VU mokslininkas įvertintas už indėlį į inovatyvaus metodo sukūrimą

Publikuota: 2016 m. gruodžio 16 d. penktadienis

Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto dekanui profesoriui Vytautui Balevičiui Majamyje (JAV) vykusiame kongrese įteiktas garbingas apdovanojimas – Tarptautinės pažangiųjų medžiagų asociacijos (IAAM) medalis. 12 kandidatų įvertinti už pastarųjų penkerių metų pasiekimus pažangiųjų medžiagų tyrimų ir taikymų srityse.

Chemijos fakulteto (dabar Chemijos ir geomokslų fakultetas) mokslininkai, vadovaujami prof. Aivaro Kareivos, sintetino medžiagas, plačiai pritaikomas inovatyviojoje medicinoje. Fizikos fakulteto tyrėjai, tarp jų – prof. V. Balevičius, doktorantai ir magistrantai atliko eksperimentus ir sukūrė naują teorinį kryžminės poliarizacijos kinetikos duomenų apdorojimo metodą. Jis atveria unikalias galimybes nustatyti naujųjų sudėtingų medžiagų struktūros ypatumus subnanometriniuose masteliuose, kai tradiciniai Rentgeno spinduliai yra bejėgiai. Visi tyrimai buvo atliekami Fizikos fakulteto Magnetinių rezonansų spektroskopijos laboratorijoje.

„Šis apdovanojimas mums malonus, netikėtas dar ir tuo, kad Magnetinių rezonansų spektroskopijos laboratorija kaip tik atsirado prieš penketą metų instaliavus modernius branduolių magnetinio ir elektronų sukinių rezonansų spektrometrus. Taigi galiu teigti, kad tai – ir šios laboratorijos pasiekimų pripažinimas“, – džiaugiasi prof. V. Balevičius.

VU mokslininkai per penkerius metus išspausdino seriją darbų tarptautiniuose žurnaluose „Journal of Chemical Physics“, „Journal of Physical Chemistry C“ ir kituose, turinčiuose neblogą citavimo indeksą ir aukštą reputaciją.

IAAM telkia mokslininkus, dirbančius moderniųjų medžiagų tyrimų ir švietimo srityse, reguliariai organizuoja konferencijas ir viešina įdomiausius mokslinius rezultatus įvairiuose žurnaluose. Iš jų pažymėtinas sparčiai populiarėjantis „Advanced Materials Letters“ (ALM), kuris „Open Access“ žurnalų reitinge užima 18 vietą, o Azijoje pagal populiarumą yra pirmaujantis. Turint omenyje medžiagų tyrimų lygį ir mastą Kinijoje, Japonijoje ar Indijoje, tikėtina, kad netrukus AML taps respektabiliu ISI žurnalu.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »