Gruzijos sostinėje BS/2 surengė „Bankinių technologijų forumą 2012“

Publikuota: 2012 m. gruodžio 13 d. ketvirtadienis

 

Š. m. lapkričio pabaigoje Gruzijos sostinėje Tbilisyje bendrovė BS/2 surengė „Bankinių technologijų forumą 2012“. Ši pažangiausioms bankinėms technologijoms skirta tarptautinė konferencija – tai renginių ciklo Centrinėje Azijoje tęsinys. 2011 metais panaši konferencija vyko Kazachstane, o šių metų rugsėjį – Kirgizijoje.

Forumas po vienu stogu subūrė didžiausių Gruzijos ir Azerbaidžano bankų vadovus ir atstovus. Ilgamete patirtimi čia dalijosi ne tik BS/2 specialistai, bet ir Vokietijos koncerno „Wincor Nixdorf“, banko „SEB Latvija“ atstovai. Verta pabrėžti, kad renginys Tbilisyje išsiskyrė itin dideliu dalyvių skaičiumi, o tai įrodo, jog bankiniame sektoriuje auga naujausiomis technologijomis paremtų sprendimų paklausa.

Konferencijos metu BS/2 atstovai papasakojo apie bankinei savitarnos įrangai skirtą vaizdo stebėjimo sprendimą „ATMeye.iQ“, gerai žinomą Baltijos regiono ir NVS šalių rinkose, grynųjų pinigų srautus optimizuojantį „Cash Logistics.iQ, programinę įrangą, skirtą mokėjimo terminalų tinklams, „Payments.iQ“, pristatė bendrovės teikiamas techninės priežiūros paslaugas.

„Gruzijos rinka yra išskirtinė, nes 95 proc. joje užima „Wincor Nixdorf“ bankinė įranga (bankomatai ir kiti savitarnos įrenginiai). Tokių rezultatų pasiekti padeda ir aukščiausios kokybės paslaugas, kurias teikiame šioje šalyje. Be to, esame visada atviri savo klientams ir visuomet galime pasiūlyti įvairių bendradarbiavimo būdų, padedančių plėtoti verslą. Mūsų sukaupta didžiulė patirtis rodo, kad didesnio darbo efektyvumo įmonės neretai siekia patikėdamos kai kurias užduotis profesionaliems partneriams. Ir tai pasiteisina“, – sako BS/2 Verslo plėtros skyriaus vadovas Pavel Drobinov.

Bankas „SEB Latvija“ forume dalijosi sėkmingo verslo modelių diegimo recirkuliacijos (angl. Cash Recycling) srityje patirtimi Baltijos šalyse. „Cash Recycling“ – tai naujos kartos savitarnos įranga, galinti ir priimti, ir išduoti pinigus. Bankomatai komplektuojami su universaliomis kasetėmis, kurios gali tuo pačiu metu atlikti priėmimo ir išdavimo funkcijas. Sistema išsiskiria tuo, kad ji gali išduoti tuos pačius grynuosius pinigus, kuriuos įdėjo prieš tai bankomatu naudojęsis klientas. Tokiu būdu galima ženkliai sumažinti inkasacijos išlaidas ir optimizuoti grynųjų pinigų apyvartą.

„SEB Latvija“ jau išbandė ir gali įvertinti „Cash Recycling“ technologijos privalumus. Pastebėjome, kad ši technologija ypač aktuali tais atvejais, kai grynųjų pinigų apyvarta gan stabili, arba tuomet, kai grynųjų pinigų inkasaciją atlieka trečioji šalis. Įprastiniuose bankomatuose su atskirtomis išdavimo / priėmimo funkcijomis inkasacija turėtų būti atliekama vidutiniškai kas 8 dienas, o „Cash Recycling“ atveju – vidutiniškai kas 18“, – sako banko Telekomunikacijų ir IT bankomatų operacijų departamento vadovas Aldis Voitenko.

Forume dalyvavusi Vokietijos koncerno „Wincor Nixdorf“ atstovė Ana Pankraz papasakojo apie CINEO bankomatus, kurie padeda mažinti su grynųjų pinigų srautų apdorojimu susijusias išlaidas bei riziką. BS/2 yra ilgametė šios kompanijos partnerė ir tiekia jos gaminamą įrangą į daugelį NVS valstybių.

Tokių konferencijų, kurių metu bus pristatytos ir apžvelgtos bankinių technologijų aktualijos, taip pat planuojama surengti Azerbaidžane, Armėnijoje ir kitose šalyse.

Plačiau apie bendrovę BS/2 ir jos produktus – www.bs2.lt.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

2020-ieji. Kiek interneto naudotojų pasitiko naujuosius metus?

Dar, rodos, ne taip seniai su naujausiais metais žmonės vieni kitus sveikindavo skambindami telefonais. Prisiskambinti būdavo sudėtinga, linijos užimtos. Vis labiau išpopuliarėjus internetui ir įvairioms pokalbių programėlėms, su naujausiais jau bemaž niekas nebesveikina telefonu, o tik rašo žinutes internetu. Galima teigti, kad šiemet su naujausiais metais vieni kitus pasveikino apie 4,5 milijardo pasaulio gyventojų. skaityti »

„Lietuvos geležinkeliai“ įsigijo mobiliuosius elektroninius kortelių skaitytuvus

Siekdama modernizuoti atsiskaitymą už geležinkelio paslaugas, ši transporto įmonė iš „ASHBURN International", plėtojančios elektroninius kortelių skaitytuvų programinius sprendimus, įsigijo apie 100 pasaulinio gamintojo „Ingenico" mobiliųjų elektroninių kortelių skaitytuvų. skaityti »

„ATMeye.iQ“ užtikrins bankomatų apsaugą Turkijoje

BS/2 plečia savo veiklos geografiją – bendradarbiaudama su partneriu Turkijoje „Analistim Bilisim“, siūlo Turkijos bankams vaizdo apsaugos, ginčytinų situacijų sprendimo ir prevencijos nuo sukčiavimo sistemą „ATMeye.iQ“. skaityti »

Lietuvos paštas tęsia bendradarbiavimą su „ASHBURN International“

Didžiausia Lietuvoje pašto paslaugas teikianti bendrovė Lietuvos paštas dar dvejiems metams pratęsė bendradarbiavimo sutartį su mokėjimo kortelių autorizavimo sprendimus kuriančia ir diegiančia bendrove „ASHBURN International“. skaityti »

„Face Detection“: papildoma PIN kodo apsauga naudojantis bankomatu

Viena iš dažniausiai pasitaikančių banko klientų finansinių nuostolių priežasčių vis dar yra banali kortelės ar PIN kodo vagystė. skaityti »

Pokalbiai apie įvairialypę kūrybą ir meno (ne)kolekciją

Ar gali būti susiję IT verslas ir menas? „370“ žurnalo atstovai domėjosi „Penkių kontinentų“ įmonių grupės valdybos pirmininko Idrako Dadašovo meno kolekcija. skaityti »

ATSARGIAI: plinta virusas, skelbiantis melagingas žinutes „Penkių kontinentų“ vardu

Gerbiami „Penkių kontinentų“ klientai ir partneriai, įspėjame apie virusą, neteisėtai skelbiantį žinutes „Penkių kontinentų“ vardu. skaityti »

Kaip keičiasi bankinė savitarna Uzbekistane: pagrindinės konferencijos „Banking Fusion 2019“ įžvalgos

Lapkričio pabaigoje Uzbekistane vykusi bankinės savitarnos konferencija parodė, kad šalis pasiruošusi diegti ir naudoti bankines inovacijas. skaityti »

„Penkių kontinentų“ biure – šventinė Kalėdų atmosfera

Ypatingą Kalėdų laukimo atmosferą ir kūrybiškas idėjas jau ne pirmus metus įgyvendina „Penkių kontinentų“ aplinkotvarkos inžinierius Marius Tomkevičius. skaityti »

Bankomatai ar automatinės grynųjų pinigų įnešimo mašinos? Kas naudingiau bankams, siūlantiems saviinkasacijos paslaugas savo klientams?

Nepaisant sparčiai populiarėjančių atsiskaitymų negrynaisiais pinigais, prekybos ir paslaugų teikimo įmonėse vis dar masiškai cirkuliuoja ir kaupiami grynieji pinigai. Norint surinkti juos iš kasų, kad be reikalo negulėtų talpyklose, o „uždirbtų“ prekybininkui papildomos vertės, praverčia saviinkasacijos įrenginiai. skaityti »