Vilniuje veiks naujas interaktyvus Mokslo centras

Publikuota: 2015 m. spalio 9 d. penktadienis

Savivaldybėje pasirašytas ketinimų protokolas steigti naują Mokslo centrą Vilniuje. Vilniaus meras Remigijus Šimašius susitiko su Mokslo centro steigimo iniciatyvine grupe  – universitetų, verslo, pramoninkų, lazerių asociacijų atstovais – aptarti jo idėją, koncepciją ir išskirtinumą.

„Subūrėme šviesiausias ir stipriausias mokslo ir inovatyvaus verslo pajėgas, kad Vilniuje atsirastų išskirtinis Lietuvoje, interaktyvus mokslo, technikos, edukacijos centras, kuris nebus vien mokslo pasiekimų muziejus, bet ir išskirtinė erdvė vaikams ateiti ir kurti, eksperimentuoti, pačiupinėti modernų mokslą, kuris sužadintų fantaziją, smalsumą“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Kol vaikai ir jaunimas interaktyviame mokslo ir technologijų centre tyrinėtų, patirtų atradimo džiaugsmą, juos atlydėję tėvai, mokytojai taip pat turėtų ką veikti: susipažintų su žmonijos atradimais, mokslo ir technologijų naujovėmis, centras galėtų tapti puikia erdvė mokytojams tobulintis, rengti seminarus. Mokslo muziejaus iniciatyvinė grupė  sutarė, kad modernaus centro kryptis bus parodyti ateitį, o ne praeitį.

Sostinės meras įsitikinęs, kad Vilnius yra geriausia vieta atsirasti tokiam svarbiam visai Lietuvai objektui ir traukos centrui. Konkreti vieta muziejui Vilniuje dar neparinkta, pirmiausiai buriamoje darbo grupėje bus išsigryninti svarbiausi kriterijai, kurie padės ieškant geriausios vietos Mokslo centrui: artumas nuo centro ir mokslo įstaigų, patogus privažiavimas viešuoju transportu, galimybės sustoti iš visos Lietuvos atvyksiantiems moksleivių ekskursijų autobusams ir kiti.

Lietuvos mokslų akademija yra parengusi ir išleidusi galimybių studiją „Mokslo muziejus (centras) Lietuvoje“.

Per artimiausią mėnesį darbo grupė ketina išgryninti Mokslo centro koncepciją, o vėliau spręsti projekto finansavimo ir vietos klausimus. Norima pasitelkti viešojo ir privataus sektoriaus partnerystę. Centras duris galėtų atverti 2018-2019 metais.

Ketinimų protokolą įsteigti Mokslo centrą Vilniuje pasirašė Vilniaus meras R. Šimašius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Prorektorius Antanas Čenys, Asociacijos „Santaros slėnis“ Prof. Vladas Bumelis, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos „Linpra“ direktorius Gintaras Vilda, Vilniaus universiteto Mokslo prorektorius prof. Rimantas Jankauskas, prof. Algis Piskarskas ir kiti.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »