VU pirmą kartą pateko tarp 200 geriausių kylančios ekonomikos šalių universitetų

Publikuota: 2015 m. gruodžio 3 d. ketvirtadienis

Gruodžio 2 d. paskelbtame tarptautiniame „Times Higher Education“ (THE) BRICS ir kylančios ekonomikos šalių reitinge Vilniaus universitetas (VU) užėmė 116 vietą. VU yra pirmoji ir vienintelė Lietuvos aukštoji mokykla, patekusi į šios agentūros sudaromus reitingus. Daugiausia taškų VU surinko pajamų iš verslo ir tarptautinės orientacijos rodiklių grupėse.

Iš viso buvo analizuojami 48 valstybių universitetai, į reitingą pateko tik 200 geriausiųjų. Pasak „THE World University Rankings“ redaktoriaus Philo Baty, buvo vertinami tie patys 13 universitetų veiklos rodiklių, kaip ir pasauliniame THE reitinge, tad į jį patekusios mokslo institucijos atitinka aukščiausius studijų, mokslo, tarptautinės veiklos  ir ryšių su verslu standartus. „Mes vertinome geriausius universitetus iš 48 konkurencingiausių besivystančių valstybių. Taigi patekimas tarp 200 geriausiųjų savaime yra didelis pasiekimas, ir Vilniaus universitetą derėtų nuoširdžiai su tuo pasveikinti“, – laiške VU rašė redaktorius P. Baty.

Universiteto įvertinimu džiaugėsi ir VU rektorius prof. Artūras Žukauskas. „Tikiuosi, kad mūsų universitetui tai tik geras startas. Nesureikšmindamas reitingų prasmės, džiaugiuosi, kad šiandien mes jau esame iškovoję pozicijas globalioje aukštojo mokslo sistemoje ir turime rimtas gaires savo veiklai gerinti. Mūsų ateities vizija – stoti į vieną gretą su pirmaujančiais Europos ir pasaulio universitetais, ir toks tarptautinis pripažinimas skatina mus judėti šios vizijos link“, – sakė VU rektorius.

„THE World University Rankings“ sudaromi analizuojant 13 universiteto veiklos rodiklių, suskirstytų į dėstymo, tarptautinės orientacijos, mokslo, citavimo ir pajamų iš verslo grupes.

Geriausius rezultatus reitinge pademonstravo Kinijos aukštosios mokyklos. Pirmoje vietoje atsidūrė Pekino universitetas, antroje  – Tsinghua universitetas, trečioje – Maskvos valstybinis Lomonosovo universitetas (Rusija). Latvijos universitetai į reitingą nepateko, Lenkija gali džiaugtis 5 reitinguotomis aukštosiomis mokyklomis, Estija – 2.

BRICS sudaro šios valstybės: Brazilija (B), Rusija (R), Indija (I), Kinijos Liaudies Respublika (C) ir Pietų Afrikos Respublika (S).

„THE World University Rankings“ reitingas, skelbiamas nuo 2004 m., pristato geriausius pasaulio universitetus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »