VU parodoje „Studijos 2014“

Publikuota: 2014 m. vasario 4 d. antradienis

Vasario 6–8 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks XII paroda „Studijos 2014“. Joje kartu su 193 mokymo organizacijomis iš 13 šalių dalyvaus ir Vilniaus universitetas.

Visas parodos dienas prie VU stendo parodų salėje Nr. 5 suteiksime naudingos ir išsamios informacijos apie priėmimo organizavimą, konkursinio balo sudarymą, mainų programų galimybes atliekant praktiką ar studijuojant užsienyje. Parodos lankytojai galės sužinoti apie įvairių rūšių finansinę paramą.

VU skirs dėmesio ir mokytojams, karjeros koordinatoriams bei tėveliams, jie galės dalyvauti seminare „Studijos – karjeros kelio pradžia ar pusiaukelė? Kaip padėti moksleiviui nepasiklysti“. Moksleiviams parengėme paskaitų-seminarų ciklą.

Parodų salėje Nr. 1 veiks aukštojo mokslo pasiekimų, inovacijų ir technologijų paroda. Joje Taikomųjų mokslų institutas pristatys išmaniojo kietakūnio apšvietimo technologiją: apšviečiamų paviršių spalvų sodrio kompiuterinį modeliavimą, valdymą ir simuliaciją, puslaidininkinių medžiagų optinio charakterizavimo holografinį modulį. Tai nauja matavimo technologija, kuri paremta greitų procesų stebėsena šviesa sužadintame puslaidininkyje, užrašant jame dinaminę hologramą.

Gamtos mokslų fakulteto Kartografijos centras pristatys svetainę geoportal.lt ir jos naudojimo galimybes.

Parodoje bus eksponuojamas ir VU fizikų sukurtas 3D spausdintuvas ULTIMAKER: bus galima paliesti juo čia pat pagamintus mikrometrinio tikslumo pavyzdinius funkcinius darinius.

„Mobilioji bioklasė“ – pirmoji šalyje mobili biomokslų laboratorija šalies moksleivius supažindins su naujausiais biomokslų laimėjimais ir suteiks galimybę bent trumpam tapti tyrėjais. Mokiniai ne tik išbandys tikrus mokslinius prietaisus, bet ir patys atliks modernius biomokslų eksperimentus, atskleisiančius, kas yra DNR. „Mobiliąją bioklasę“ bus galima pasikviesti ir į savo mokyklą.

Matematikos ir informatikos fakultetas mokslo pasiekimų, inovacijų ir technologijų parodai parengė pluoštą naujovių: belaides audiokolonėles, mobilią balsavimo sistemą, pridėtinę realybę, žmonių sekimo sistemą, balsu valdomą robotą. Parodoje bus galima susipažinti su VU palydovu „LituanicaSAT-1“ ir jį apžiūrėti.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »