Vilniaus universitetas pirmą kartą įvertintas Šanchajaus ARWU akademinių sričių reitinge

Publikuota: 2016 m. birželio 23 d. ketvirtadienis

Vilniaus universitetas (VU) pirmą kartą šalies universitetų istorijoje pateko į Akademinį pasaulio universitetų reitingą (ARWU, Academic Ranking of World Universities) medžiagų mokslo ir inžinerijos kryptyje. Šis reitingas dar žinomas kaip Šanchajaus. VU užėmė 401–600 vietą, kurią dalijasi su Jorko, Tartu, Oslo, Amsterdamo laisvuoju ir kitais garsiais Europos universitetais.

„Toks mūsų Alma Mater įvertinimas tik patvirtina, kad einame teisinga linkme siekdami vienų svarbiausių strateginių tikslų – būti geriausių universitetų šeimoje, vykdyti pasaulinio lygio mokslą. Šis prestižinis reitingas suteikia dar daugiau galimybių kovoti dėl gabiausių talentų, didinti Vilniaus universiteto matomumą tarptautinėje erdvėje“, – sako VU rektorius prof. Artūras Žukauskas.

Vienas geriausių VU rodiklių ARWU reitinge – publikacijų su užsienio bendraautoriais skaičius. Čia VU surinko 83 taškus iš 100 galimų, vienu tašku aplenkdamas Oksfordo universitetą.

Medžiagų mokslų ir inžinerijos kryptyje iš viso reitinguota 600 institucijų. Nė vienas Lietuvos universitetas iki šiol nebuvo patekęs į šį pasaulinį reitingą. Aukščiausioje pozicijoje – Masačusetso technologijos institutas (JAV). Pirmajame dešimtuke atsidūrė dar septyni JAV universitetai, Kembridžo universitetas (Didžioji Britanija) ir Nanyang technologijos universitetas (Singapūras).

Šanchajaus pasauliniai akademinių sričių reitingai (Shanghai Global Ranking of Academic Subject) sudaromi nuo 2009 metų. Šiemet nutarta įvesti atskirą inžinerijos srities reitingą, kuriame išskirtos šios kryptys: cheminė inžinerija, civilinė inžinerija, aplinkosaugos mokslai ir inžinerija, medžiagų mokslai ir inžinerija, mechanikos inžinerija.

ARWU reitingas paremtas tik oficialia statistine ir bibliometrine informacija, gaunama iš atsakingų organizacijų. Šanchajaus pasaulinis inžinerijos srities reitingas matuoja institucijos pasiekimus, išreikštus mokslo produkcijos kokybės indikatoriais: bendras publikacijų, daugiausia cituojamų publikacijų ir autorių skaičius, citavimų santykis su pasauliniu vidurkiu, publikacijų su užsienio bendraautoriais ir verslu skaičius. Taip pat vertinta, ar aukštoji mokykla yra gavusi prestižinių inžinerinių apdovanojimų (Von Hippel ir Tyler prizai).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »