Vilniaus vadovų klubo vizitas Nacionalinėje bibliotekoje

Publikuota: 2016 m. lapkričio 17 d. ketvirtadienis

Lapkričio 16 d. vykusios Vilniaus III vadovų klubo dalyviai lankėsi Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, susipažino su jos veikla, erdvėmis ir galimomis bendradarbiavimo perspektyvomis.

Susirinkusius verslo srities atstovus pasveikino Nacionalinės bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas. Jis supažindino su Nacionaline biblioteka, joje vykstančiais procesais ir institucijos vaidmenimis visuomenėje bei valstybės gyvenime. „Stengiamės visas Lietuvos bibliotekas sujungti į bendrą tinklą, padėsiantį atskleisti mūsų valstybės potencialą“, – teigė R. Gudauskas.

Papasakojęs apie pagrindinio Nacionalinės bibliotekos pastato rekonstrukciją ir jos iššūkius, generalinis direktorius plačiau apibūdino parlamentinės bibliotekos funkcijas ir pristatė vieną pagrindinių šiandienos bibliotekos tikslų – žinių kvartalo kūrimą. Žinių kvartalu siekiama sutelkti vakarinėje Gedimino prospekto dalyje esančių mokslo, verslo ir kūrybos institucijų veiklą, skatinti tarpusavio bendradarbiavimą. R. Gudauskas pabrėžė ir kitą svarbų Nacionalinės bibliotekos siekį – didžiųjų duomenų (angl. Big Data) prognostinės duomenų analitikos vystymą, reikšmę ir perspektyvas. Generalinis direktorius susirinkusiems taip pat pristatė Nacionalinės bibliotekos viziją, strateginius veiklos prioritetus, paminėjo jau sudarytas ir dar planuojamas bendradarbiavimo sutartis su įvairiomis tiek valstybės, tiek verslo ir visuomeninėmis institucijomis. Susirinkusieji buvo supažindinti ir su Britų bibliotekos (angl. The British Library), kurios veiklos modelio pavyzdžiu seka atsinaujinusi Nacionalinė biblioteka, pagrindiniais veiklos principais bei gerosiomis patirtimis.

Vėliau Vilniaus III vadovų klubo nariai dalyvavo Nacionalinės bibliotekos Informacijos išteklių departamento Dokumentų konservavimo ir restauravimo skyriaus vadovo Algirdo Plioplio vestoje ekskursijoje po bibliotekos erdves.

Šaltinis: lnb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »