Vilnius siekia tapti pasaulio knygų sostine

Publikuota: 2017 m. vasario 24 d. penktadienis


Vilniaus meras Remigijus Šimašius ir aktorė Nijolė Narmontaitė knygų mugėje


Vakar Vilniuje prasidėjo keturias dienas truksianti 18-oji Vilniaus knygų mugė, kviečianti ne tik skaityti, bet ir bendrauti, susitikti su rašytojais, apsilankyti muzikos ir meno erdvėse. Knygų mugės atidaryme Vilniaus meras Remigijus Šimašius pranešė visiems knygų mylėtojams džiugią naujieną – Vilnius pretenduos tapti pasaulio knygų sostine.

„Po šešerių metų Vilnius švęs gražią 700 metų sukaktį – kviečiu visus knygų mylėtojus prisijungti, kad tais metais Vilnius taptų pasaulio knygų sostine. Lietuva yra tarp daugiausiai knygų vienam gyventojui išleidžiančių šalių, o Vilnius neabejotinai yra labiausiai skaitantis miestas. Manau, kad mes tikrai galime pretenduoti ir turime daug šansų tapti pasaulio knygų sostine. Tai būtų labai gražus akcentas mūsų skaitančios ir rašančios tautos“, – Vilniaus knygų mugės atidaryme sakė sostinės meras.

Pasaulio knygų sostinę kasmet renka tarptautinė ekspertų komisija UNESCO būstinėje. Ekspertai, atstovaujantys pagrindinėms knygų industrijos organizacijoms, atsižvelgia į daug kriterijų – tai ir bibliotekų steigimas, knygų leidyba, skaitymo skatinimas, įvairių kultūrinių renginių organizavimas. 2017 metų pasaulio knygų sostinė – Konakris, Gvinėjos Respublikos sostinė, pernai ja buvo išrinktas Inčono miestas Pietų Korėjoje.

Kaip ir kiekvienais metais, Vilniaus knygų mugė lankytojams pasiūlys plačią kultūrinę programą, kuri per 4 dienas pristatys 400 įvairaus žanro renginių. Čia kaip ir kasmet ne tik susitiks skaitytojai ir rašytojai, bet erdves turės muzika, diskusijos, meno parodos.

Šiais metais mugėje stendus turi 300 dalyvių iš Lietuvos, Estijos, Ukrainos, Baltarusijos, Vokietijos, Japonijos, Lenkijos, Čekijos, Indijos, o į mugę atvyko 27 užsienio svečiai iš 12 pasaulio šalių ir 17 lietuviškų ženklų.

Vilniaus knygų mugė vyks vasario 23-26 dienomis parodų rūmuose LITEXPO. Savivaldybė pasirūpino, kad vilniečiams būtų patogu atvykti į vieną didžiausių kultūrinių renginių šalyje – kas 20 minučių nuo Katedros aikštės iki „Litexpo“ ir atgal kursuos specialūs nemokami autobusai.

Vaizdo reportažų iš parodos laukite laidoje „Knygos per Penki TV“.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »