Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto dekanui profesoriui Vytautui Balevičiui Majamyje (JAV) vykusiame kongrese įteiktas garbingas apdovanojimas – Tarptautinės pažangiųjų medžiagų asociacijos (IAAM) medalis.
Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto dekanui profesoriui Vytautui Balevičiui Majamyje (JAV) vykusiame kongrese įteiktas garbingas apdovanojimas – Tarptautinės pažangiųjų medžiagų asociacijos (IAAM) medalis. 12 kandidatų įvertinti už pastarųjų penkerių metų pasiekimus pažangiųjų medžiagų tyrimų ir taikymų srityse.
Chemijos fakulteto (dabar Chemijos ir geomokslų fakultetas) mokslininkai, vadovaujami prof. Aivaro Kareivos, sintetino medžiagas, plačiai pritaikomas inovatyviojoje medicinoje. Fizikos fakulteto tyrėjai, tarp jų – prof. V. Balevičius, doktorantai ir magistrantai atliko eksperimentus ir sukūrė naują teorinį kryžminės poliarizacijos kinetikos duomenų apdorojimo metodą. Jis atveria unikalias galimybes nustatyti naujųjų sudėtingų medžiagų struktūros ypatumus subnanometriniuose masteliuose, kai tradiciniai Rentgeno spinduliai yra bejėgiai. Visi tyrimai buvo atliekami Fizikos fakulteto Magnetinių rezonansų spektroskopijos laboratorijoje.
„Šis apdovanojimas mums malonus, netikėtas dar ir tuo, kad Magnetinių rezonansų spektroskopijos laboratorija kaip tik atsirado prieš penketą metų instaliavus modernius branduolių magnetinio ir elektronų sukinių rezonansų spektrometrus. Taigi galiu teigti, kad tai – ir šios laboratorijos pasiekimų pripažinimas“, – džiaugiasi prof. V. Balevičius.
VU mokslininkai per penkerius metus išspausdino seriją darbų tarptautiniuose žurnaluose „Journal of Chemical Physics“, „Journal of Physical Chemistry C“ ir kituose, turinčiuose neblogą citavimo indeksą ir aukštą reputaciją.
IAAM telkia mokslininkus, dirbančius moderniųjų medžiagų tyrimų ir švietimo srityse, reguliariai organizuoja konferencijas ir viešina įdomiausius mokslinius rezultatus įvairiuose žurnaluose. Iš jų pažymėtinas sparčiai populiarėjantis „Advanced Materials Letters“ (ALM), kuris „Open Access“ žurnalų reitinge užima 18 vietą, o Azijoje pagal populiarumą yra pirmaujantis. Turint omenyje medžiagų tyrimų lygį ir mastą Kinijoje, Japonijoje ar Indijoje, tikėtina, kad netrukus AML taps respektabiliu ISI žurnalu.