VGTU studentų suburta formulės komanda rengiasi varžybų startui

Publikuota: 2016 m. gegužės 10 d. antradienis

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) į komandą susibūrę jaunieji inžinerijos entuziastai kuria tai, kas Lietuvoje dar nekurta – elektrinį studentų formulės automobilį. Iš universiteto studentų sudaryta komanda jau nuo rudens intensyviai rengiasi pirmajam Lietuvos aukštųjų mokyklų debiutui didžiulį pasisekimą ir populiarumą pelniusiose „Formula SAE Student“ varžybose.

„Formula SAE Student“ – tai pasaulinės automobilių inžinierių bendruomenės („Society of Automotive Engineers“ arba „SAE International“) rengiamos varžybos aukštųjų mokyklų inžinerijos studentams. „VGTU FS Racing Team” vardu užregistruota lietuvių komanda jėgas pasiryžusi išbandyti Italijoje vyksiančiose „Formula SAE Italy & Formula Electric Italy 2016“ varžybose. 

Puoselėdami naujų judėjimo technologijų kūrimo Automobilių transporto katedroje (ATK) idėjas bei naudodamiesi universitete atsiveriančiomis galimybėmis įgyvendinti inžinerinio sumanumo ir kūrybiškumo projektus, ATK studentai inicijavo, išplėtojo ir žengė pirmuosius žingsnius formulės automobilio kūrimo link. Daug žinių, žalią požiūrį ir sportines ambicijas vienijanti idėja greitai virto jungtiniu, net šešis – Transporto, Mechanikos, Elektronikos, Kūrybinių industrijų ir Architektūros bei Verslo vadybos – fakultetus įtraukusiu, universiteto projektu. 

Naujų iššūkių ir ambicijų vedina „VGTU FS Racing Team“ komanda apjungia studentus žinių ir patirčių mainams siekiant bendro, universitete iki šiol nesiekto, tikslo. Iš pirmo žvilgsnio labiausiai su transporto inžinerija sietinas projektas apima labai platų spektrą specifinių sričių bei skirtingų kompetencijų. Kompleksinių žinių ir gebėjimų reikalaujantis kūrybinis procesas negalėtų pilnavertiškai vystytis be mechanikos ir elektronikos jaunųjų specialistų indėlio, be dizaino ir kūrybinių industrijų studentų vaizduotės išpildymo, ir, žinoma, be verslaus projekto įgyvendinimo. 

„VGTU FS Racing Team” sudaro bei visą projektavimo, inžinerinį, techninį, mechaninį, kūrybinį ir vadybinį krūvį kuria 30-ties studentų komanda. Svarbiausias uždavinys – tai komandos misija sukurti varžybų reglamento reikalavimus atitinkantį formulės automobilį, o siekis – sukonstruoti automobilį ne tik pajėgų varžytis su komandų naujokių formulėmis, bet kartu ir galintį lygiuotis į senbuvių rezultatus. 

Prieš keletą metų skambaus Transporto inžinerijos ir Mechanikos fakultetų projekto – bendro studentų ir dėstytojų sukurto elektromobilio – pradėtos formuoti darniojo transporto kryptimi judančios idėjos šiandien sulaukė naujų iniciatyvų ir tęstinumo galimybių. Siekiant tęsti alternatyviąja energija varomų ir aplinką tausojančių transporto priemonių kūrimo universitete tradicijas, „VGTU FS Racing Team“ pasirinko elektrinės studentų formulės varžybų iššūkį. 

Šis aukštos įtampos projektas it laidininkas sujungia studentų inžinerinio sumanumo ir kūrybiškumo galimybes, leidžiančias kurti naujas judėjimo technologijas mūsų universitete. VGTU formulės automobilio sumanymas yra pirmasis studentų kartu su kūrybiškumo ir inovacijų centru „LinkMenų fabrikas“ vykdomas bendradarbiavimas. Per visą projekto laiką „VGTU FS Racing Team” naujajame universiteto centre rūpinsis nuo formulės automobilio projektavimo iki pagaminimo ir parengimo varžyboms. 

„Formula SAE Student“ varžybos išskirtinės savo specifine konkurencijos forma. Karščiausi įvykiai prasideda dar nė neišvažiavus į lenktynių trasą. Pirmieji iššūkiai dalyvių laukia varžantis dizaino, komandos prisistatymo ir projekto pristatymo bei ekonominio pagrindimo rungtyse. Taip pat komisija vertina komandų inžinerinių sprendimų sumanumą ir techninių reikalavimų atitikimą reglamentui. Tik perėjusios techninės komisijos etapą komandos pajuda į dinaminių rungčių – slalomo, pagreitėjimo, ištvermės ir ekonomijos – lenktynes. 

Visgi gražiausia ir svarbiausia šio šurmulio dalis yra inžinerinio kūrybiškumo maratonui prilygstantis jaunųjų specialistų nueitas kelias nuo tapimo komanda iki stojimo prie varžybų starto slenksčio. Tylus šio projekto siekis yra sukurti gražią bei ambicingą universiteto dalyvavimo „Formula SAE Student“ varžybose tradiciją. Vasaromis vykstantis renginys šešiuose žemynuose kasmet pritraukia daugiau nei 15 000 studentų iš daugiau nei 500 komandų iš pažangiausių technologijos universitetų pasaulyje. 

Dalyvavimas „Formula SAE Student“ varžybose yra puiki galimybė viešinti universiteto vardą tarptautinėje erdvėje atskleidžiant studentų inžinerinį kūrybiškumą ir gebėjimus. Šios varžybos sutraukia daugybę bendraminčių ir atveria bendradarbiavimo galimybių su technikos universitetais, įvairiomis mokslo ir verslo organizacijomis, kurias vienija bendra aistra studentų formulei. 

Kaip sekasi „LinkMenų fabrike“ įsikūrusiai „VGTU FS Racing Team“, kokios kūrybinės mintys duoda ir neduoda ramybės projekto dalyviams arba kaip matematinės formulės virsta transporto priemone – sekite informaciją komandos „Facebook“ paskyroje (https://www.facebook.com/VGTUFSRT/), kurioje taip pat galėsite susipažinti su varžybų formatu, taisyklėmis ir laukiančiais išbandymais. Daugiau informacijos apie varžybų organizatorius, varžybas ir Italijos etapą rasite čia.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »