VU pradeda Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro projektavimo ir statybos darbus

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 28 d. antradienis

Vilniaus universitetas (VU) ir įmonių konsorciumas, sudarytas iš UAB „Hidrostatyba" ir UAB „Fima", pasirašė projektavimo ir rangos sutartį, pagal kurią Saulėtekio slėnyje pradedami Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro (NFTMC) projektavimo ir statybos darbai. Mažiau nei per trejus metus bus pastatytas 4 aukštų, beveik 25 tūkst. kv. metrų pastatų kompleksas, kuriame bus sutelktas geriausias šalies mokslo ir studijų sistemos potencialas fizinių, chemijos ir technologijos mokslų srityje. NFTMC projektavimas ir statyba finansuojama Europos Sąjungos projekto „Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro sukūrimas" ir Lietuvos Respublikos lėšomis. Šio projekto statybinės dalies vertė – beveik 130 mln. litų. NFTMC projekto, turinčio didelės apimties projekto (Major project) statusą, tikslas yra modernios technologinės infrastruktūros sukūrimas ir Lietuvos mokslininkų aprūpinimas šiuolaikine tyrimo aparatūra.

NFTMC suteiks geriausias mokslinių tyrimų sąlygas mokslininkams, dirbantiems VU Fizikos ir Chemijos fakultetuose, VU Taikomųjų mokslų institute (TMI), Fizinių ir technologijos mokslų centre (FTMC), taip pat VGTU Elektronikos, Fundamentinių mokslų ir Statybos fakultetuose.

Pasak VU rektoriaus prof. Benedikto Juodkos, šis projektas yra susijęs su žinių visuomene ir universiteto infrastruktūros gerinimu iki pasaulinio lygio tokiose srityse, kur universitetas yra stiprus – tai fizika, chemija ir šių mokslų rezultatų taikymas. „Tai istorinė diena", – po dvejus metus trukusio pasiruošimo teigė prof. B. Juodka. Savo kalboje FTMC direktorius prof. Vidmantas Remeikis pabrėžė, kad ši diena yra kertinė visos šalies mokslui, nes projektas leis sukurti šiuolaikinę technologinę infrastruktūrą ir, sujungus VU ir FTMC mokslines pajėgas, sėkmingai konkuruoti tarptautinio mokslo rinkoje.

Sutartį pasirašęs UAB „Hidrostatyba" generalinis direktorius Pranas Šidiškis teigė, kad dirbti su mokslo bendruomene visada įdomu, o bendradarbiauti su VU – garbė.

Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro projektas yra pagrindinis projektas, kuriant integruotą mokslo, studijų ir verslo „Saulėtekio" slėnį.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »