Visos sostinės mokyklos remontą baigs laiku

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 21 d. antradienis

Šią vasarą Vilniuje buvo rekonstruojamos ir modernizuojamos 22 ugdymo įstaigos, dar 12 buvo atliekami remonto darbai. Iš viso šiemet mokyklų ir lopšelių-darželių rekonstrukcijai skirta 52,2 mln. litų, iš jų – 29,2 mln. litų Europos Sąjungos lėšos, 1,2 mln. litų – Valstybės biudžeto lėšos. Savivaldybė iš savo biudžeto įstaigų atnaujinimui skyrė 22,5 mln. litų, arba beveik 42 proc. visos sumos.

Antradienį Vilniaus meras A. Zuokas ir vicemeras J. Kaminski lankėsi baigiamose remontuoti sostinės „Atgajos“ specialiosios mokyklos ir Viršuliškių vidurinės mokyklos patalpose. Didžioji dalis darbų šiose, kaip ir kitose miesto mokyklose jau atlikta, per artimiausias dvi savaites visi darbai bus pabaigti.

„Šie metai atnaujinant miesto įstaigas yra rekordiniai tiek savivaldybės skiriamu biudžetu prisidedant prie ES paramos gavimo, tiek atnaujinamų įstaigų skaičiumi. Per dvi vasaras sostinėje rekonstruotos ir suremontuotos 74 įstaigos, kuriose mokymosi aplinka ir kokybė bus žymiai geresnė“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Pasak mero pavaduotojo Jaroslavo Kaminskio, anksčiau pradėjus planavimą ir lėšų įsisavinimą šiemet darbai bus atlikti iki mokslo metų pradžios ir pirmą kartą per pastaruosius metus nebus situacijos, kad užsitęsęs remontas trukdytų ugdymui.

Remontuojant ir renovuojant įstaigas prioritetas teikiamas toms mokykloms, kurios yra seniausios ir kurioms labiausiai reikia remonto.

Dar keturios mokyklos – Naujininkų, Taikos, Žygimanto Augusto ir katalikiškoji mokykla „Versmė“, – dalyvauja naujoje Klimato kaitos specialiojoje programoje. Birželį jų modernizavimui skirta beveik 11 mln. Lt, šiuo metu vyksta viešojo pirkimo procedūros.

Mokyklų ir darželių remontui ir modernizavimui lėšas skiria Ūkio, Švietimo ir mokslo, Aplinkos ministerijos.

Iš viso didieji projektai šiemet vykdomi 38 švietimo įstaigose.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »