Verslo stipendijos studentams leidžia patikėti savimi

Publikuota: 2015 m. gruodžio 16 d. trečiadienis

Gabiems studentams verslo skiriamos stipendijos svarbios ne tik finansiniu požiūriu. Aktyviai su verslininkais bendradarbiaujančių universitetų specialistai sako, kad kur kas svarbiau tokiomis stipendijomis stiprinti studentų motyvaciją ir skatinti juos dar labiau stengtis.

Vienas geriausių mokslo ir verslo bendradarbiavimo pavyzdžių mūsų šalyje – tai ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto programa „100 talentų“. Prie šios programos prisidėjusios įmonės skiria specialias stipendijas gabiausiems ISM studentams. Pasak ISM Fondo direktorės Jurgitos Gaukštienės, per ketverius šios programos gyvavimo metus tapo akivaizdu, kad ji ne tik reikalinga studentams, bet naudinga ir verslininkams.

„Žinoma, yra studentų, kurie be tokių stipendijų apskritai negalėtų studijuoti, tad finansinis aspektas, aišku, svarbus. Tačiau labiau reikėtų kalbėti apie tai, kokią įtaką tokia stipendija daro pačiam studentui. Patirtis rodo, kad kartais tai gali iš esmės pakeisti gyvenimą“, – kalbėjo J. Gaukštienė.

Pavyzdžiui, ji prisimena merginą, kuri baigusi mokyklą neįstojo į aukštąją mokyklą ir metus praleido manydama, kad yra niekam tikusi. Po metų ji ne tik įstojo į ISM, bet ir gavo „100 talentų“ programos stipendiją, kuri viską pakeitė.

„Vėliau ta mergina mums rašė, kad stipendija jai vėl suteikė pasitikėjimo savo jėgomis. Ji suprato esanti svarbi ir galinti daug nuveikti. Tokių laiškų gauname tikrai nemažai. Vyraujantis motyvas juose – studentai rašo supratę, kaip dėl jų buvo pasistengta, todėl ir patys nori kuo daugiau nuveikti ne tik sau, bet ir visuomenei“, – pasakojo ISM Fondo vadovė.

Pasak jos, nors „100 talentų“ programa universitete gyvuoja dar tik ketverius metus, ją įvertinti jau spėjo ir darbdaviai: „Sulaukiame atsiliepimų, kad mūsų absolventai, kurie dalyvavo „100 talentų“ programoje yra labiau motyvuoti, smalsesni, linkę mokytis naujų dalykų.“

ISM Fondo vadovė J. Gaukštienė taip pat sutinka, kad „100 talentų“ programa ugdo ateities lyderius. „Kad gautum šios programos stipendiją nepakanka vien akademinių pasiekimų, reikalingas ir motyvacinis laiškas, su kandidatais vyksta pokalbiai. Taigi šioje programoje dalyvauja pakankamai motyvuoti jaunuoliai, bet daug pasiekusių verslininkų dėmesys suteikia dar daugiau motyvacijos. Neabejoju, kad daugelis „100 talentų“ programos absolventų pasieks savo tikslą, ateityje tikrai apie juos išgirsime“, – įsitikinusi J. Gaukštienė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

S. Kropas. Laimikiai tik po to, kai pasirūpinsime tinkamais įrankiais

Per pastarąjį dešimtmetį finansinis raštingumas tapo ne tik EBPO, bet ir G20 šalių prioritetinės politikos objektu. skaityti »

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar daugiau. skaityti »

Lietuva kartu su Šveicarija įgyvendino 20 bendrų mokslo projektų

Sėkmingai įvykdyta bendra Lietuvos ir Šveicarijos 2011–2016 m. mokslinių tyrimų programa. Per ketverius metus vykdant šią programą finansuota 20 bendrų mokslo projektų. Tam iš viso skirta 10,649 Šveicarijos frankų. skaityti »

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. skaityti »

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas. skaityti »

VU mokslininkai tapo globalaus kosmoso tyrimų projekto dalimi

Iš Žemės į kosmosą vienas po kito kyla mažieji palydovai, skirti Žemės termosferos sluoksniui tyrinėti. Prie šio projekto prisideda ir lietuviai – Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai paleis trečiąjį lietuvišką palydovą „Lituanica SAT-2“. skaityti »

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Vytauto Didžiojo universiteto Inovatyvių studijų institutas pristatė atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu. skaityti »

Martyno Mažvydo biblioteka atidaro Laisvalaikio skaityklą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka kviečia išsirinkti mėgstamiausią knygą, neštis ją į namus ir skaityti, skaityti, dar kartą skaityti... skaityti »

Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. skaityti »

Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. skaityti »