Vaikas ilgai sėdi prie kompiuterio? Paverskite tai privalumu!

Publikuota: 2015 m. liepos 14 d. antradienis

Daugelis tėvelių susiduria su dažna šių laikų problema – vaikai, užuot užsiėmę kita įdomia veikla ar namų ruoša, valandų valandas sėdi prie kompiuterio. Kovoti su šiuo įpročiu dažnai nepadeda nei barimas, nei nustatomas grafikas, nei, kraštutiniais atvejais, išjungiama elektra.

„Kovoti tikrai nereikia. Svarbu jau ankstyvame amžiuje vaikus, kurie turi didelį potraukį technologijoms, IT, nukreipti tinkama linkme ir parodyti, kad tai gali būti priemonė ugdyti kūrybiškumą, kad kompiuteris nėra skirtas tik žaidimams. Tiesiog nesuprasdami šios galimybės, daugelis vaikų tampa paprastais vartotojais, o galėtų tapti kūrėjais“, – netikėta mintimi dalijasi VšĮ „Robotikos akademija“ partneris, instruktorius Kristijonas Vasiliauskas.

Tiesa tokia, kad norėdami piešti, šokti, dainuoti, vaikai visuomet yra skatinami tai daryti, juolab kad apstu vietų, kurios siūlo panašius popamokinius užsiėmimus. Tačiau dabar ir tie vaikai, kurie mieliau renkasi laisvalaikį prie kompiuterio, o ne sporto salėje ar meno mokykloje, tai gali paversti didžiuliu savo privalumu ir netgi dėti stiprius pamatus ateities karjerai. Šiemet Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) ir VšĮ „Robotikos akademija“ sujungia jėgas ir pirmąjį kartą rengia vasaros stovyklas. Čia vaikai turi išskirtinę galimybę apsilankyti moderniose laboratorijose, susipažinti su VGTU dirbančiais mokslininkais, išbandyti modernią įrangą, apžiūrėti universitete kuriamas inovacijas bei patirti, ką reiškia pažinimo džiaugsmas. Visą vasarą truksiančios savaitinės stovyklos skirtos įvairaus amžiaus vaikams: tiek patiems mažiausiems (6–7 metų), tiek vyresniems (12–14 metų) jauniesiems kūrėjams.

„Vaikai mokyklose yra per vėlai profiliuojami, juk tyrimais nustatyta, kad jau penktoje klasėje daugelis moksleivių pradeda suprasti, kas jiems patinka, kam turi gabumų. 14-mečiai mūsų mokiniai jau daro tai, kas paprastai išmokstama būnant kokių 25-erių. Labai smagu, kad Vilniaus Gedimino technikos universitetas supranta ugdymo jauname amžiuje svarbą ir jau dabar rūpinasi galbūt būsimais savo studentais“, – kalba K. Vasiliauskas.

VGTU Mechanikos fakulteto Techninės kūrybos ir inovacijų centro vedėjas Raidas Nedolia teigia, jog nuomonė, kad techniniai mokslai yra labai rimti ir nuobodūs, nėra teisinga: „Į daugelį inžinerijos ir programavimo sričių galima pažvelgti kūrybiškai, šiuo atveju – net kaip į žaidimą. Universitete turime nuostabių dėstytojų, kurie gana sudėtingą informaciją sugeba pateikti taip, jog suprastų ir vaikai – tai labai svarbu. Stovyklos metu dėstytojai ne tik supažindina su laboratorijomis, įranga, bet ir paaiškina universiteto katedrų specializacijas.“

Stovyklos dalyviai šiemet lankysis VGTU Mechanikos, Kūrybinių industrijų, Elektronikos fakultetuose, laboratorijose, kur jų laukia specialios pažintinės programos. Tikimasi, kad jungtinis VGTU ir VšĮ „Robotikos akademija“ projektas padės vaikams ir jų tėveliams, po stovyklų kviečiamiems įvertinti nuveiktus atžalų darbus, naujai pažvelgti į technologijas bei neribotas jų galimybes.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »