VU mokslininkas įvertintas už indėlį į inovatyvaus metodo sukūrimą

Publikuota: 2016 m. gruodžio 16 d. penktadienis

Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto dekanui profesoriui Vytautui Balevičiui Majamyje (JAV) vykusiame kongrese įteiktas garbingas apdovanojimas – Tarptautinės pažangiųjų medžiagų asociacijos (IAAM) medalis. 12 kandidatų įvertinti už pastarųjų penkerių metų pasiekimus pažangiųjų medžiagų tyrimų ir taikymų srityse.

Chemijos fakulteto (dabar Chemijos ir geomokslų fakultetas) mokslininkai, vadovaujami prof. Aivaro Kareivos, sintetino medžiagas, plačiai pritaikomas inovatyviojoje medicinoje. Fizikos fakulteto tyrėjai, tarp jų – prof. V. Balevičius, doktorantai ir magistrantai atliko eksperimentus ir sukūrė naują teorinį kryžminės poliarizacijos kinetikos duomenų apdorojimo metodą. Jis atveria unikalias galimybes nustatyti naujųjų sudėtingų medžiagų struktūros ypatumus subnanometriniuose masteliuose, kai tradiciniai Rentgeno spinduliai yra bejėgiai. Visi tyrimai buvo atliekami Fizikos fakulteto Magnetinių rezonansų spektroskopijos laboratorijoje.

„Šis apdovanojimas mums malonus, netikėtas dar ir tuo, kad Magnetinių rezonansų spektroskopijos laboratorija kaip tik atsirado prieš penketą metų instaliavus modernius branduolių magnetinio ir elektronų sukinių rezonansų spektrometrus. Taigi galiu teigti, kad tai – ir šios laboratorijos pasiekimų pripažinimas“, – džiaugiasi prof. V. Balevičius.

VU mokslininkai per penkerius metus išspausdino seriją darbų tarptautiniuose žurnaluose „Journal of Chemical Physics“, „Journal of Physical Chemistry C“ ir kituose, turinčiuose neblogą citavimo indeksą ir aukštą reputaciją.

IAAM telkia mokslininkus, dirbančius moderniųjų medžiagų tyrimų ir švietimo srityse, reguliariai organizuoja konferencijas ir viešina įdomiausius mokslinius rezultatus įvairiuose žurnaluose. Iš jų pažymėtinas sparčiai populiarėjantis „Advanced Materials Letters“ (ALM), kuris „Open Access“ žurnalų reitinge užima 18 vietą, o Azijoje pagal populiarumą yra pirmaujantis. Turint omenyje medžiagų tyrimų lygį ir mastą Kinijoje, Japonijoje ar Indijoje, tikėtina, kad netrukus AML taps respektabiliu ISI žurnalu.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »