Gruzijos sostinėje BS/2 surengė „Bankinių technologijų forumą 2012“

Publikuota: 2012 m. gruodžio 13 d. ketvirtadienis

 

Š. m. lapkričio pabaigoje Gruzijos sostinėje Tbilisyje bendrovė BS/2 surengė „Bankinių technologijų forumą 2012“. Ši pažangiausioms bankinėms technologijoms skirta tarptautinė konferencija – tai renginių ciklo Centrinėje Azijoje tęsinys. 2011 metais panaši konferencija vyko Kazachstane, o šių metų rugsėjį – Kirgizijoje.

Forumas po vienu stogu subūrė didžiausių Gruzijos ir Azerbaidžano bankų vadovus ir atstovus. Ilgamete patirtimi čia dalijosi ne tik BS/2 specialistai, bet ir Vokietijos koncerno „Wincor Nixdorf“, banko „SEB Latvija“ atstovai. Verta pabrėžti, kad renginys Tbilisyje išsiskyrė itin dideliu dalyvių skaičiumi, o tai įrodo, jog bankiniame sektoriuje auga naujausiomis technologijomis paremtų sprendimų paklausa.

Konferencijos metu BS/2 atstovai papasakojo apie bankinei savitarnos įrangai skirtą vaizdo stebėjimo sprendimą „ATMeye.iQ“, gerai žinomą Baltijos regiono ir NVS šalių rinkose, grynųjų pinigų srautus optimizuojantį „Cash Logistics.iQ, programinę įrangą, skirtą mokėjimo terminalų tinklams, „Payments.iQ“, pristatė bendrovės teikiamas techninės priežiūros paslaugas.

„Gruzijos rinka yra išskirtinė, nes 95 proc. joje užima „Wincor Nixdorf“ bankinė įranga (bankomatai ir kiti savitarnos įrenginiai). Tokių rezultatų pasiekti padeda ir aukščiausios kokybės paslaugas, kurias teikiame šioje šalyje. Be to, esame visada atviri savo klientams ir visuomet galime pasiūlyti įvairių bendradarbiavimo būdų, padedančių plėtoti verslą. Mūsų sukaupta didžiulė patirtis rodo, kad didesnio darbo efektyvumo įmonės neretai siekia patikėdamos kai kurias užduotis profesionaliems partneriams. Ir tai pasiteisina“, – sako BS/2 Verslo plėtros skyriaus vadovas Pavel Drobinov.

Bankas „SEB Latvija“ forume dalijosi sėkmingo verslo modelių diegimo recirkuliacijos (angl. Cash Recycling) srityje patirtimi Baltijos šalyse. „Cash Recycling“ – tai naujos kartos savitarnos įranga, galinti ir priimti, ir išduoti pinigus. Bankomatai komplektuojami su universaliomis kasetėmis, kurios gali tuo pačiu metu atlikti priėmimo ir išdavimo funkcijas. Sistema išsiskiria tuo, kad ji gali išduoti tuos pačius grynuosius pinigus, kuriuos įdėjo prieš tai bankomatu naudojęsis klientas. Tokiu būdu galima ženkliai sumažinti inkasacijos išlaidas ir optimizuoti grynųjų pinigų apyvartą.

„SEB Latvija“ jau išbandė ir gali įvertinti „Cash Recycling“ technologijos privalumus. Pastebėjome, kad ši technologija ypač aktuali tais atvejais, kai grynųjų pinigų apyvarta gan stabili, arba tuomet, kai grynųjų pinigų inkasaciją atlieka trečioji šalis. Įprastiniuose bankomatuose su atskirtomis išdavimo / priėmimo funkcijomis inkasacija turėtų būti atliekama vidutiniškai kas 8 dienas, o „Cash Recycling“ atveju – vidutiniškai kas 18“, – sako banko Telekomunikacijų ir IT bankomatų operacijų departamento vadovas Aldis Voitenko.

Forume dalyvavusi Vokietijos koncerno „Wincor Nixdorf“ atstovė Ana Pankraz papasakojo apie CINEO bankomatus, kurie padeda mažinti su grynųjų pinigų srautų apdorojimu susijusias išlaidas bei riziką. BS/2 yra ilgametė šios kompanijos partnerė ir tiekia jos gaminamą įrangą į daugelį NVS valstybių.

Tokių konferencijų, kurių metu bus pristatytos ir apžvelgtos bankinių technologijų aktualijos, taip pat planuojama surengti Azerbaidžane, Armėnijoje ir kitose šalyse.

Plačiau apie bendrovę BS/2 ir jos produktus – www.bs2.lt.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

5 šiuolaikinės banko veiklą efektyvinančios priemonės bankomatų tinklui valdyti

Daugumoje Rytų Europos ir Centrinės Azijos šalių bankomatų skaičius ir toliau auga. Sakartvele ir Azerbaidžane 2020 metais augimas siekė beveik 10 proc., Uzbekistane – daugiau nei 20 proc. Taigi, nepaisant spartaus interneto bankininkystės ir mobiliųjų finansinių programų populiarėjimo, finansinės organizacijos ir toliau investuoja į savitarnos įrenginius. skaityti »

BS/2 dalyvaus virtualioje parodoje „Self-Service Banking Asia 2020“

Rugsėjo 23–24 dienomis vyks tarptautinė konferencija „Self-Service Banking Asia 2020“. Renginį organizuoja garsi pasaulinė bendrovė RBR, teikianti strateginių tyrimų ir konsultavimo paslaugas organizacijoms, dirbančioms mažmeninės prekybos bankininkystės, bankinės veiklos automatizavimo, mažmeninės prekybos technologijų, mokėjimo kortelių ir atsiskaitymo paslaugų srityje. skaityti »

Kaip technologijos padeda prekybos sektoriui pandemijos metu

Koronaviruso pandemija gerokai pakeitė ir vis dar tebekeičia pirkėjų įpročius visame pasaulyje. skaityti »

„Penki kontinentai“ siūlo vilniečiams išbandyti išmanųjį termovizorių

Vilniaus gyventojai, įvairiais klausimais besilankantys miesto savivaldybės Klientų aptarnavimo centre, gali pirmieji išbandyti „Penkių kontinentų“ įmonių grupės siūlomą naują produktą – stacionarų termovizorių, skirtą pasimatuoti temperatūrą, siekiant valdyti žmonių srautus per koronaviruso pandemiją. skaityti »

„Penki kontinentai“ kviečia dalintis šypsena

Mūsų akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į intelekto negalią turinčių žmonių socialinę izoliaciją ir pakeisti visuomenės požiūrį į juos. skaityti »

„TransLink.iQ“ sujungs kortelių skaitytuvus su viešbučių verslo valdymo sistemomis (1)

„ASHBURN International“ integravo savo plėtojamą mokėjimo kortelių skaitytuvų valdymo bei mokėjimo operacijų paskirstymo sprendimą „TransLink.iQ“ su viešbučių valdymo sistemomis „Oracle Hospitality OPERA“ ir „Oracle Hospitality Suite8“. Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su „HRS Hospitality & Retail Systems”. skaityti »

„ASHBURN International“ prižiūrės SEB banko elektroninių kortelių skaitytuvų tinklą visose Baltijos valstybėse

Lietuvos bendrovė „ASHBURN International“, kurianti specializuotą programinę įrangą, skirtą mokėjimo kortelių skaitytuvams valdyti ir jais atliekamoms mokėjimo operacijoms paskirstyti, plečia bendradarbiavimą su SEB banku. skaityti »

Nauja į bankomatus nukreiptų atakų lavina: ko galime pasimokyti iš Belgijos patirties

Šių metų birželį ir liepą įsilaužėliai pasikėsino į Belgijos banko „Argenta“ bankomatus. Naudodami specialią programinę įrangą nusikaltėliai užvaldė savitarnos įrenginių pinigų modulį ir išvogė visus bankomatuose buvusius pinigus. Bankas ne tik patyrė finansinį nuostolį, prarado gerą reputaciją, bet ir buvo priverstas visiškai išimti iš naudojimo 143 bankomatus, į kuriuos buvo įdiegta sudėtinga, padedanti į juos įsilaužti, programa. Tik tai galėjo išgelbėti nuo pakartotinų atakų. skaityti »

Bankomatų istorija: vakar, šiandien ir rytoj

Pirmąjį įrenginį, išduodantį grynuosius pinigus, sukūrė armėnų kilmės amerikietis Liuteris Džordžas Simdžianas dar 1939 m. Šią datą galima laikyti bankinės savitarnos gimimo diena, tačiau, ne veltui sakoma – „pirmas blynas visuomet prisvilęs“. Bankomatas buvo pasiūlytas išbandyti bankui „City Bank of New York“, tačiau po pusmečio bankas grąžino jį kūrėjui dėl pernelyg sudėtingo naudojimo. skaityti »

Penki TV: pandemija ir artėjantis ruduo grąžina žiūrovus prie ekranų

Pandemija ir saviizoliacija pakeitė daugumos mūsų įpročius. Staiga prievarta įstrigę namuose, vaikai ir suaugusieji, kaip ir buvo galima nuspėti, pradėjo dažniau žiūrėti televizorių. Šviesolaidinio interneto ir IPTV tinklo „Penki“ duomenimis, laikas, praleidžiamas prie televizoriaus ekranų, nuo 2020 metų pavasario išaugo 30 procentų, palyginti su atitinkamu pernai metų laikotarpiu. skaityti »