Vilniaus universitetui atvertos durys į Europos universitetų elitą

Publikuota: 2015 m. birželio 9 d. antradienis

Vilniaus universitetas pakviestas į prestižinių universitetų tinklą – Koimbros grupę. Tai svarbus tarptautinis universiteto autoriteto pripažinimas.

Sprendimą priimti Vilniaus universitetą į šią elitinę grupę vienbalsiai patvirtino Koimbros grupės narių generalinės asamblėjos Stambule dalyviai. Vilniaus universitetui tokia galimybė suteikiama vieninteliam Lietuvoje ir antram Baltijos šalyse po Tartu universiteto. Oficialiai universitetas šio tinklo nariu taps nuo 2016 m. sausio 1 d.

„Tikiu, kad narystė tokioje aukščiausias pasaulinių reitingų vietas užimančių žymių universitetų grupėje skatins bendradarbiavimą ir pasikeitimą patirtimi, padės įgyvendinti bendrus mokslo ir studijų projektus. Tikiu, kad sustiprės tarptautinis Vilniaus universiteto įvaizdis ir pagerės mūsų pozicijos tarptautiniuose reitinguose“, – sako Vilniaus universiteto rektorius prof. Artūras Žukauskas.

Koimbros grupė, įkurta 1986 m., vienija istoriškai pripažintus klasikinius aukšto tarptautinio standarto universitetus. Šiam tinklui priklauso 37 universitetai iš 22 Europos šalių. Tarp jų – ir į prestižinio QS reitingo pirmąjį šimtuką patenkantys universitetai: Švč. Trejybės koledžas (Trinity College), Edinburgo, Leideno, Upsalos, Luveno katalikiškasis (Université Catholique de Louvain), Groningeno, Orhuso, taip pat – Bolonijos, Barselonos, Prahos Karolio, Krokuvos Jogailaičių universitetai. Ši grupė per savo narių akademinius ir kultūrinius ryšius siekia aukščiausios mokslo ir studijų kokybės, skatina tarptautiškumą, akademinį bendradarbiavimą, plėtoja paslaugas visuomenei. Grupė siekia daryti įtaką Europos mokslo ir studijų politikai, jos nariai remia vieni kitus, skleidžia gerąją patirtį ir įgyvendina bendrus projektus.

Vilniaus universitetas – didžiausia, šalies reitinguose pirmaujanti, tarptautinius ryšius ir akademines tradicijas puoselėjanti Lietuvos mokslo ir studijų įstaiga. Moksliniais tyrimais pagrįstos studijos, atvirumas pasaulio idėjoms ir inovacijoms – pagrindiniai universiteto bruožai.

Vilniaus  universitetas patenka tarp 4 procentų geriausių pasaulio aukštųjų mokyklų pagal QS World University Rankings reitingą. Vienas iš geriausių universiteto rodiklių – dėstymo kokybė.

Vilniaus universitete studijuoja daugiau nei 21 000 studentų ir klausytojų, dirba per 3700 darbuotojų. Vykdomos pirmosios, antrosios ir trečiosios pakopų humanitarinių, socialinių, fizinių, biomedicinos ir technologijos mokslų sričių studijos

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »