„Face Detection“: papildoma PIN kodo apsauga naudojantis bankomatu

Publikuota: 2019 m. gruodžio 20 d. penktadienis

Kasmet su bankiniais savitarnos įrenginiais susiję nusikaltimai techniniu požiūriu tampa vis sudėtingesni. Nepaisant to, viena iš dažniausiai pasitaikančių banko klientų finansinių nuostolių priežasčių vis dar yra banali kortelės ar PIN kodo vagystė.

Deja, ne visi bankai sutinka nagrinėti klientų skundus ir grąžinti pinigus tais atvejais, kai nusikaltėliai juos pavogė naudodamiesi pavogta kortele arba kažkokiu būdu (nusižiūrėjus ar pasiklausius) išgautu PIN kodu.  

Net jei bankas stengiasi padėti klientui, tokia situacija dažnai neapsieina be teisėsaugos institucijų pagalbos. O tai užima daug laiko ir negarantuoja, kad pinigai bus grąžinti.

Būtent todėl bankai ypatingą dėmesį skiria prevencinėms priemonėms: daro viską, kad užkirstų kelią PIN kodo vagystei. PIN kodas klientams siunčiamas atskiru laišku su įspėjimu, kad jo negalima laikyti šalia kortelės, perduoti trečiosioms šalims ir pan. Ant bankomatų klaviatūros yra sumontuojamos specialios uždangos, kurios neleidžia pašaliniam asmeniui žvilgtelėti į PIN kodą, o ant bankomatų korpuso pritaisomi galinio vaizdo veidrodžiai, padedantys įrenginio naudotojui apsižiūrėti, ar kas nors nestovi ir nežiūri už nugaros.

Vis dėlto visų šių apsaugos priemonių dar nepakanka.

Ar gali bankai apsaugoti klientus nuo PIN kodo vagystės?

Šiuo metu visame pasaulyje populiarėja BS/2 sukurta programinė sistema „ATMeye.iQ“, kurią įvairių šalių bankai naudoja siekdami apsaugoti bankinius savitarnos įrenginius nuo sukčiautojų.

Vienas iš šios sistemos modulių „Face Detection“ (iš angl. „veido aptikimas“) padeda nustatyti, ar bankomatu naudojasi žmogus, neslepiantis veido (daugiau apie tai, kaip veikia ši funkcija ir kokią įtaką ji turi bankomatų saugumui, galite pasiskaityti ankstesniame mūsų straipsnyje).

„ATMeye.iQ“ kūrėjai neseniai sukūrė papildomą „Face Detection“ funkciją – „Multiple Faces Detection“, padedančią aptikti kelis veidus tuo pačiu metu. Kaip tai veikia?

Kai tik žmogus prieina prie bankomato ir pradeda juo naudotis, vaizdo kamera jį nufotografuoja, o „Face Detection“ modulis su „Multiple Faces Detection“ funkcija, taikydamas biometrijos technologijas, bemaž iš karto nustato, kiek žmonių stovi priešais bankinį įrenginį.

Jei sistema aptinka daugiau nei vieną asmenį, bankomate gali įsijungti vienas iš anksto nustatytų scenarijų: ekrane parodomas įspėjimas su prašymu patvirtinti, kad klientas nori tęsti darbą toliau, arba bankomatas atsisako teikti paslaugas ir apie įvykį informuoja apsaugos pareigūną. Tai padeda sumažinti PIN kodo vagystės riziką.

„Face Detection“ modulis su funkcija „Multiple Faces Detection“ gali būti integruotas į bet kurią jau naudojamą „ATMeye.iQ“ sistemą be papildomų įrangos (vaizdo kamerų ir kt.) atnaujinimo išlaidų.

Jei norite daugiau sužinoti apie vaizdo analizės galimybes ir biometrinių technologijų taikymą organizacijos infrastruktūroje, susisiekite su BS/2 atstovais.

Šaltinis: BS/2
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

„FCX.iQ 2.0“: naujos valiutos keitimo galimybės bankomatuose

BS/2 parengė programinio sprendimo „FCX.iQ“, skirto valiutos keitimo funkcijai bankomatuose užtikrinti, atnaujinimą. Naujoji versija suteikia papildomų galimybių, palengvinančių valiutų kursų valdymą, savitarnos įrenginių tinklų administravimą ir vartotojų identifikaciją. skaityti »

„Penki“ šviesolaidinis internetas sujungia Vilniaus miesto švietimo ir ugdymo įstaigas

„Penkių kontinentų komunikacijų centras“ šių metų pradžioje pasirašė 12 sutarčių dėl šviesolaidinio interneto tiekimo Vilniaus miesto mokymo bei ugdymo įstaigoms, kurios, pasikeitus ankstesnio paslaugų teikėjo veiklos funkcijoms, liko be interneto ryšio. skaityti »

Sakartvele plečiamos atsiskaitymo be grynųjų galimybės

Sakartvelo restoranuose, kuriuose atsiskaitant naudojamasi vienam stambiausių šalies bankų priklausančiais elektroniniais kortelių skaitytuvais, padavėjams galima palikti arbatpinigių, net jei lankytojai neturi grynųjų pinigų. skaityti »

2020-ieji. Kiek interneto naudotojų pasitiko naujuosius metus?

Dar, rodos, ne taip seniai su naujausiais metais žmonės vieni kitus sveikindavo skambindami telefonais. Prisiskambinti būdavo sudėtinga, linijos užimtos. Vis labiau išpopuliarėjus internetui ir įvairioms pokalbių programėlėms, su naujausiais jau bemaž niekas nebesveikina telefonu, o tik rašo žinutes internetu. Galima teigti, kad šiemet su naujausiais metais vieni kitus pasveikino apie 4,5 milijardo pasaulio gyventojų. skaityti »

„Lietuvos geležinkeliai“ įsigijo mobiliuosius elektroninius kortelių skaitytuvus

Siekdama modernizuoti atsiskaitymą už geležinkelio paslaugas, ši transporto įmonė iš „ASHBURN International", plėtojančios elektroninius kortelių skaitytuvų programinius sprendimus, įsigijo apie 100 pasaulinio gamintojo „Ingenico" mobiliųjų elektroninių kortelių skaitytuvų. skaityti »

„ATMeye.iQ“ užtikrins bankomatų apsaugą Turkijoje

BS/2 plečia savo veiklos geografiją – bendradarbiaudama su partneriu Turkijoje „Analistim Bilisim“, siūlo Turkijos bankams vaizdo apsaugos, ginčytinų situacijų sprendimo ir prevencijos nuo sukčiavimo sistemą „ATMeye.iQ“. skaityti »

Lietuvos paštas tęsia bendradarbiavimą su „ASHBURN International“

Didžiausia Lietuvoje pašto paslaugas teikianti bendrovė Lietuvos paštas dar dvejiems metams pratęsė bendradarbiavimo sutartį su mokėjimo kortelių autorizavimo sprendimus kuriančia ir diegiančia bendrove „ASHBURN International“. skaityti »

„Face Detection“: papildoma PIN kodo apsauga naudojantis bankomatu

Viena iš dažniausiai pasitaikančių banko klientų finansinių nuostolių priežasčių vis dar yra banali kortelės ar PIN kodo vagystė. skaityti »

Pokalbiai apie įvairialypę kūrybą ir meno (ne)kolekciją

Ar gali būti susiję IT verslas ir menas? „370“ žurnalo atstovai domėjosi „Penkių kontinentų“ įmonių grupės valdybos pirmininko Idrako Dadašovo meno kolekcija. skaityti »

ATSARGIAI: plinta virusas, skelbiantis melagingas žinutes „Penkių kontinentų“ vardu

Gerbiami „Penkių kontinentų“ klientai ir partneriai, įspėjame apie virusą, neteisėtai skelbiantį žinutes „Penkių kontinentų“ vardu. skaityti »