VU Teisės fakultetas pasitinka 375 metų jubiliejų

Publikuota: 2016 m. spalio 11 d. antradienis

Šiandien Vilniaus universiteto (VU) Teisės fakultetas mini 375-ąsias įsteigimo metines. Viename seniausių VU fakultetų šiuo metu – daugiau nei 1500 studentų ir beveik 100 dėstytojų, tarp jų tarptautiniu lygiu pripažinti mokslininkai ir teisininkai praktikai, dirbantys įvairiose teisės institucijose.

Kasmet VU Teisės fakultete parengiama apie 260 teisės magistrų, kurie pasirenka siekti advokato, teisėjo, prokuroro, įmonės teisininko, notaro, antstolio ir kitų su teise susijusių profesijų viešajame ir privačiame sektoriuose. Anksčiau teisininko profesija buvo asocijuojama su vyrais, o šiandien ją dažniau renkasi moterys – 60 proc. studentų yra merginos.

Teisės fakulteto istorija skaičiuojama nuo 1641 m. spalio 11 d. Iškilaus valstybės veikėjo Kazimiero Leono Sapiegos pastangos lėmė, kad Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Vladislovo Vazos tą dieną išleista privilegija VU įsteigtas Teisės fakultetas.

L. Sapiegos idėja ir materialus indėlis – nekilnojamasis turtas, didžiulė knygų kolekcija, gausios piniginės aukos – leido sukurti iki tol Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje neregėtą mokslo įstaigą, o vėlesnės kartos per šimtmečius puoselėjo, tobulino ir vedė į priekį VU Teisės fakultetą ten, kur jis yra dabar – teisės mokslo lyderis Lietuvoje.

„Pasiimdami iš praeities tai, kas geriausia, dedame daug pastangų, kad mūsų studijos būtų aktualios, inovatyvios ir paklausios ne tik tarp Lietuvos studentų. Šalia mūsų vientisųjų studijų programos turime 4 magistrantūros programas, kurių viena – tarptautinė, dėstoma anglų kalba. Džiugu, kad programą „Tarptautinė ir Europos Sąjungos teisė“ pasirinkusių studentų užsieniečių skaičius nuolat auga. Nauja tarpdalykinė bakalauro studijų programa „Verslas ir teisė“ sėkmingai startavo šį rugsėjį“, – teigia VU Teisės fakulteto dekanas prof. Tomas Davulis.

VU Teisės fakultetas yra išskirtinis mūsų valstybės teisės sistemos elementas. Visų pagrindinių  teisės aktų – Konstitucijos, Civilinio, Darbo, Baudžiamojo kodeksų ir kitų įstatymų rengėjų grupių pagrindą sudarė fakulteto dėstytojai.

Du Teisės fakulteto dėstytojai – dr. Kęstutis Lapinskas ir prof. Jonas Prapiestis – yra Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarai, o tarptautinės teisės specialistas dr. Pranas Kūris – vienas pagrindinių šio akto formuluočių bendraautorių ir redaktorių.

VU Teisės fakultete parengti pirmieji įvairias Lietuvos teisės sritis aprėpiantys vadovėliai – Lietuvos civilinės, darbo, baudžiamosios teisės studijų priemonės.

Europos Žmogaus Teisių Teisme, Europos Sąjungos Teisingumo Teisme ir Bendrajame Teisme teisėjais dirba ar dirbo net keletas Lietuvos valstybės deleguotų VU Teisės fakulteto dėstytojų, tarp jų – prof. Egidijus Kūris, Egidijus Bieliūnas, prof. Vilenas Vadapalas, prof. P. Kūris.

Lietuvos notarų, prokurorų ar advokatų daugumą sudaro būtent VU Teisės fakulteto absolventai.

Minėdamas Teisės fakulteto 375 metų jubiliejų VU rektorius prof. Artūras Žukauskas sako, kad teisės mokslas – vienas reikšmingiausių mokslų mūsų valstybei. „Džiaugiuosi, kad būtent VU Teisės fakulteto alumnai ir profesoriai formavo šiuolaikinę Lietuvą – demokratišką ir nepriklausomą, gerbiamą ir gerbiančią. Tarp šių universiteto sienų auga nauja talentų karta, o Teisės fakulteto bendruomenės indėlis ją ugdant yra nenuginčijamas. Linkiu išlaikyti unikalią šiame fakultete tvyrančią dvasią, lyderystę, veržlumą ir norą nuolat tobulėti“, – teigė VU rektorius.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »