Vietoj baigiamojo darbo – nuosavo verslo projekto pristatymas

Publikuota: 2014 m. gegužės 23 d. penktadienis

Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklos (VU TVM) studentai vietoj baigiamojo darbo gynimo galės pasirinkti pristatyti savo įkurto verslo projektą. Šia galimybe pasinaudoti galės visi studentai, šiais metais įstojusieji į Tarptautinio verslo bakalauro studijų programą lietuvių kalba ir International Business bakalauro studijų programą anglų kalba.

„Jau kurį laiką pastebime, kad dar studijų metu dalis mūsų studentų pradeda kurti nuosavą verslą, tad norėjome, kad jų įdėtas darbas neliktų nepastebėtas. Ši išskirtinė galimybė, vietoj baigiamojo bakalauro darbo pasirinktinai pristatyti nuosavo verslo projektą, yra logiška mūsų studijų programos tąsa – juk esame verslo mokykla, savo studentams suteikianti žinių apie verslo kūrimą bei valdymą, tad natūralu, kad studijos pas mus baigiasi šių žinių pritaikymu ir nuosavo verslo įkūrimu, – sako VU TVM Studijų tarnybos vadovė Birutė Miškinienė. – Tikime, kad ši naujovė skatins mūsų studentų verslumą ir bus jiems naudinga – juk šiandien, kai daugelis jaunų žmonių sunkiai įsitvirtina konkurencingoje darbo rinkoje, laimi tie, kurie geba ne tik sukurti darbo vietą sau, bet ir kitiems“.

B.Miškinienės teigimu, nuosavo verslo projekto pristatymas baigiant verslo mokyklą veiks ir kaip vienas iš kokybės kriterijų vertinant studijų programas: bus galima įvertinti, kaip studijų metu įgautas žinias studentai pritaiko praktikoje, kokios informacijos ar įgūdžių jiems trūksta. Pristatydami verslo projektą studentai turės pristatyti įmonės veiklos pobūdį, turimus finansinius rezultatus, klientus, rinkas, įmonės plėtros planus.

Galimybė pristatyti sukurto verslo projektą vietoj baigiamojo darbo gynimo – ne pirmoji verslumo skatinimo iniciatyva, kurios imasi VU Tarptautinio verslo mokykla. Ji taip pat organizuoja visos Lietuvos vidurinių mokyklų ir gimnazijų 10-12 klasių moksleiviams skirtą projektą „Verslumo akademija“, bendradarbiauja su VŠĮ „Saulėtekio slėnis“ projekte „Saulėtekio verslumo mokykla adVenture“, kuriuo siekiama ugdyti studentų ir dėstytojų verslumo įgūdžius. Tarptautinio verslo mokyklos studentų atstovybė jau dešimt metų organizuoja verslumo, kūrybiškumo ir inovatyvumo skatinimui skirtas „Verslo dienas“. Pernai atlikto tyrimo duomenimis, beveik kas aštuntas verslo mokyklą baigęs studentas  yra sukūręs nuosavą verslą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »