Verslo stipendijos studentams leidžia patikėti savimi

Publikuota: 2015 m. gruodžio 16 d. trečiadienis

Gabiems studentams verslo skiriamos stipendijos svarbios ne tik finansiniu požiūriu. Aktyviai su verslininkais bendradarbiaujančių universitetų specialistai sako, kad kur kas svarbiau tokiomis stipendijomis stiprinti studentų motyvaciją ir skatinti juos dar labiau stengtis.

Vienas geriausių mokslo ir verslo bendradarbiavimo pavyzdžių mūsų šalyje – tai ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto programa „100 talentų“. Prie šios programos prisidėjusios įmonės skiria specialias stipendijas gabiausiems ISM studentams. Pasak ISM Fondo direktorės Jurgitos Gaukštienės, per ketverius šios programos gyvavimo metus tapo akivaizdu, kad ji ne tik reikalinga studentams, bet naudinga ir verslininkams.

„Žinoma, yra studentų, kurie be tokių stipendijų apskritai negalėtų studijuoti, tad finansinis aspektas, aišku, svarbus. Tačiau labiau reikėtų kalbėti apie tai, kokią įtaką tokia stipendija daro pačiam studentui. Patirtis rodo, kad kartais tai gali iš esmės pakeisti gyvenimą“, – kalbėjo J. Gaukštienė.

Pavyzdžiui, ji prisimena merginą, kuri baigusi mokyklą neįstojo į aukštąją mokyklą ir metus praleido manydama, kad yra niekam tikusi. Po metų ji ne tik įstojo į ISM, bet ir gavo „100 talentų“ programos stipendiją, kuri viską pakeitė.

„Vėliau ta mergina mums rašė, kad stipendija jai vėl suteikė pasitikėjimo savo jėgomis. Ji suprato esanti svarbi ir galinti daug nuveikti. Tokių laiškų gauname tikrai nemažai. Vyraujantis motyvas juose – studentai rašo supratę, kaip dėl jų buvo pasistengta, todėl ir patys nori kuo daugiau nuveikti ne tik sau, bet ir visuomenei“, – pasakojo ISM Fondo vadovė.

Pasak jos, nors „100 talentų“ programa universitete gyvuoja dar tik ketverius metus, ją įvertinti jau spėjo ir darbdaviai: „Sulaukiame atsiliepimų, kad mūsų absolventai, kurie dalyvavo „100 talentų“ programoje yra labiau motyvuoti, smalsesni, linkę mokytis naujų dalykų.“

ISM Fondo vadovė J. Gaukštienė taip pat sutinka, kad „100 talentų“ programa ugdo ateities lyderius. „Kad gautum šios programos stipendiją nepakanka vien akademinių pasiekimų, reikalingas ir motyvacinis laiškas, su kandidatais vyksta pokalbiai. Taigi šioje programoje dalyvauja pakankamai motyvuoti jaunuoliai, bet daug pasiekusių verslininkų dėmesys suteikia dar daugiau motyvacijos. Neabejoju, kad daugelis „100 talentų“ programos absolventų pasieks savo tikslą, ateityje tikrai apie juos išgirsime“, – įsitikinusi J. Gaukštienė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »