Vaikų finansinio raštingumo pokyčiai – susidomėjimas technologijomis ir didesnė patirtis

Publikuota: 2013 m. kovo 14 d. ketvirtadienis

Vis didesnės dalies mokyklinio amžiaus vaikų žinios apie finansų valdymą neatsiejamos nuo technologijų naudojimo. Ketvirtus metus rengiamo finansinio raštingumo skatinimo projekto „Pažink banką“ organizatoriai teigia, kad dėl technologijų plėtros jaunoji karta turi daugiau patirties naudodamasi finansinėmis paslaugomis nei prieš kelerius metus.

„Reguliarūs susitikimai su moksleiviais gerai atskleidžia, kaip keičiasi vaikų žinios, jų įpročiai bei prioritetai. Pastaraisiais metais didelę įtaką tam padarė technologijos – tiek patys mažiausi, tiek vyresni nori informaciją gauti greičiau ir iš karto galėti tai išbandyti bei pritaikyti“, – sako Gerimanta Stankutė, „Danske Bank“ Socialinės veiklos ir aptarnavimo kokybės skyriaus vadovė.

Pasak jos, bendraujant su mokiniais atsiskleidžia didesnis jų įsitraukimas į šeimos finansinį gyvenimą. „Pirmųjų renginių metu paklausus, kiek vaikų yra buvę banke – pakildavo vos kelios rankos. Dabar vaikai ne tik lankosi su tėvais banke ar žino, kokių finansinių įsipareigojimų turi šeima. Didelė dalis reguliariai naudojasi finansinėmis paslaugomis: mokėjimo kortele ar elektronine bankininkyste, taip pat žino, kad pinigus galima ne tik taupyti, bet ir investuoti“, – sako G. Stankutė.

Keičiasi ir motyvai, kodėl vaikai taupo pinigus. „Nors pirmoji pinigų uždirbimo ar gavimo patirtis dažniausiai vilioja vaikus viską greičiau išleisti, vėliau jie dažniausiai pamokyti tėvų stengiasi taupyti. Prieš kelerius metus vaikai dažniau negalėdavo įvardinti, kodėl ir kam taupo pinigus. Dabar vis daugiau vaikų gali įvardinti konkretų taupymo tikslą – dažniausiai taupoma technologijoms: naujam telefonui, muzikos grotuvui ar planšetiniam kompiuteriui“, – dalinasi G. Stankutė.

Švietėjiškais renginiais „Pažink banką“ moksleiviams siekiama pristatyti svarbiausias finansų temas bei atkreipti dėmesį į pagrindinius atsakingo elgesio su pinigais įpročius. Renginiai organizuojami dviems amžiaus grupėms: 1–8 ir 9–12 klasių moksleiviams. Mažieji renginiuose gali sužinoti pinigų, bankų atsiradimo istoriją, jų veiklą ir funkcijas, o vyresnieji – apie asmeninio biudžeto valdymo principus, investavimą ir finansų pasaulio naujienas. Moksleiviai taip pat dalyvauja protų kovose ir viktorinose, kuriose besivaržydami geriau įsisavina gautas žinias.

Minint Vaikų finansinio švietimo dieną vyks 200-asis „Pažink banką“ renginys, kuris pradės šių metų renginių ciklą. Per trejus metus daugiau kaip 4000 dalyvių sutraukęs projektas šiais metais su finansų pasauliu supažindins dar daugiau kaip 1000 Lietuvos mokinių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »