Verslo stipendijos studentams leidžia patikėti savimi

Publikuota: 2015 m. gruodžio 16 d. trečiadienis

Gabiems studentams verslo skiriamos stipendijos svarbios ne tik finansiniu požiūriu. Aktyviai su verslininkais bendradarbiaujančių universitetų specialistai sako, kad kur kas svarbiau tokiomis stipendijomis stiprinti studentų motyvaciją ir skatinti juos dar labiau stengtis.

Vienas geriausių mokslo ir verslo bendradarbiavimo pavyzdžių mūsų šalyje – tai ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto programa „100 talentų“. Prie šios programos prisidėjusios įmonės skiria specialias stipendijas gabiausiems ISM studentams. Pasak ISM Fondo direktorės Jurgitos Gaukštienės, per ketverius šios programos gyvavimo metus tapo akivaizdu, kad ji ne tik reikalinga studentams, bet naudinga ir verslininkams.

„Žinoma, yra studentų, kurie be tokių stipendijų apskritai negalėtų studijuoti, tad finansinis aspektas, aišku, svarbus. Tačiau labiau reikėtų kalbėti apie tai, kokią įtaką tokia stipendija daro pačiam studentui. Patirtis rodo, kad kartais tai gali iš esmės pakeisti gyvenimą“, – kalbėjo J. Gaukštienė.

Pavyzdžiui, ji prisimena merginą, kuri baigusi mokyklą neįstojo į aukštąją mokyklą ir metus praleido manydama, kad yra niekam tikusi. Po metų ji ne tik įstojo į ISM, bet ir gavo „100 talentų“ programos stipendiją, kuri viską pakeitė.

„Vėliau ta mergina mums rašė, kad stipendija jai vėl suteikė pasitikėjimo savo jėgomis. Ji suprato esanti svarbi ir galinti daug nuveikti. Tokių laiškų gauname tikrai nemažai. Vyraujantis motyvas juose – studentai rašo supratę, kaip dėl jų buvo pasistengta, todėl ir patys nori kuo daugiau nuveikti ne tik sau, bet ir visuomenei“, – pasakojo ISM Fondo vadovė.

Pasak jos, nors „100 talentų“ programa universitete gyvuoja dar tik ketverius metus, ją įvertinti jau spėjo ir darbdaviai: „Sulaukiame atsiliepimų, kad mūsų absolventai, kurie dalyvavo „100 talentų“ programoje yra labiau motyvuoti, smalsesni, linkę mokytis naujų dalykų.“

ISM Fondo vadovė J. Gaukštienė taip pat sutinka, kad „100 talentų“ programa ugdo ateities lyderius. „Kad gautum šios programos stipendiją nepakanka vien akademinių pasiekimų, reikalingas ir motyvacinis laiškas, su kandidatais vyksta pokalbiai. Taigi šioje programoje dalyvauja pakankamai motyvuoti jaunuoliai, bet daug pasiekusių verslininkų dėmesys suteikia dar daugiau motyvacijos. Neabejoju, kad daugelis „100 talentų“ programos absolventų pasieks savo tikslą, ateityje tikrai apie juos išgirsime“, – įsitikinusi J. Gaukštienė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »