VU TVM bendruomenę papildė beveik keturi šimtai naujų studentų

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 29 d. trečiadienis

Po šių metų priėmimo į aukštąsias mokyklas Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklos (VU TVM) bendruomenę papildė beveik keturi šimtai naujų bakalauro bei magistro pakopų studentų. Nepaisant vangaus stojimo į aukštąsias mokyklas, VU TVM gausų būrį studentų pavyko pritraukti nesumažinant stojimo kriterijų.

Kiekvienais metais VU TVM būsimiems bakalauro bei magistrantūros studentams siūlo net keletą įvairių verslo studijų programų tiek lietuvių, tiek anglų kalbomis. Kaip teigia VU TVM Studijų centro direktorė Vita Remenytė, šie metai verslo studijų populiarumu menkai nusileido ankstesniesiems. „Šiemet populiariausia bakalauro pakopos programa tapo Tarptautinis verslas, o magistro pakopos – Tarptautinio verslo finansai bei Tarptautinis marketingas ir prekyba. Lyginant su ankstesniais metais, šių programų populiarumas išlieka labai panašus“, - teigė V. Remenytė.

Atsižvelgdami į studentų poreikius bei kintančią verslo aplinką, VU TVM siūlo naujas, neretai gana specializuotas studijų programas, tokias, kaip Verslas ir politika Vidurio ir Rytų Europoje (bakalauro programa anglų k.), Tarptautinė projektų vadyba (magistrantūros programa, įtraukianti dvigubo diplomo su Dublin Bussiness School galimybę) bei kt. Studijų centro direktorės teigimu, šiemet nemenko dėmesio sulaukė nauja bakalauro pakopos programa – Tarptautinė rinkodara ir verslo kalba, parengta kartu su VU Filologijos fakultetu, be to, nuo rugsėjo startuoja nauja magistrantūros programa – Kūrybinis verslas. Dauguma, ypač antrosios studijų pakopos, programų pasižymi lankstumu, tad studentai gali lengvai mokslus universitete suderinti su darbu ar studijuoti gyvendami kituose Lietuvos miestuose (dalis programų siūlo paskaitas vakarais bei savaitgaliais).

Išlaikytas aukštas stojamasis balas bei sukurta daugiau studijų finansavimo galimybių

VU TVM direktoriaus pavaduotojos studijoms ir tarptautiniams ryšiams Dianos Ilevičienės teigimu, vangus šių metų abiturientų stojimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas neprivertė VU TVM mažinti stojimo reikalavimų. „Šiemet į bakalauro studijas priėmėme keliasdešimčia studentų mažiau nei pernai, tačiau išlaikėme aukštą konkursinį balą į kiekvieną iš siūlomų programų“, – stojimų rezultatais dalijosi D. Ilevičienė. Visos VU TVM programos priklauso tai pačiai krypčių grupei, taigi ir konkursinis balas joms buvo skaičiuojamas vienodai, t.y. remiantis geriausiųjų eilės sudarymo tvarka.

Dauguma VU TVM studentų moka už savo studijas, tačiau daliai aukščiausiais balais įstojusių studentų valstybė suteikia stipendiją (kurios dydis yra lygus „studijų krepšeliui“). Šiemet tokio pobūdžio finansavimas buvo skirtas net 40 būsimų pirmo kurso studentų. Likusiems studentams, kurių konkursinis balas buvo 17,5 ar daugiau, VU TVM suteikė išskirtinę – 50% studijų finansavimo – galimybę. Be to, Valstybinis studijų fondas kasmet skiria paramą išeivijos ir lietuvių kilmės užsieniečių vaikams, vaikaičiams, provaikaičiams, tad kiekvienas, priklausantis šiai grupei, galėjo pasinaudoti teikiamos paramos galimybe.

Stojimams į bakalauro pakopą pasibaigus, priėmimas į magistro programas tęsiamas iki rugsėjo pabaigos. Daugiau informacijos apie studijas – el. paštu priemimas@tvm.vu.lt arba internetinėje svetainėje http://www.tvm.vu.lt

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »