Vaikas ilgai sėdi prie kompiuterio? Paverskite tai privalumu!

Publikuota: 2015 m. liepos 14 d. antradienis

Daugelis tėvelių susiduria su dažna šių laikų problema – vaikai, užuot užsiėmę kita įdomia veikla ar namų ruoša, valandų valandas sėdi prie kompiuterio. Kovoti su šiuo įpročiu dažnai nepadeda nei barimas, nei nustatomas grafikas, nei, kraštutiniais atvejais, išjungiama elektra.

„Kovoti tikrai nereikia. Svarbu jau ankstyvame amžiuje vaikus, kurie turi didelį potraukį technologijoms, IT, nukreipti tinkama linkme ir parodyti, kad tai gali būti priemonė ugdyti kūrybiškumą, kad kompiuteris nėra skirtas tik žaidimams. Tiesiog nesuprasdami šios galimybės, daugelis vaikų tampa paprastais vartotojais, o galėtų tapti kūrėjais“, – netikėta mintimi dalijasi VšĮ „Robotikos akademija“ partneris, instruktorius Kristijonas Vasiliauskas.

Tiesa tokia, kad norėdami piešti, šokti, dainuoti, vaikai visuomet yra skatinami tai daryti, juolab kad apstu vietų, kurios siūlo panašius popamokinius užsiėmimus. Tačiau dabar ir tie vaikai, kurie mieliau renkasi laisvalaikį prie kompiuterio, o ne sporto salėje ar meno mokykloje, tai gali paversti didžiuliu savo privalumu ir netgi dėti stiprius pamatus ateities karjerai. Šiemet Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) ir VšĮ „Robotikos akademija“ sujungia jėgas ir pirmąjį kartą rengia vasaros stovyklas. Čia vaikai turi išskirtinę galimybę apsilankyti moderniose laboratorijose, susipažinti su VGTU dirbančiais mokslininkais, išbandyti modernią įrangą, apžiūrėti universitete kuriamas inovacijas bei patirti, ką reiškia pažinimo džiaugsmas. Visą vasarą truksiančios savaitinės stovyklos skirtos įvairaus amžiaus vaikams: tiek patiems mažiausiems (6–7 metų), tiek vyresniems (12–14 metų) jauniesiems kūrėjams.

„Vaikai mokyklose yra per vėlai profiliuojami, juk tyrimais nustatyta, kad jau penktoje klasėje daugelis moksleivių pradeda suprasti, kas jiems patinka, kam turi gabumų. 14-mečiai mūsų mokiniai jau daro tai, kas paprastai išmokstama būnant kokių 25-erių. Labai smagu, kad Vilniaus Gedimino technikos universitetas supranta ugdymo jauname amžiuje svarbą ir jau dabar rūpinasi galbūt būsimais savo studentais“, – kalba K. Vasiliauskas.

VGTU Mechanikos fakulteto Techninės kūrybos ir inovacijų centro vedėjas Raidas Nedolia teigia, jog nuomonė, kad techniniai mokslai yra labai rimti ir nuobodūs, nėra teisinga: „Į daugelį inžinerijos ir programavimo sričių galima pažvelgti kūrybiškai, šiuo atveju – net kaip į žaidimą. Universitete turime nuostabių dėstytojų, kurie gana sudėtingą informaciją sugeba pateikti taip, jog suprastų ir vaikai – tai labai svarbu. Stovyklos metu dėstytojai ne tik supažindina su laboratorijomis, įranga, bet ir paaiškina universiteto katedrų specializacijas.“

Stovyklos dalyviai šiemet lankysis VGTU Mechanikos, Kūrybinių industrijų, Elektronikos fakultetuose, laboratorijose, kur jų laukia specialios pažintinės programos. Tikimasi, kad jungtinis VGTU ir VšĮ „Robotikos akademija“ projektas padės vaikams ir jų tėveliams, po stovyklų kviečiamiems įvertinti nuveiktus atžalų darbus, naujai pažvelgti į technologijas bei neribotas jų galimybes.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »