Vilniaus universitetas 437-uosius studijų metus pradeda atsinaujinęs

Publikuota: 2015 m. rugpjūčio 31 d. pirmadienis

Rugsėjo 1 d. Vilniaus universitetas iškilminga ceremonija „Renovatio studiorum“ pasitiks 437-uosius mokslo ir studijų metus.

Studijas Vilniaus universitete pradės apie 3590 bakalauro ir vientisųjų studijų, 1536 magistrantūros pirmo kurso studentų. Vilniaus universitete studijuos ir daugiausia „šimtukininkų“ – 711. Tai 200 daugiau nei pernai.

„Šiemet Vilniaus universitete pradedama diegti strateginė valdysena, orientuota į universiteto vizijos – stoti į vieną gretą su pirmaujančiais Europos universitetais – įgyvendinimą. Pirmas žingsnis šia linkme jau žengtas – universitetas priimtas į prestižinių universitetų tinklą – Koimbros grupę. Tai svarbus tarptautinis universiteto autoriteto pripažinimas“, – teigia rektorius prof. Artūras Žukauskas.

„Šiųmetės priėmimo tendencijos nudžiugino. Vilniaus universitetas išlieka neabejotinas lyderis pagal populiariausių programų skaičių ir pagal valstybės finansuojamų studentų skaičių. Didžioji dalis geriausiai brandos egzaminus išlaikiusių moksleivių savo studijoms pasirinko Vilniaus universitetą“, – sako studijų prorektorė dr. Nijolė Radavičienė.

Pirmakursių lauks net penkios naujos studijų programos: italų filologija, finansų ir apskaitos taikomosios sistemos (bakalauras), farmacija (vientisosios studijos), muzikos terapija, rinkodaros analitika (magistrantūra). Į Komunikacijos, Filosofijos, Gamtos mokslų fakultetus sugrįžusius studentus pasitiks atnaujinta infrastruktūra. Atnaujintos ir visos TSPMI magistrantūros programos – teorinius dalykus galima keisti praktika Lietuvoje ar užsienyje, specializuotis studijų moduliuose, rinktis dalykus iš kitų studijų programų.

Dar šiemet Vilniaus universitetas ketina užbaigti du ambicingus ir vienus didžiausių Lietuvoje mokslinius centrus – Nacionalinį fizinių ir technologijos mokslų centrą bei Jungtinį gyvybės mokslų centrą. Šiuose centruose sutelkus mokslines pajėgas tikimasi geresnės studijų kokybės, esminio kokybinio šuolio moksliniuose tyrimuose, inovacijų ir aukštųjų technologijų plėtros proveržio, tiesioginių užsienio investicijų, naujo pažangaus verslo kūrimo, naujų darbo vietų, ypač jaunimui.

Iš viso Vilniaus universitete studijuoja daugiau kaip 20 000 studentų.

Šventės „Renovatio studiorum“ programa

9.30 val. VU vėliavos pakėlimas Bibliotekos kieme. Ją pakels Filosofijos fakulteto dekanas prof. Arūnas Poviliūnas. 

10–12 val. „Renovatio studiorum“ renginiai fakultetuose. 

15 val. nuo LR Seimo rūmų pajudės tradicinė VU dėstytojų, studentų ir alumnų šventinė eisena. Jos dalyviai žygiuos per Gedimino prospektą, Šventaragio ir Pilies gatves, o 15.30 val. įžengs į VU Didįjį kiemą. Jame susirinkusiuosius sveikins rektorius prof. Artūras Žukauskas, Senato pirmininkė prof. Dainora Pociūtė-Abukevičienė, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Koncertuos Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestras „Oktava“ (vadovas Albinas Kučinskas).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »