Vaikų finansinio raštingumo pokyčiai – susidomėjimas technologijomis ir didesnė patirtis

Publikuota: 2013 m. kovo 14 d. ketvirtadienis

Vis didesnės dalies mokyklinio amžiaus vaikų žinios apie finansų valdymą neatsiejamos nuo technologijų naudojimo. Ketvirtus metus rengiamo finansinio raštingumo skatinimo projekto „Pažink banką“ organizatoriai teigia, kad dėl technologijų plėtros jaunoji karta turi daugiau patirties naudodamasi finansinėmis paslaugomis nei prieš kelerius metus.

„Reguliarūs susitikimai su moksleiviais gerai atskleidžia, kaip keičiasi vaikų žinios, jų įpročiai bei prioritetai. Pastaraisiais metais didelę įtaką tam padarė technologijos – tiek patys mažiausi, tiek vyresni nori informaciją gauti greičiau ir iš karto galėti tai išbandyti bei pritaikyti“, – sako Gerimanta Stankutė, „Danske Bank“ Socialinės veiklos ir aptarnavimo kokybės skyriaus vadovė.

Pasak jos, bendraujant su mokiniais atsiskleidžia didesnis jų įsitraukimas į šeimos finansinį gyvenimą. „Pirmųjų renginių metu paklausus, kiek vaikų yra buvę banke – pakildavo vos kelios rankos. Dabar vaikai ne tik lankosi su tėvais banke ar žino, kokių finansinių įsipareigojimų turi šeima. Didelė dalis reguliariai naudojasi finansinėmis paslaugomis: mokėjimo kortele ar elektronine bankininkyste, taip pat žino, kad pinigus galima ne tik taupyti, bet ir investuoti“, – sako G. Stankutė.

Keičiasi ir motyvai, kodėl vaikai taupo pinigus. „Nors pirmoji pinigų uždirbimo ar gavimo patirtis dažniausiai vilioja vaikus viską greičiau išleisti, vėliau jie dažniausiai pamokyti tėvų stengiasi taupyti. Prieš kelerius metus vaikai dažniau negalėdavo įvardinti, kodėl ir kam taupo pinigus. Dabar vis daugiau vaikų gali įvardinti konkretų taupymo tikslą – dažniausiai taupoma technologijoms: naujam telefonui, muzikos grotuvui ar planšetiniam kompiuteriui“, – dalinasi G. Stankutė.

Švietėjiškais renginiais „Pažink banką“ moksleiviams siekiama pristatyti svarbiausias finansų temas bei atkreipti dėmesį į pagrindinius atsakingo elgesio su pinigais įpročius. Renginiai organizuojami dviems amžiaus grupėms: 1–8 ir 9–12 klasių moksleiviams. Mažieji renginiuose gali sužinoti pinigų, bankų atsiradimo istoriją, jų veiklą ir funkcijas, o vyresnieji – apie asmeninio biudžeto valdymo principus, investavimą ir finansų pasaulio naujienas. Moksleiviai taip pat dalyvauja protų kovose ir viktorinose, kuriose besivaržydami geriau įsisavina gautas žinias.

Minint Vaikų finansinio švietimo dieną vyks 200-asis „Pažink banką“ renginys, kuris pradės šių metų renginių ciklą. Per trejus metus daugiau kaip 4000 dalyvių sutraukęs projektas šiais metais su finansų pasauliu supažindins dar daugiau kaip 1000 Lietuvos mokinių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »