Verslo stipendijos studentams leidžia patikėti savimi

Publikuota: 2015 m. gruodžio 16 d. trečiadienis

Gabiems studentams verslo skiriamos stipendijos svarbios ne tik finansiniu požiūriu. Aktyviai su verslininkais bendradarbiaujančių universitetų specialistai sako, kad kur kas svarbiau tokiomis stipendijomis stiprinti studentų motyvaciją ir skatinti juos dar labiau stengtis.

Vienas geriausių mokslo ir verslo bendradarbiavimo pavyzdžių mūsų šalyje – tai ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto programa „100 talentų“. Prie šios programos prisidėjusios įmonės skiria specialias stipendijas gabiausiems ISM studentams. Pasak ISM Fondo direktorės Jurgitos Gaukštienės, per ketverius šios programos gyvavimo metus tapo akivaizdu, kad ji ne tik reikalinga studentams, bet naudinga ir verslininkams.

„Žinoma, yra studentų, kurie be tokių stipendijų apskritai negalėtų studijuoti, tad finansinis aspektas, aišku, svarbus. Tačiau labiau reikėtų kalbėti apie tai, kokią įtaką tokia stipendija daro pačiam studentui. Patirtis rodo, kad kartais tai gali iš esmės pakeisti gyvenimą“, – kalbėjo J. Gaukštienė.

Pavyzdžiui, ji prisimena merginą, kuri baigusi mokyklą neįstojo į aukštąją mokyklą ir metus praleido manydama, kad yra niekam tikusi. Po metų ji ne tik įstojo į ISM, bet ir gavo „100 talentų“ programos stipendiją, kuri viską pakeitė.

„Vėliau ta mergina mums rašė, kad stipendija jai vėl suteikė pasitikėjimo savo jėgomis. Ji suprato esanti svarbi ir galinti daug nuveikti. Tokių laiškų gauname tikrai nemažai. Vyraujantis motyvas juose – studentai rašo supratę, kaip dėl jų buvo pasistengta, todėl ir patys nori kuo daugiau nuveikti ne tik sau, bet ir visuomenei“, – pasakojo ISM Fondo vadovė.

Pasak jos, nors „100 talentų“ programa universitete gyvuoja dar tik ketverius metus, ją įvertinti jau spėjo ir darbdaviai: „Sulaukiame atsiliepimų, kad mūsų absolventai, kurie dalyvavo „100 talentų“ programoje yra labiau motyvuoti, smalsesni, linkę mokytis naujų dalykų.“

ISM Fondo vadovė J. Gaukštienė taip pat sutinka, kad „100 talentų“ programa ugdo ateities lyderius. „Kad gautum šios programos stipendiją nepakanka vien akademinių pasiekimų, reikalingas ir motyvacinis laiškas, su kandidatais vyksta pokalbiai. Taigi šioje programoje dalyvauja pakankamai motyvuoti jaunuoliai, bet daug pasiekusių verslininkų dėmesys suteikia dar daugiau motyvacijos. Neabejoju, kad daugelis „100 talentų“ programos absolventų pasieks savo tikslą, ateityje tikrai apie juos išgirsime“, – įsitikinusi J. Gaukštienė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »