Vilniuje prasidėjo švietimo paroda „Mokykla“

Publikuota: 2013 m. gruodžio 6 d. penktadienis

Gruodžio 6 d. Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis Litexpo parodų ir kongresų centre (Laisvės pr. 5, Vilnius) atidarė trečiąją nacionalinę švietimo parodą „Mokykla 2013“.

Pasak Prezidentės Dalios Grybauskaitės, modernios technologijos, milžiniškas naujos informacijos srautas, naujos knygos ir kompiuterinės programos skatina mokyklą atsinaujinti. Tačiau jokios technologijos nepakeis gero mokytojo.

„Iš tiesų švietimo sistema stengiasi žengti kartu su technologijų pažanga. Ypač skatiname domėjimąsi gamtos mokslais. Europoje matome polinkį rinktis socialinius mokslus vietoje fizikos, chemijos, biologijos. O darbo rinka laukia būtent šių sričių specialistų,“– sakė švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Ministras pabrėžė, kad, net ir turint pačias naujausias technologijas. išlieka labai svarbus mokytojo kūrybiškumas, iniciatyvumas ir bendradarbiavimas – su kolegomis,  mokiniais, jų tėvais.

Tris dienas truksiančioje parodoje vyks daugiau nei 100 renginių, kuriuose bus pristatomos naujausios mokymo tendencijos ir inovatyvių technologijų naudojimas ugdyme. Laukiama aktyviai dalyvaujant visų švietimo bendruomenės narių ir švietimu besidominčių žmonių.

Šių metų parodos akcentai  – gamtos mokslai, pasaulio pažinimas, lyderystė švietime. Daug dėmesio bus skiriama kūrybingam ir aktyviam mokymuisi, bendruomeniškai ir tyrinėjančiai mokyklai, kurioje kiekvienas mokinys gali atskleisti geriausius gebėjimus.

Parodoje veiks specialiai įrengtas mokytojų diskusijų kambarys ir moderniomis technologijomis aprūpintos klasės, kurioje pedagogai, edukologai ves įvairių dalykų pamokas, pristatys ugdymo naujoves, vyks susitikimai su švietimo ekspertais. 

Pirmą kartą bus pristatyta unikali mokslinė laboratorija ant ratų. Ji parengta kelionėms po šalies mokyklas. Mobilioje laboratorijoje mokiniai galės išbandyti tyrėjo darbą – moderniausiais prietaisais atlikti įvairius mokslinius eksperimentus, tirti gyvąją gamtą ir konstruoti robotus. Išskirtinio dizaino vilkiko puspriekabėje įrengtoje laboratorijoje paskaitų vienu metu galės klausyti iki 30 mokinių.

Dar viena šių metų parodos „Mokykla“ naujovė – švietimo vadovų forumas, suteikiantis išskirtinę galimybę mokyklų ir kitų ugdymo įstaigų vadovams pasikeisti mintimis apie lyderystę ir bendradarbiavimą švietime, pasidalinti gerąja patirtimi ir kasdieniais iššūkiais bei sužinoti, kuo dabar gyvena švietimas pasaulyje.

Parodoje mokyklų bendruomenių nariai taip pat galės gauti naujausią informaciją apie ugdymo naujoves, stažuotes, mokymus, dalyvauti įvairių mokymo priemonių pristatymuose, kūrybinėse dirbtuvėse.

Paroda „Mokykla 2013“ vyks gruodžio 6–8 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Organizatoriai: Švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras, Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“.

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »