VU alumnams už projektą „Galia nugalėti“ – tarptautinis apdovanojimas

Publikuota: 2017 m. sausio 24 d. antradienis

Dokumentinis agentūros „Nanook“ projektas „Galia nugalėti“, pasakojantis apie Lietuvos parolimpiečius, įvertintas kaip geriausias tarptautinis 2016 metų multimedijos žurnalistikos darbas New Media Writing konkurse. Projekto autoriai – Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto alumnai, žurnalistai Berta Tilmantaitė, Sofija Korf (VU lengvosios atletikos rinktinės narė), Karolis Pilypas Liutkevičius ir Mindaugas Drigotas.

Lietuvių darbas nugalėjo tarptautinių žurnalistikos projektų kategorijoje. Ji skirta istorijoms, pateiktoms inovatyvia skaitmenine forma. Vienas pagrindinių konkurso reikalavimų – išnaudoti skaitmeninių medijų technologines galimybes ir papasakoti istoriją taip, kaip to padaryti negalėtų tradicinės žiniasklaidos priemonės.

Multimedijos projektas „Galia nugalėti“ pradėtas kurti 2016 metų liepą, Lietuvos parolimpiečiams besirengiant žaidynėms Rio de Žaneire. „Nanook“ agentūros žurnalistai siekė ne tik užfiksuoti parolimpiečių treniruotes, papasakoti asmenines istorijas, bet ir įsigilinti į neįgaliųjų problemas Lietuvoje. Rugpjūtį surinkta informacija virto interaktyviu multimedijos projektu, kurį sudarė tekstai, nuotraukos, iliustracijos, informacijos vizualizacijos ir videopasakojimai. Visa tai buvo publikuota naujienų portale 15min.lt ir „Nanook“ svetainėje.

„Simboliška, kad parolimpiečiai iš žaidynių parvežė net du aukso ir vieną sidabro medalį. Su šiuo projektu mūsų komanda jau irgi laimėjo du pirmosios ir vieną antrosios vietos apdovanojimus. Nors jie neprilygsta parolimpiniams medaliams, džiaugiamės, kad projektas yra matomas bei vertinamas ne tik Lietuvoje. Šitaip neįgaliųjų ir neįgaliųjų sporto problemos sulaukia daugiau dėmesio, diskusijų ir, tikėkimės, sulauks pokyčių“, – sakė B. Tilmantaitė.

New Media Writing apdovanojimus organizavo Bornmuto universitetas ir labdaros kompanija „if:book UK“ Didžiojoje Britanijoje.

Projektas „Galia nugalėti“ pernai įvertintas Metų sportininkų ir žurnalistų apdovanojimuose – jis pripažintas geriausiu metų sporto vaizdo reportažu, o „Metų sporto iniciatyvos“ kategorijoje užėmė antrąją vietą.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »