Vilniaus lietuvių namuose šiemet mokosi mokiniai iš Venesuelos, Indijos, Kinijos

Publikuota: 2016 m. rugsėjo 19 d. pirmadienis

Vilniaus lietuvių namuose naujus mokslo metus rugsėjį pradėjo Alejandro ir Gabriela Liesinskai, lietuviškos kilmės turintys brolis ir sesuo, atvykę iš Venesuelos. Jie čia mokysis mažiausiai metus.

„Kai buvo kreiptasi į Švietimo ir mokslo ministeriją, kad šie vaikai galėtų dvi savaites vasarą stovyklauti Lietuvoje ir pramokti kalbos, nutarėme jiems sudaryti galimybę visus metus mokytis ir čia gyventi. Esame nedidelė tauta ir mums svarbus kiekvienas, turintis lietuviškos kilmės ir norintis glaudesnių ryšių su Lietuva. Ministerija finansuoja mokyklinio amžiaus vaikų mokymą Vilniaus lietuvių namuose ir skiria stipendijas atvykusiems studijuoti, remia lietuviškas mokyklas ir lituanistinį švietimą užsienyje“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.    

Paaugliai atvyko iš Venesuelos miesto Valensijos. Alejandro yra baigęs 7 klases, o Gabriela – 9. Jų mamos prosenelis gimtąją Lietuvą paliko karo metu ir įsikūrė Urugvajuje. Vaikai turi ir lietuviškų, ir urugvajietiškų šaknų. Dabar Alejandro ir Gabrielos mama kartu su jais lankosi negausioje Venesuelos lietuvių bendruomenėje ir šeštadieniais mokosi lietuvių kalbos. Tokia galimybė atsirado, kai į Venesuelą atvyko lietuvė Jurgita Švogžlytė ir pasisiūlė lietuviškos kilmės turinčius palikuonis mokyti lietuvių kalbos.    

„Norime gerai išmokti lietuviškai, kadangi su Lietuva siejame daugiau galimybių, tikimės čia pasilikti ilgiau, galbūt atsirastų galimybė ir studijuoti“, – sako Alejandro ir Gabriela. 

Atvykę paaugliai gyvena mokyklos bendrabutyje, kuriame yra valgykla, aktų salė, darbo, poilsio ir sporto kambariai. Mokslas, gyvenimas bendrabutyje ir maitinimas yra nemokami. Kelionę į Lietuvą jiems finansavo Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija.

Šiemet naujus mokslo metus Vilniaus lietuvių namuose pradėjo 340 vaikų iš 34 užsienio šalių. Dar 15 vaikų iš Ukrainos laukiama atvykstant spalio mėn. Šiemet į mokyklą priimti 47 naujokai, daugelis jų – tai į Lietuvą sugrįžtančių emigrantų vaikai. Kaip sakė mokyklos direktorius Gintautas Rudzinskas, šiemet po ilgokos pertraukos vėl suformuotos net dvi išlyginamosios klasės, kuriose nemokantys lietuviškai mokosi lietuvių kalbos.

Šiemet čia mokytis vaikai atvyko iš tokių šalių, iš kurių mokinių dar nebuvo, – ne tik iš Venesuelos, bet ir iš Indijos, Kinijos, Prancūzijos, Estijos. Ne visi jie yra lietuvių kilmės, bet nori išmokti lietuviškai ir galbūt kaip ir jų tėvai, atvykę į mūsų šalį, norėtų likti čia gyventi. 

Vilniaus lietuvių namai – tai vidurinė mokykla – gimnazija, kurioje mokosi lietuvių kilmės vaikai iš viso pasaulio. Nemokantys lietuvių kalbos vaikai yra priimami į išlyginamąją klasę, kurioje metus mokosi lietuvių kalbos.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »