Verslo stipendijos studentams leidžia patikėti savimi

Publikuota: 2015 m. gruodžio 16 d. trečiadienis

Gabiems studentams verslo skiriamos stipendijos svarbios ne tik finansiniu požiūriu. Aktyviai su verslininkais bendradarbiaujančių universitetų specialistai sako, kad kur kas svarbiau tokiomis stipendijomis stiprinti studentų motyvaciją ir skatinti juos dar labiau stengtis.

Vienas geriausių mokslo ir verslo bendradarbiavimo pavyzdžių mūsų šalyje – tai ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto programa „100 talentų“. Prie šios programos prisidėjusios įmonės skiria specialias stipendijas gabiausiems ISM studentams. Pasak ISM Fondo direktorės Jurgitos Gaukštienės, per ketverius šios programos gyvavimo metus tapo akivaizdu, kad ji ne tik reikalinga studentams, bet naudinga ir verslininkams.

„Žinoma, yra studentų, kurie be tokių stipendijų apskritai negalėtų studijuoti, tad finansinis aspektas, aišku, svarbus. Tačiau labiau reikėtų kalbėti apie tai, kokią įtaką tokia stipendija daro pačiam studentui. Patirtis rodo, kad kartais tai gali iš esmės pakeisti gyvenimą“, – kalbėjo J. Gaukštienė.

Pavyzdžiui, ji prisimena merginą, kuri baigusi mokyklą neįstojo į aukštąją mokyklą ir metus praleido manydama, kad yra niekam tikusi. Po metų ji ne tik įstojo į ISM, bet ir gavo „100 talentų“ programos stipendiją, kuri viską pakeitė.

„Vėliau ta mergina mums rašė, kad stipendija jai vėl suteikė pasitikėjimo savo jėgomis. Ji suprato esanti svarbi ir galinti daug nuveikti. Tokių laiškų gauname tikrai nemažai. Vyraujantis motyvas juose – studentai rašo supratę, kaip dėl jų buvo pasistengta, todėl ir patys nori kuo daugiau nuveikti ne tik sau, bet ir visuomenei“, – pasakojo ISM Fondo vadovė.

Pasak jos, nors „100 talentų“ programa universitete gyvuoja dar tik ketverius metus, ją įvertinti jau spėjo ir darbdaviai: „Sulaukiame atsiliepimų, kad mūsų absolventai, kurie dalyvavo „100 talentų“ programoje yra labiau motyvuoti, smalsesni, linkę mokytis naujų dalykų.“

ISM Fondo vadovė J. Gaukštienė taip pat sutinka, kad „100 talentų“ programa ugdo ateities lyderius. „Kad gautum šios programos stipendiją nepakanka vien akademinių pasiekimų, reikalingas ir motyvacinis laiškas, su kandidatais vyksta pokalbiai. Taigi šioje programoje dalyvauja pakankamai motyvuoti jaunuoliai, bet daug pasiekusių verslininkų dėmesys suteikia dar daugiau motyvacijos. Neabejoju, kad daugelis „100 talentų“ programos absolventų pasieks savo tikslą, ateityje tikrai apie juos išgirsime“, – įsitikinusi J. Gaukštienė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »