VU nuo rudens semestro studentams pristato naujas užsienio kalbos mokymosi galimybes

Publikuota: 2013 m. birželio 24 d. pirmadienis

Vilniaus universiteto studentai, norintys papildomai mokytis užsienio kalbų, nuo rudens semestro tai galės daryti universitete. Senato komisija priėmė sprendimą, kuriuo 500 pirmųjų studentų, iš dalies dotuojamų universiteto, galės tobulinti užsienio kalbos, neįtrauktos į studijų programą, žinias.

Šių metų sausį atlikta studentų apklausa parodė, kad net 4 iš 5 studentų sutiktų mokytis papildomos užsienio kalbos, kuri nėra įtraukta į studijų programą ir už kurią nebūtų suteikiami kreditai. VU laikosi pozicijos, kad dalykinė, tai yra profesijai reikalinga, užsienio kalba būtų privaloma pirmosios pakopos studijų programose. Tai numatyta užsienio kalbų dėstymo koncepcijoje, ir šios nuostatos keisti neplanuojama.

„Siekiame išplėsti studentų galimybes mokytis užsienio kalbų, todėl džiaugiamės galėdami pirmą kartą pusei tūkstančio studentų pasiūlyti mokytis kalbos papildomai. Turėdami gerus specialistus čia, universitete, skatiname studentus pasirinkti norimas kalbas ir tobulinti jau studijuotos užsienio kalbos žinias“, – sako VU studijų direktorė Jekaterina Bortkevič.

Universitetas iš dalies finansuoja papildomą užsienio kalbų mokymąsi. Šių kalbų studijos jas pasirinkusiems studentams kainuos 150 litų per semestrą.

Siūlomų kalbų sąrašas priklausys nuo studentų poreikio. Registracija į šį kalbų mokymą bus pradėta vykdyti rudens semestro pradžioje.

Šaltinis: universiteto naujienos
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »