Vilniaus universitetas rengs pirmąjį Lietuvoje alumnams skirtą festivalį

Publikuota: 2016 m. birželio 9 d. ketvirtadienis

Vilniaus universitetas (VU) birželio 10–12 d. surengs pirmąjį Lietuvoje alumnų festivalį, kurio metu kvies visus absolventus prisiminti universiteto istoriją, susipažinti su jame vykdomais pokyčiais ir ryškiausiomis mokslo naujovėmis.

Festivalyje bus pristatytas neseniai įkurtas pirmasis Baltijos šalių regione universitetinis neliečiamojo kapitalo fondas, VU bendruomenės nariai bus kviečiami aptarti šiuolaikinių aukštųjų mokyklų svarbą visuomenei, naujausius taikomuosius tyrimus, mokymo metodus ir bendradarbiavimo su alumnais bei verslo sektoriumi galimybes.

Pirmąją festivalio dieną – penktadienį – absolventai ir alumnų draugijų nariai nemokamai galės aplankyti VU centrinių rūmų architektūrinį ansamblį, Kauno humanitarinį fakultetą, naujai atidarytus Jungtinį gyvybės mokslų ir Nacionalinį fizinių ir technologijos mokslų centrus, dalyvauti žinių, vaizdo ir muzikos seanse „Nuo žemės žvaigždžių link“ planetariume.

Daugiausia renginių numatoma šeštadienį, birželio 11-ąją. VU Botanikos sode universiteto rektorius prof. Artūras Žukauskas, Tarybos pirmininkė Ingrida Šimonytė, mokslo prorektorius prof. Rimantas Jankauskas, filosofas doc. Kristupas Sabolius kartu su studentais ir alumnais diskutuos apie XXI a. universitetų vietą ir reikšmę šiuolaikinėje visuomenėje, į sporto ir kultūros renginius kvies įsitraukti neakademiniai VU padaliniai, visuomenei bus pristatytas neseniai įkurtas neliečiamojo kapitalo fondas.

VU partnerystės prorektorės prof. Gretos Drūteikienės teigimu, šiuo festivaliu siekiama stiprinti ryšius su absolventais, skatinti mokslo ir verslo bendradarbiavimą, supažindinti bendruomenę su universitete vykstančiais pokyčiais.

„Vilniaus universitetas ugdo aktyvius ir atsakingus piliečius ir visuomenės lyderius, tačiau gana dažnai studentai baigę studijas pamažu praranda ryšį su universitetu. Siekdami stoti į vieną gretą su lyderiaujančiomis Europos aukštosiomis mokyklomis, perimame jų gerąją patirtį ir norime pakviesti mūsų alumnus domėtis čia vykstančiais pokyčiais, tiesiogiai įsitraukti į jų vykdymą, kartu teikti grąžą visuomenei įvairiausiomis formomis – tiek dalyvaujant bendrose diskusijose, tiek pritaikant mokslinių tyrimų rezultatus verslo ir viešajame sektoriuose“, – sakė prof. G. Drūteikienė.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »