Vilniuje veiks naujas interaktyvus Mokslo centras

Publikuota: 2015 m. spalio 9 d. penktadienis

Savivaldybėje pasirašytas ketinimų protokolas steigti naują Mokslo centrą Vilniuje. Vilniaus meras Remigijus Šimašius susitiko su Mokslo centro steigimo iniciatyvine grupe  – universitetų, verslo, pramoninkų, lazerių asociacijų atstovais – aptarti jo idėją, koncepciją ir išskirtinumą.

„Subūrėme šviesiausias ir stipriausias mokslo ir inovatyvaus verslo pajėgas, kad Vilniuje atsirastų išskirtinis Lietuvoje, interaktyvus mokslo, technikos, edukacijos centras, kuris nebus vien mokslo pasiekimų muziejus, bet ir išskirtinė erdvė vaikams ateiti ir kurti, eksperimentuoti, pačiupinėti modernų mokslą, kuris sužadintų fantaziją, smalsumą“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Kol vaikai ir jaunimas interaktyviame mokslo ir technologijų centre tyrinėtų, patirtų atradimo džiaugsmą, juos atlydėję tėvai, mokytojai taip pat turėtų ką veikti: susipažintų su žmonijos atradimais, mokslo ir technologijų naujovėmis, centras galėtų tapti puikia erdvė mokytojams tobulintis, rengti seminarus. Mokslo muziejaus iniciatyvinė grupė  sutarė, kad modernaus centro kryptis bus parodyti ateitį, o ne praeitį.

Sostinės meras įsitikinęs, kad Vilnius yra geriausia vieta atsirasti tokiam svarbiam visai Lietuvai objektui ir traukos centrui. Konkreti vieta muziejui Vilniuje dar neparinkta, pirmiausiai buriamoje darbo grupėje bus išsigryninti svarbiausi kriterijai, kurie padės ieškant geriausios vietos Mokslo centrui: artumas nuo centro ir mokslo įstaigų, patogus privažiavimas viešuoju transportu, galimybės sustoti iš visos Lietuvos atvyksiantiems moksleivių ekskursijų autobusams ir kiti.

Lietuvos mokslų akademija yra parengusi ir išleidusi galimybių studiją „Mokslo muziejus (centras) Lietuvoje“.

Per artimiausią mėnesį darbo grupė ketina išgryninti Mokslo centro koncepciją, o vėliau spręsti projekto finansavimo ir vietos klausimus. Norima pasitelkti viešojo ir privataus sektoriaus partnerystę. Centras duris galėtų atverti 2018-2019 metais.

Ketinimų protokolą įsteigti Mokslo centrą Vilniuje pasirašė Vilniaus meras R. Šimašius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Prorektorius Antanas Čenys, Asociacijos „Santaros slėnis“ Prof. Vladas Bumelis, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos „Linpra“ direktorius Gintaras Vilda, Vilniaus universiteto Mokslo prorektorius prof. Rimantas Jankauskas, prof. Algis Piskarskas ir kiti.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »