Vilniaus universitetas pirmą kartą įvertintas Šanchajaus ARWU akademinių sričių reitinge

Publikuota: 2016 m. birželio 23 d. ketvirtadienis

Vilniaus universitetas (VU) pirmą kartą šalies universitetų istorijoje pateko į Akademinį pasaulio universitetų reitingą (ARWU, Academic Ranking of World Universities) medžiagų mokslo ir inžinerijos kryptyje. Šis reitingas dar žinomas kaip Šanchajaus. VU užėmė 401–600 vietą, kurią dalijasi su Jorko, Tartu, Oslo, Amsterdamo laisvuoju ir kitais garsiais Europos universitetais.

„Toks mūsų Alma Mater įvertinimas tik patvirtina, kad einame teisinga linkme siekdami vienų svarbiausių strateginių tikslų – būti geriausių universitetų šeimoje, vykdyti pasaulinio lygio mokslą. Šis prestižinis reitingas suteikia dar daugiau galimybių kovoti dėl gabiausių talentų, didinti Vilniaus universiteto matomumą tarptautinėje erdvėje“, – sako VU rektorius prof. Artūras Žukauskas.

Vienas geriausių VU rodiklių ARWU reitinge – publikacijų su užsienio bendraautoriais skaičius. Čia VU surinko 83 taškus iš 100 galimų, vienu tašku aplenkdamas Oksfordo universitetą.

Medžiagų mokslų ir inžinerijos kryptyje iš viso reitinguota 600 institucijų. Nė vienas Lietuvos universitetas iki šiol nebuvo patekęs į šį pasaulinį reitingą. Aukščiausioje pozicijoje – Masačusetso technologijos institutas (JAV). Pirmajame dešimtuke atsidūrė dar septyni JAV universitetai, Kembridžo universitetas (Didžioji Britanija) ir Nanyang technologijos universitetas (Singapūras).

Šanchajaus pasauliniai akademinių sričių reitingai (Shanghai Global Ranking of Academic Subject) sudaromi nuo 2009 metų. Šiemet nutarta įvesti atskirą inžinerijos srities reitingą, kuriame išskirtos šios kryptys: cheminė inžinerija, civilinė inžinerija, aplinkosaugos mokslai ir inžinerija, medžiagų mokslai ir inžinerija, mechanikos inžinerija.

ARWU reitingas paremtas tik oficialia statistine ir bibliometrine informacija, gaunama iš atsakingų organizacijų. Šanchajaus pasaulinis inžinerijos srities reitingas matuoja institucijos pasiekimus, išreikštus mokslo produkcijos kokybės indikatoriais: bendras publikacijų, daugiausia cituojamų publikacijų ir autorių skaičius, citavimų santykis su pasauliniu vidurkiu, publikacijų su užsienio bendraautoriais ir verslu skaičius. Taip pat vertinta, ar aukštoji mokykla yra gavusi prestižinių inžinerinių apdovanojimų (Von Hippel ir Tyler prizai).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »