Verslininkai taps universitetų partneriais

Publikuota: 2015 m. spalio 15 d. ketvirtadienis

Verslas visada yra dinamiškesnis, o universitetai konservatoriškesni. Kaip suderinti šiuos prieštaravimus ir abiejų pusių interesus, sprendžiant IT specialistų trūkumo problemą, tarėsi Vilniaus universiteto (VU) ir Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) atstovai.

„Lietuva sugeba paruošti aukštos kvalifikacijos IT specialistus. Jų paklausą didina ne tik sėkmingai dirbančios, pasaulyje konkurencingos šalies įmonės, bet ir ateinantys užsienio investuotojai. Šių specialistų trūksta ne kokybinių, o kiekybiniu požiūriu, todėl bendromis mokslo institucijų ir verslo pajėgomis reikia didinti studentų skaičių. Tai ne tik finansavimo klausimas. Yra daug gerų iniciatyvų kaip „E. mokslo vartai“, kurias reikia išnaudoti“, – teigė LVK prezidentas Valdas Sutkus.

Pasak VU rektoriaus Artūro Žukausko, IT specialistų trūksta, tačiau Lietuva nėra tokia turtinga, kad galėtų ruošti specialistus ne kokybiškai. „Mes nežinome, kokių specialistų reikės po dešimt ar keturiasdešimt metų, todėl universiteto misija yra ruošti galvojančius žmones, kurie galėtų greitai išmokti dirbti ir prisitaikyti prie kintančių technologijų. Negalime orientuotis vien tik į kiekybę ir rengti tokius specialistus, kurie galėtų dirbti tik konkrečioje įmonėje, konkretų darbą. Tokia yra modernių, pasaulyje pirmaujančių universitetų nuostata“, – teigė A. Žukauskas.

Anot rektoriaus, problema yra susijusi ir su patalpų trūkumu. Sprendžiant šią problemą galėtų prisidėti ir verslas – pasiūlyti projektų naujiems fakultetams steigti, kad tokių mokslo kompleksų kaip Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultetas Visorių informacinių technologojų parke atsirastų daugiau.

„Paklausiausios specialybės yra IT ir medicina, į kurias paraiškas teikia ne tik Lietuvos, bet ir tokių šalių kaip Vokietijos bei Izraelio studentai. Tačiau galime priimti tik nedaugelį, nes tiesiog neturime kur jų pasodinti“, – sakė A. Žukauskas.

Universitetui trūksta ir dėstytojų su praktinėmis verslo žiniomis, ypač IT srityje. Susitikime nutarta paskleisti šią žinią tarp verslo atstovų ir identifikuoti profesionalus, kurie norėtų dėstyti universitete. Jiems planuojama sudaryti patrauklias sąlygas, suteikiant partnerio profesoriaus arba partnerio docento vardą.

VU ir LVK ateityje vykdys pilotinius studentų praktikų ir savanorystės skatinimo projektus, kurie, tikimasi, padės jaunuoliams geriau pažinti darbo rinką, o verslui – augintis tokius specialistus, kokių reikia. Jeigu projektai pasiteisins, juos ketinama įgyvendinti didesniu mastu universitete.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »