„Diebold Nixdorf“ partnerių suvažiavimas: atsiskaitymų grynaisiais pinigais augimas ir išskirtinis dėmesys klientui

Publikuota: 2019 m. balandžio 12 d. penktadienis

2018 m. atsiskaitymas grynaisiais pinigais pasaulyje išaugo 0,7 proc. – labiausiai Europoje (3,2 proc.) ir Amerikos kontinentuose (2,9 proc.). Ekspertai prognozuoja, kad 2021 m. naudojimasis grynaisiais pinigais augs 2,6 proc., o didžiausias augimas numatomas Azijos regione (be Kinijos) – 4,6 proc. Šios ir kitos aktualiausios finansinės industrijos tendencijos pristatytos „Diebold Nixdorf“, stambiausios pasaulyje bankinės ir prekybos įrangos gamintojos, Eurazijos partnerių suvažiavime, kuris vyko Romoje (Italijoje). 

Grynųjų pinigų apyvarta 

Renginio metu „Diebold Nixdorf“ viceprezidentas Europos regionui Joachimas Strukas akcentavo, kad nepaisant paskutinių metų tendencijos, kai bankai masiškai uždarinėjo savo padalinius, 2016–2017 m.  šis rodiklis praktiškai nustojo augęs. Pasaulio mastu bankų padalinių skaičius mažėjo tik 0,6 proc. Tiesa, daugiausiai padalinių uždaryta Europoje (3,1 proc.), o Azijoje – atvirkščiai, bankų padalinių skaičius išaugo 1,6 procentais. Vadinasi, dar anksti kalbėti apie bankų planus visiškai atsisakyti padalinių infrastuktūros ir visas paslaugas perketi į skaitmeninę erdvę. 

Nepaisant populiarėjančio atsiskaitymo ne grynaisiais pinigais, grynieji vis dar dominuoja. Šį faktą patvirtina pasauliniu mastu, palyginti su 2017 m., 0,7 proc. išaugęs pinigų išėmimas iš bankomatų. Didžiausias augimas fiksuotas būtent Europoje – 3,2 procento. 17 iš 21 Europos šalių atsiskaitymams grynaisiais pinigais tenka 50 proc. visų atsiskaitymų: Maltoje šis rodiklis siekia 92 proc., Graikijoje 88 proc., Ispanijoje 87 proc., Vokietijoje 80 proc., Lietuvoje 75 proc., o Latvijoje 71 proc. Mažiausi rodikliai fiksuojami Estijoje – 48 proc., Olandijoje – 45 proc., Jungtinėje Karalystėje – 42 procentai. 

Ypatingas dėmesys klientui 

„Mūsų stebimas procesas tai rinkos prisitaikymas prie vartotojų poreikių. Nepaisant ekspertų prognozių, kad visai netrukus vartotojai atsisakys grynųjų pinigų ir pereis prie atsiskaitymo negrynaisiais pinigais formų, šiandienės tendencijos rodo, kad apie tai kalbėti dar anksti. Finansų rinka stengiasi prisiderinti prie kintančių gyventojų poreikių, siūlydama tiek elektronines, tiek fizinio atsiskaitymo galimybes. Šiandien vienas iš esminių verslo uždavinių – išlaikyti klientus, todėl pasaulinės bendrovės ypatingą dėmesį skiria vartotojų elgesio analizei ir aptarnavimo kokybei gerinti“, – teigia Idrakas Dadašovas, „Penkių kontinentų“ įmonių grupės valdybos pirmininkas. 

Kaip lojalumo ir lankstumo pavyzdys renginyje pristatytas vieno iš žinomiausių pasaulyje pavėžėjimo paslaugas teikiančio tarptautinio startuolio „Uber“ atvejis. Įmonė, iš pradžių siūliusi tik elektronines atsiskaitymo už savo paslaugas formas, tenkindama vairuotojų ir klientų poreikius, pasiūlė galimybę atsiskaityti ir grynaisiais pinigais.  „Uber“ atliko trijų mėnesių bandymus, kurie parodė, kad atsiradus šiai galimybei, gaunamos pajamos išaugo tris kartus. 

Tiesioginė rinkodara – šiandienio verslo būtinybė 

Renginyje vykstant viešai diskusijai, kurioje nagrinėta, kaip skaitmenizavimas gali paveikti bankinę industriją, „Penkių kontinentų“ grupei priklausančios įmonės BS/2 strateginių partnerių palaikymo vadovas Kornelijus Šišla akcentavo, kad norint išlaikyti lyderio poziciją rinkoje šiandien nebepakanka būti tik įrangos tiekėju. Pasak jo, įmonės turi siūlyti sprendimus, kurie sutaptų su strateginiais klientų planais, optimizuotų jų verslo procesus. Kad būtų galima teikti specialiai klientams pritaikytus pasiūlymus, būtina pažinti jų individualius poreikius. 

Tiesioginės rinkodaros svarbą finansinio sektoriaus srityje akcentavo ir procesingo paslaugas teikiančios Rusijos bendrovės „MultiCarta“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Kirillas Solnstsevas. Jo teigimu, šiandien klientai turi jausti išskirtinį dėmesį ir rūpinimąsi jais, pvz., pildydami paraiškos formą naujam automobiliui įsigyti, iš banko ir draudimo bendrovės gauti specialių pasiūlymą. Svarbiausia tinkamai išnaudoti esamus ir ieškoti naujų metodų, kaip pasiekti ir pritraukti klientus, kurie neretai ir padiktuoja reikiamus būdus. 

Bankų skaitmenizacija 

„Diebold Nixdorf“ atstovas Joachimas Struckas pastebėjo, kad šiandien bankai patys sau iki galo neatsakę į klausimą, kas gi yra bankinių paslaugų skaitmenizavimas. Ar tai galimybė suteikti pridėtinę naudą klientams, besinaudojantiems savitarnos įrenginiais (papildomų paslaugų reklamavimas, specializuoti pasiūlymai, tokie kaip valiutos keitimas ir kt.), ar tai banko padalinio uždarymas ir paslaugų perkėlimas į internetinę erdvę. Kita vertus, net ir pereinant prie naujo paslaugų teikimo formato, būtina tinkamai paruošta infrastuktūra. Jei jos nėra, kalbėti apie visuotiną finansinių paslaugų skaitmenizavimo procesą dar per anksti. 

„Diebold Nixdorf“ Eurazijos partnerių suvažiavimas – kasmetis stambiausios bankomatų ir mažmeninės prekybos įrangos gamintojos renginys. Jame šiemet dalyvavo 120 atstovų ir 30 šalių, tarp kurių gausi „Penkių kontinentų“ įmonių grupės delegacija. Renginio tikslas – aptarti praėjusių metų rezultatus bei strateginius ateinančių metų tikslus.

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Koronaviruso pandemija skatina pasaulį investuoti į bekontaktes technologijas

Visą pasaulį užvaldžiusi „COVID-19“ pandemija padarė didžiulę įtaką visuomenės įpročiams ir bankiniam sektoriui. Siekdami sustabdyti viruso plitimą, pradėjome vengti artimo kontakto ir sąlyčio su viešosiose erdvėse esančiais paviršiais. Dėl šios priežasties daugybės šalių bankai,... skaityti »

Koronaviruso pandemija skatina pasaulį investuoti į bekontaktes technologijas (1)

Visą pasaulį užvaldžiusi „COVID-19“ pandemija padarė didžiulę įtaką visuomenės įpročiams ir bankiniam sektoriui. Siekdami sustabdyti viruso plitimą, pradėjome vengti artimo kontakto ir sąlyčio su viešosiose erdvėse esančiais paviršiais. Dėl šios priežasties daugybės šalių bankai, bendradarbiaudami su mokėjimo sistemomis, padidino bekontakčio atsiskaitymo be būtinybės įvesti PIN kodą limitą. skaityti »

Nauja „ATMeye.iQ“ paskirtis: paštomatų stebėsena (1)

Prekių pristatymas iš elektroninių parduotuvių į paštomatus kasmet vis labiau populiarėja. Vienos stambiausių Amerikos siuntų pristatymo tarnybų „Pitney Bowes“ duomenimis, nuo 2014 iki 2018 metų prekių siuntų visame pasaulyje išaugo net 104 proc. – nuo 43 mlrd. iki 87 mlrd. per metus. Skaičiuojama, kad siuntinių skaičius 2025 metais viršys 200 mlrd. skaityti »

3 naujos „Cash Management.iQ֧“ sistemos apsaugą stiprinančios funkcijos

Atnaujinant BS/2 sistemą „Cash Management.iQ“, buvo siekiama dar labiau padidinti informacijos saugumo lygį, taip pat atitikti augančius tarptautinius saugumo standartų reikalavimus, kurių laikosi šiuolaikiniai bankai, inkasavimo tarnybos ir mažmeninės prekybos įmonės. skaityti »

NFC kaip bankinių operacijų standartas

Bekontaktis autorizavimas – jau seniai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Juo naudojamės įsigydami prekes parduotuvėse, mokėdami už keliones viešajame transporte, eidami į pastatus, turinčius įėjimo kontrolę. skaityti »

„Penkių kontinentų komunikacijų centrui“ vadovaus Evaldas Girskus (1)

„Penkių kontinentų“ grupės įmonei „Penkių kontinentų komunikacijų centras“, teikiančiai šviesolaidinio interneto bei IPTV paslaugas „Penki“ ir verslo sprendimus „ProfIT“, nuo šiandien pradeda vadovauti Evaldas Girskus. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė po karantino: keitėsi gyvas bendravimas, sparčiau diegiamos naujos technologijos

Šalyje atšaukus karantiną, bankinių ir ITT technologijų įmonių grupė „Penki kontinentai“ pamažu grįžta prie įprasto darbo režimo, dar labiau sutvirtinusi savo pozicijas rinkoje, nesumažinusi nė vieno iš savo darbuotojų atlyginimų ir ryžtingai žiūrėdama į ateitį. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės komunikacija rūpinsis A. Zubriakovas

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės komunikacijos vadovu nuo šiandien pradeda dirbti 38-erių Aleksandras Zubriakovas. skaityti »

Ateities bankinė savitarna. Naujų „DN Series“ bankomatų apžvalga

Viena iš pirmaujančių bankinės įrangos gamintojų ir jai skirtų programinių sprendimų kūrėjų „Diebold Nixdorf“ prieš metus anonsavo naują bankomatų liniją – „DN Series“. skaityti »

„ATMeye.iQ“ užtikrins Kenijos banko „Equity Bank Kenya Limited“ bankomatų apsaugą

Kenijos bankas „Equity Bank Kenya Limited“ įsigijo 280 UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) sukurto programinio sprendimo „ATMeye.iQ“ licencijų. Ši vaizdo stebėsenos ir apsaugos priemonė diegiama į savitarnos įrenginius, siekiant užtikrinti jų apsaugą, išvengti sukčiavimo grėsmių, taip pat padėti spręsti su klientais kylančius ginčus. Programinis spendimas bankui įdiegtas bendradarbiaujant su vietine partnere – „Technology Associates Kenya“. skaityti »

„ASHBURN International“ atliko mokėjimo sistemų „Uzcard“ ir „Mir“ integraciją

„Penkių kontinentų“ įmonių grupei priklausanti „ASHBURN International“, kurianti ir diegianti lanksčius inovacinius atsiskaitymo sprendimus, integravo Uzbekistano nacionalinę mokėjimo sistemą „Uzcard“ ir rusiškąją „Mir“. Nuo šiol Uzbekistano gyventojai gali atsiskaityti debetinėmis ir kreditinėmis mokėjimo sistemos „Mir“ kortelėmis. skaityti »