko gerokai jį modifikuoti. Be to, kelionės metu tiltą paveikė drėgmė. Nepaisant šių nesklandumų džiaugiamės sėkmingu startu tarptautiniame čempionate. Įgijome labai naudingos patirties, kurią grįžę pasidalinsime su kitomis mūsų šalies komandomis“, – iš karto po pasirodymo įspūdžiais dalijosi komandos nariai.

Lietuviai, net 114 kg aplenkę čempionato šeimininkų komandą, su savo rezultatu iškopė į 5-ą vietą. Čempionatą „World Championship in Spaghetti Bridge Building: RECCS 2016“ laimėjo komanda iš Rumunijos Cluj-Napoca technikos universiteto, jų tiltas atlaikė 455,3 kg apkrovą.

Vengrijos Óbuda universiteto organizuojamas čempionatas kasmet sulaukia vis daugiau dėmesio: studentai iš viso pasaulio čia suvažiuoja išbandyti savo jėgas ir pademonstruoti savo sugebėjimus teorines žinias pritaikyti praktiškai. Patys renginio organizatoriai į klausimą „Ar tiltų iš makaronų statymas yra žaidimas, ar rimta užduotis?“ atsako, kad nepriklausomai nuo to, iš kokių medžiagų yra statomas tiltas, sukurti stiprią ir gerai atrodančią konstrukciją yra rimta inžinerinė užduotis. Paties konkurso taisyklės yra gana paprastos – naudojant 1 kg pasirinktos formos makaronų ir klijų reikia pastatyti kuo stipresnį tiltą.

Tiltų iš makaronų statybos karštlige po truputį užsikrečia ir visa Lietuva. Šiais metais 5-ą kartą VGTU Statybos fakulteto organizuotame Lietuvos čempionate „Makaronų tiltai“ dalyvavo net 10 komandų, tarp kurių buvo studentų, moksleivių bei absolventų inžinierių komandos. Pirmą kartą šiais metais renginyje dalyvavo ir Erasmus studentai. „Čempionatas auga, tobulėja ir pritraukia vis daugiau kūrybiškos inžinerijos entuziastų“, – džiaugėsi renginio organizatorius ir VGTU Tiltų ir specialiųjų statinių katedros lektorius Vytautas Tamulėnas.

Šiemet VGTU organizuotame čempionate komanda „Špikis“ ir iškovojo teisę atstovauti Lietuvą pasaulio čempionate Vengrijoje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »