Vilniaus universitetas pradeda pokyčių įgyvendinimo etapą

Publikuota: 2016 m. vasario 22 d. pirmadienis

Vilniaus universiteto (VU) Taryba patvirtino VU strateginį veiklos planą. Šiuo dokumentu patikslinta universiteto veiklos misija, vizija, strateginės kryptys, jų tikslai ir pagrindiniai pažangos vertinimo rodikliai.

Siekdamas savo vizijos – stoti vienon greton su pirmaujančiais Europos universitetais – daugiausia dėmesio VU skirs novatoriško mokslo, tarptautinio lygio studijų, aktyvios partnerystės, atviros ir atsakingos bendruomenės bei efektyvaus valdymo strateginėms kryptims. Naująją strategiją sudaro pokyčių paketas – 25 taiklieji ir 14 vizijinių projektų. Taikliųjų projektų įgyvendinimas vykdomas pagal keturias – planavimo, bandymo, patikrinimo ir diegimo – fazes. Jiems įgyvendinti pakanka turimų išteklių ir motyvacijos. Vizijiniuose projektuose numatyti pasirengimo žingsniai.

Vadovaujantis moderniais strateginio planavimo metodais, VU bendruomenės diskusijomis, žvalgybinėmis kelionėmis į geriausius Europos universitetus, buvo išskirti pagrindiniai sėkmės faktoriai ir išgryninti svarbiausi turimi strategijos realizavimo svertai (išteklių troškimas, stiprybių stiprinimas, atsakinga lyderystė, jaunatviškumas) ir sėkmės požymiai (išorinis patrauklumas, kiekvieno jaučiama pažanga, atkaklūs nuolatiniai žingsniai).

Vilniaus universiteto rektorius prof. Artūras Žukauskas įsitikinęs, kad strateginis universitetų valdymas yra ypatingas. „Negalime pasitelkti vadybininkų, dirbančių pagal verslo modelį. Universiteto vadyba pasižymi tuo, kad ji labai smarkiai grindžiama akademinėmis vertybėmis. Strateginis veiklos planas nėra pageidavimų ir pažadų sąrašas. Labai kruopščiai išanalizavome esamą situaciją ir suplanavome, ką, pasitelkę ribotus išteklius, iš tikrųjų galime įgyvendinti. Kuriant šį planą ypatingą dėmesį skyrėme bendruomenės įsitraukimui – iš viso įvyko 20 strateginių sesijų, kuriose dalyvavo per 500 mūsų bendruomenės narių. Planą parengėme kartu, kartu jį ir įgyvendinsime“, – sako jis.

Vienas iš naujų projektų – tarptautinio lygio patarėjų tarybos. Siekiama sukurti profesionalių patarėjų tinklą, padėsiantį nustatyti mokslinių tendencijų ir perspektyvų prognozes, vertinti mokslinės VU veiklos rezultatus. Konsolidavus Lietuvos verslo bendruomenę, bus steigiamas Neliečiamo kapitalo fondas, kurio investicinė grąža bus naudojama VU veiklai remti. Ketinama didinti užsienio studentų skaičių, taikant elektroninį dėstymą, sumažinti rutininio dėstytojų darbo apimtis, rengti itin kompetentingus pedagogus. VU išsikėlė ambicingą tikslą – iki 2017 m. pabaigos patekti į stipriausių pasaulio universitetų 500-tuką.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »