Vilniaus universitetas 437-uosius studijų metus pradeda atsinaujinęs

Publikuota: 2015 m. rugpjūčio 31 d. pirmadienis

Rugsėjo 1 d. Vilniaus universitetas iškilminga ceremonija „Renovatio studiorum“ pasitiks 437-uosius mokslo ir studijų metus.

Studijas Vilniaus universitete pradės apie 3590 bakalauro ir vientisųjų studijų, 1536 magistrantūros pirmo kurso studentų. Vilniaus universitete studijuos ir daugiausia „šimtukininkų“ – 711. Tai 200 daugiau nei pernai.

„Šiemet Vilniaus universitete pradedama diegti strateginė valdysena, orientuota į universiteto vizijos – stoti į vieną gretą su pirmaujančiais Europos universitetais – įgyvendinimą. Pirmas žingsnis šia linkme jau žengtas – universitetas priimtas į prestižinių universitetų tinklą – Koimbros grupę. Tai svarbus tarptautinis universiteto autoriteto pripažinimas“, – teigia rektorius prof. Artūras Žukauskas.

„Šiųmetės priėmimo tendencijos nudžiugino. Vilniaus universitetas išlieka neabejotinas lyderis pagal populiariausių programų skaičių ir pagal valstybės finansuojamų studentų skaičių. Didžioji dalis geriausiai brandos egzaminus išlaikiusių moksleivių savo studijoms pasirinko Vilniaus universitetą“, – sako studijų prorektorė dr. Nijolė Radavičienė.

Pirmakursių lauks net penkios naujos studijų programos: italų filologija, finansų ir apskaitos taikomosios sistemos (bakalauras), farmacija (vientisosios studijos), muzikos terapija, rinkodaros analitika (magistrantūra). Į Komunikacijos, Filosofijos, Gamtos mokslų fakultetus sugrįžusius studentus pasitiks atnaujinta infrastruktūra. Atnaujintos ir visos TSPMI magistrantūros programos – teorinius dalykus galima keisti praktika Lietuvoje ar užsienyje, specializuotis studijų moduliuose, rinktis dalykus iš kitų studijų programų.

Dar šiemet Vilniaus universitetas ketina užbaigti du ambicingus ir vienus didžiausių Lietuvoje mokslinius centrus – Nacionalinį fizinių ir technologijos mokslų centrą bei Jungtinį gyvybės mokslų centrą. Šiuose centruose sutelkus mokslines pajėgas tikimasi geresnės studijų kokybės, esminio kokybinio šuolio moksliniuose tyrimuose, inovacijų ir aukštųjų technologijų plėtros proveržio, tiesioginių užsienio investicijų, naujo pažangaus verslo kūrimo, naujų darbo vietų, ypač jaunimui.

Iš viso Vilniaus universitete studijuoja daugiau kaip 20 000 studentų.

Šventės „Renovatio studiorum“ programa

9.30 val. VU vėliavos pakėlimas Bibliotekos kieme. Ją pakels Filosofijos fakulteto dekanas prof. Arūnas Poviliūnas. 

10–12 val. „Renovatio studiorum“ renginiai fakultetuose. 

15 val. nuo LR Seimo rūmų pajudės tradicinė VU dėstytojų, studentų ir alumnų šventinė eisena. Jos dalyviai žygiuos per Gedimino prospektą, Šventaragio ir Pilies gatves, o 15.30 val. įžengs į VU Didįjį kiemą. Jame susirinkusiuosius sveikins rektorius prof. Artūras Žukauskas, Senato pirmininkė prof. Dainora Pociūtė-Abukevičienė, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Koncertuos Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestras „Oktava“ (vadovas Albinas Kučinskas).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »