Vilniaus universitetas 437-uosius studijų metus pradeda atsinaujinęs

Publikuota: 2015 m. rugpjūčio 31 d. pirmadienis

Rugsėjo 1 d. Vilniaus universitetas iškilminga ceremonija „Renovatio studiorum“ pasitiks 437-uosius mokslo ir studijų metus.

Studijas Vilniaus universitete pradės apie 3590 bakalauro ir vientisųjų studijų, 1536 magistrantūros pirmo kurso studentų. Vilniaus universitete studijuos ir daugiausia „šimtukininkų“ – 711. Tai 200 daugiau nei pernai.

„Šiemet Vilniaus universitete pradedama diegti strateginė valdysena, orientuota į universiteto vizijos – stoti į vieną gretą su pirmaujančiais Europos universitetais – įgyvendinimą. Pirmas žingsnis šia linkme jau žengtas – universitetas priimtas į prestižinių universitetų tinklą – Koimbros grupę. Tai svarbus tarptautinis universiteto autoriteto pripažinimas“, – teigia rektorius prof. Artūras Žukauskas.

„Šiųmetės priėmimo tendencijos nudžiugino. Vilniaus universitetas išlieka neabejotinas lyderis pagal populiariausių programų skaičių ir pagal valstybės finansuojamų studentų skaičių. Didžioji dalis geriausiai brandos egzaminus išlaikiusių moksleivių savo studijoms pasirinko Vilniaus universitetą“, – sako studijų prorektorė dr. Nijolė Radavičienė.

Pirmakursių lauks net penkios naujos studijų programos: italų filologija, finansų ir apskaitos taikomosios sistemos (bakalauras), farmacija (vientisosios studijos), muzikos terapija, rinkodaros analitika (magistrantūra). Į Komunikacijos, Filosofijos, Gamtos mokslų fakultetus sugrįžusius studentus pasitiks atnaujinta infrastruktūra. Atnaujintos ir visos TSPMI magistrantūros programos – teorinius dalykus galima keisti praktika Lietuvoje ar užsienyje, specializuotis studijų moduliuose, rinktis dalykus iš kitų studijų programų.

Dar šiemet Vilniaus universitetas ketina užbaigti du ambicingus ir vienus didžiausių Lietuvoje mokslinius centrus – Nacionalinį fizinių ir technologijos mokslų centrą bei Jungtinį gyvybės mokslų centrą. Šiuose centruose sutelkus mokslines pajėgas tikimasi geresnės studijų kokybės, esminio kokybinio šuolio moksliniuose tyrimuose, inovacijų ir aukštųjų technologijų plėtros proveržio, tiesioginių užsienio investicijų, naujo pažangaus verslo kūrimo, naujų darbo vietų, ypač jaunimui.

Iš viso Vilniaus universitete studijuoja daugiau kaip 20 000 studentų.

Šventės „Renovatio studiorum“ programa

9.30 val. VU vėliavos pakėlimas Bibliotekos kieme. Ją pakels Filosofijos fakulteto dekanas prof. Arūnas Poviliūnas. 

10–12 val. „Renovatio studiorum“ renginiai fakultetuose. 

15 val. nuo LR Seimo rūmų pajudės tradicinė VU dėstytojų, studentų ir alumnų šventinė eisena. Jos dalyviai žygiuos per Gedimino prospektą, Šventaragio ir Pilies gatves, o 15.30 val. įžengs į VU Didįjį kiemą. Jame susirinkusiuosius sveikins rektorius prof. Artūras Žukauskas, Senato pirmininkė prof. Dainora Pociūtė-Abukevičienė, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Koncertuos Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestras „Oktava“ (vadovas Albinas Kučinskas).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »