„ATMeye.iQ“ užtikrins Kenijos banko „Equity Bank Kenya Limited“ bankomatų apsaugą

Publikuota: 2020 m. gegužės 27 d. trečiadienis

Kenijos bankas „Equity Bank Kenya Limited“ įsigijo 280 UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) sukurto programinio sprendimo „ATMeye.iQ“ licencijų. Ši vaizdo stebėsenos ir apsaugos priemonė diegiama į savitarnos įrenginius, siekiant užtikrinti jų apsaugą, išvengti sukčiavimo grėsmių, taip pat padėti spręsti su klientais kylančius ginčus. Programinis spendimas bankui įdiegtas bendradarbiaujant su vietine partnere – „Technology Associates Kenya“.

Finansų įmonių grupei „Equity Group Holdings Limited“ priklausantis bankas turi didžiausią Kenijoje bankomatų tinklą. Naudodamasi „ATMeye.iQ“ sistema, ši finansų įstaiga tikisi apsaugoti savo bankinę įrangą nuo sukčiautojų ir paspartinti su klientais kylančių ginčų sprendimą.

Minėtas programinis sprendimas susieja kiekvieną bankomate atliktą operaciją su vaizdo kameros įrašyta nuotrauka ar vaizdo įrašu, todėl prireikus atitinkamą vaizdo medžiagą galima lengvai susirasti duomenų bazėje, nurodant įvykio laiką, kortelės numerį ir kt. Kilus ginčui su klientu (pvz., dėl neišduotų ar netyčia paliktų grynųjų pinigų, pamirštos kortelės ar pan.) , banko darbuotojas gali greitai atkurti įvykio vaizdą, remdamasis vaizdiniais įrodymais.

Šiuo metu sukčiavimo per savitarnos įrenginius problema kelia rimtą grėsmę Kenijos finansų įstaigoms ir jų klientams. Vienas iš paplitusių šioje šalyje apiplėšimo būdų gana žiaurus – nusikaltėliai suriša savo auką, įsodina į mašiną ir nuveža prie bankomato, kad ši iš jo išimtų ir perduotų užpuolikams grynuosius pinigus.

„ATMeye.iQ“ vaizdo apsaugos sistema padės „Equity Bank Kenya Limited“ bankui ne tik išaiškinti tokius nusikaltimus, bet ir operatyviai imtis priemonių, padedančių apsaugoti bankomatų klientus ir jų lėšas.

Itin didelio atgarsio sulaukė 2019 metų rudenį Kenijoje nutikusi istorija, kai bankomatus apiplėšė nusikalstamos grupuotės užverbuoti banko apsaugos pareigūnai. Pasinaudodami svetimais slaptais kodais, nusikaltėliai per mėnesį iš Kenijos gyventojų sąskaitų išsiėmė ir per bankomatus išsigrynino daugiau nei 2,2 milijono Kenijos šilingų (apie 19,7 tūkst. eurų).

Žinutės apie panašaus tipo nusikaltimus nuolat pasirodo Kenijos spaudoje. Iki galo įvertinti bankams ir jų klientams padarytos žalos dydį yra sudėtinga, nes ne visi bankai yra pasirengę atskleisti nuostolių dydį. Vien 2014 m. su savitarnos įrenginiais susijusių nusikaltimų žala šalyje viršijo 700 milijonų Kenijos šilingų (apie 6,3 milijono eurų).

„Equity Bank Kenya Limited“ įsigijo išsamią „ATMeye.iQ“ versiją, kurią naudojant visi iš savitarnos įrenginių surinkti duomenys bus iš karto perduodami bankui, o jo operatorius galės realiuoju laiku stebėti viso bankomatų tinklo darbą, operatyviai gaus pranešimus apie visus neteisėtus veiksmus, susijusius su savitarnos įrenginiais bei jų vartotojais. Atsižvelgdamas į šią informaciją, banko darbuotojas galės nedelsdamas imtis priemonių problemai išspręsti ar grėsmei pašalinti.

Norėdami sužinoti daugiau apie programinį sprendimą „ATMeye.iQ“ ir jo galimybes, susisiekite su BS/2 atstovais.

 

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

BS/2 plečia bendradarbiavimą su finansų įmonių grupe „Halyk Group“

Vidurinės Azijos regiono finansinės įstaigos aktyviai investuoja į naują šiuolaikišką bankinę įrangą. Šiame regione veikiančios „Halyk Group“ strategija orientuota į naujų technologijų produktų ir paslaugų diegimą. Vienas iš grupės bankų prioritetų – bankinės savitarnos kanalo plėtra, todėl bankai ypač domisi bankomatais su grynųjų pinigų recirkuliacijos sistema, taip pat specializuota programine įranga, išplečiančia savitarnos įrenginių funkcijas. skaityti »

5 šiuolaikinės banko veiklą efektyvinančios priemonės bankomatų tinklui valdyti

Daugumoje Rytų Europos ir Centrinės Azijos šalių bankomatų skaičius ir toliau auga. Sakartvele ir Azerbaidžane 2020 metais augimas siekė beveik 10 proc., Uzbekistane – daugiau nei 20 proc. Taigi, nepaisant spartaus interneto bankininkystės ir mobiliųjų finansinių programų populiarėjimo, finansinės organizacijos ir toliau investuoja į savitarnos įrenginius. skaityti »

BS/2 dalyvaus virtualioje parodoje „Self-Service Banking Asia 2020“

Rugsėjo 23–24 dienomis vyks tarptautinė konferencija „Self-Service Banking Asia 2020“. Renginį organizuoja garsi pasaulinė bendrovė RBR, teikianti strateginių tyrimų ir konsultavimo paslaugas organizacijoms, dirbančioms mažmeninės prekybos bankininkystės, bankinės veiklos automatizavimo, mažmeninės prekybos technologijų, mokėjimo kortelių ir atsiskaitymo paslaugų srityje. skaityti »

Kaip technologijos padeda prekybos sektoriui pandemijos metu

Koronaviruso pandemija gerokai pakeitė ir vis dar tebekeičia pirkėjų įpročius visame pasaulyje. skaityti »

„Penki kontinentai“ siūlo vilniečiams išbandyti išmanųjį termovizorių

Vilniaus gyventojai, įvairiais klausimais besilankantys miesto savivaldybės Klientų aptarnavimo centre, gali pirmieji išbandyti „Penkių kontinentų“ įmonių grupės siūlomą naują produktą – stacionarų termovizorių, skirtą pasimatuoti temperatūrą, siekiant valdyti žmonių srautus per koronaviruso pandemiją. skaityti »

„Penki kontinentai“ kviečia dalintis šypsena

Mūsų akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į intelekto negalią turinčių žmonių socialinę izoliaciją ir pakeisti visuomenės požiūrį į juos. skaityti »

„TransLink.iQ“ sujungs kortelių skaitytuvus su viešbučių verslo valdymo sistemomis (1)

„ASHBURN International“ integravo savo plėtojamą mokėjimo kortelių skaitytuvų valdymo bei mokėjimo operacijų paskirstymo sprendimą „TransLink.iQ“ su viešbučių valdymo sistemomis „Oracle Hospitality OPERA“ ir „Oracle Hospitality Suite8“. Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su „HRS Hospitality & Retail Systems”. skaityti »

„ASHBURN International“ prižiūrės SEB banko elektroninių kortelių skaitytuvų tinklą visose Baltijos valstybėse

Lietuvos bendrovė „ASHBURN International“, kurianti specializuotą programinę įrangą, skirtą mokėjimo kortelių skaitytuvams valdyti ir jais atliekamoms mokėjimo operacijoms paskirstyti, plečia bendradarbiavimą su SEB banku. skaityti »

Nauja į bankomatus nukreiptų atakų lavina: ko galime pasimokyti iš Belgijos patirties

Šių metų birželį ir liepą įsilaužėliai pasikėsino į Belgijos banko „Argenta“ bankomatus. Naudodami specialią programinę įrangą nusikaltėliai užvaldė savitarnos įrenginių pinigų modulį ir išvogė visus bankomatuose buvusius pinigus. Bankas ne tik patyrė finansinį nuostolį, prarado gerą reputaciją, bet ir buvo priverstas visiškai išimti iš naudojimo 143 bankomatus, į kuriuos buvo įdiegta sudėtinga, padedanti į juos įsilaužti, programa. Tik tai galėjo išgelbėti nuo pakartotinų atakų. skaityti »

Bankomatų istorija: vakar, šiandien ir rytoj

Pirmąjį įrenginį, išduodantį grynuosius pinigus, sukūrė armėnų kilmės amerikietis Liuteris Džordžas Simdžianas dar 1939 m. Šią datą galima laikyti bankinės savitarnos gimimo diena, tačiau, ne veltui sakoma – „pirmas blynas visuomet prisvilęs“. Bankomatas buvo pasiūlytas išbandyti bankui „City Bank of New York“, tačiau po pusmečio bankas grąžino jį kūrėjui dėl pernelyg sudėtingo naudojimo. skaityti »