Internetas bibliotekoje – lengvesnis kelias žinių link

Publikuota: 2014 m. lapkričio 5 d. trečiadienis

Sparti naujausių technologijų plėtra neaplenkia ir bibliotekų. Jose greta popierinės knygos randasi vis daugiau technologiškai pažangių priemonių. Daugumos bibliotekų lankytojai jau turi galimybę naudotis kompiuteriais ir interneto prieiga, pateikti norimo leidinio užsakymą internetu, dalyvauti virtualiose parodose su rašytojais, skaityti elektronines knygas ir pan.

19-oje Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos filialų veikia nemokama interneto „Skynet“ prieiga, kurią teikia įmonių grupė „Penki kontinentai“. Pirmasis „Skynet“ interneto „taškas“ ėmė veikti šios bibliotekos padalinyje Antakalnio mikrorajone. Čia 2000 metais buvo įkurta „Jaunimo zona“, turinti kompiuterių ir interneto prieigą.

Už bendradarbiavimo ir socialinės paramos projektus atsakinga „Penkių kontinentų“ atstovė Julija Usova sako, kad biblioteka šiandien nebėra vien ta vieta, kur ateinama pasiimti ar grąžinti knygą – bibliotekos tampa moderniais informacijos centrais, kurie neįsivaizduojami be šiuolaikinių technologijų. „Bibliotekų paslaugos, turint prieigą prie interneto, gerokai išsiplėtė. Lankytojams atsirado galimybė nemokamai gauti informaciją iš pasaulio informacijos šaltinių ir duomenų bazių, greitai rasti ir užsisakyti knygų iš bibliotekų katalogų. Be to, bibliotekų lankytojai, turėdami visą reikiamą literatūrą ir internetą, gali patogiai mokytis, skaityti periodinius leidinius ir pan.“, – teigia J. Usova.

Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos direktoriaus pavaduotojos Simonos Žilienės teigimu, internetas palengvina ir bibliotekininkų kasdienę veiklą. „Turint internetą, greičiau galima rasti reikiamą informaciją, ypač esančią elektroniniame kataloge. Be to, patogu informuoti skaitytojus apie bibliotekų darbą, įvairius renginius. Tai, kad skaitytojai patys internetu gali rasti, rezervuoti, užsisakyti norimą leidinį, taip pat palengvino bibliotekininkų darbą. Džiugina ir tas faktas, kad dalis Vilniaus gyventojų, kurie anksčiau retai lankėsi bibliotekose, dabar užsuka dažniau“, – sako S. Žilienė.

Anot J. Usovos, moderni biblioteka išlieka reikšmingu kultūros ir švietimo centru. „Bibliotekos modernėja, sparčiai kinta, bet jų vaidmuo visuomenėje išlieka svarbus. Tai vieta, kurioje galima ne tik rasti reikiamos informacijos, bet ir naudingai bei turiningai praleisti laisvalaikį, mokytis ir atrasti naujų dalykų, pažinti pasaulį. O internetas prisideda prie to suteikdamas galimybę kurti bibliotekoje atvirą informacijos erdvę, paremtą moderniomis technologijomis ir kokybiškomis paslaugomis“, – sako J. Usova.


„Penkių kontinentų“ atstovė Julija Usova

Įmonių grupė „Penki kontinentai“ bendradarbiauja su bibliotekomis daugiau nei dešimtmetį: vykdo paramos akcijas, dovanoja rajonų bibliotekoms ir kitoms kultūros institucijoms kompiuterius, nuolat dalyvauja knygų dovanojimo akcijose ir remia bibliotekas naujausia literatūra. Ilgametė draugystė įmonę sieja ir su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, šių metų lapkritį mininčia 95 metų sukaktį. Be to, grupės valdomo TV kanalo „Penki TV“ kūrybinė grupė nuo 2005 m. ruošia reportažus ir informuoja visuomenę apie naujai pasirodžiusias knygas, jų pristatymus, bibliotekų teikiamas paslaugas bei naujus projektus.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

„BS/2 Georgia“ specialistus mokė „Ingenico“

Bankinių technologijų bendrovė „BS/2 Georgia“, priklausanti Lietuvos kapitalo įmonei BS/2, pradėjo įgyvendinti naują projektą Gruzijoje, kurio metu teiks bankų mokėjimo terminalų tinklo priežiūros paslaugas vienam stambiausių Gruzijos banku. skaityti »

Išmanioji „Skynet“ televizija kanalus „TV3“ ir „TV6“ retransliuoja HD raiška

Vienos pirmųjų IPTV Lietuvoje – išmaniosios „Skynet“ televizijos – kūrėjai š. m. sausio 18 dieną savo klientams pasiūlė kanalus „TV3“ ir „TV6“ didžiąja HD raiška. Minėtus kanalus „Skynet“ klientai galės žiūrėti nemokamai. skaityti »

„ProfIT“ pradeda teikti vaizdo kamerų pardavimo, įrengimo ir vaizdo įrašų saugojimo debesyje paslaugas

UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ siūlo verslo stebėjimo sprendimą, kuris ne tik leis stebėti svarbius objektus vaizdo kameromis, bet ir patogiai peržiūrėti vaizdo kamerų įrašus, gauti pranešimus apie pastebėtą įtartiną pašalinių asmenų veiklą. skaityti »

Plečiami verslo ryšiai su Uzbekistano duomenų apdorojimo centru

Plečiant verslo santykius su vietos verslo atstovais, grupėje lankėsi svečiai iš Uzbekistano duomenų apdorojimo centro, kurie buvo supažindinti su BS/2 ir „ASHBURN International“ plėtojamais bankinių technologijų ir mokėjimo kortelių sprendimais. skaityti »

„VisionLabs“ vadovas Aleksandr Khanin: „Pagrindinis mūsų bendradarbiavimo tikslas – kurti sprendimus konkrečioms verslo užduotims įgyvendinti“

BS/2 būstinėje Vilniuje lankėsi „VisionLabs“ įkūrėjas ir vadovas Aleksandr Khanin. Pristatome interviu su juo. skaityti »

Kompleksiniam savitarnos įrenginių apsaugos sprendimui „ATMeye.iQ“ – aukso medalis

Lietuvos bankinių technologijų bendrovės BS/2 plėtojamas kompleksinis savitarnos įrenginių apsaugos ir monitoringo sprendimas „ATMeye.iQ“ gavo Lietuvos pramonininkų konfederacijos konkurso „Lietuvos metų gaminys 2017“ aukso medalį. skaityti »

„Connected Commerce“ principas – bankų, mažmeninės prekybos ir klientų bendra ateitis

Dabartiniai verslininkai, atsižvelgdami į šiuolaikinio žmogaus poreikius, stengiasi pasiūlyti naujus, kuo inovatyvesnius sprendimus, padedančius taupyti klientų laiką. skaityti »

„Penki kontinentai“ pristato darbdavio įvaizdžio stiprinimo kampaniją „Viena komanda, viena įmonių grupė“

„Penki kontinentai“ įgyvendino darbdavio įvaizdžio stiprinimo kampaniją „Viena komanda, viena įmonių grupė“. Jos metu įmonių grupės darbuotojai pristatė savo darbą ir laisvalaikio pomėgius. skaityti »

BS/2 ir „VisionLabs“ kuria naujos kartos tarpbankines paslaugas

BS/2 ir „VisionLabs“ paskelbė apie strateginę verslo partnerystę. Įmonės kartu kurs tarpbankines identifikacijos paslaugas. skaityti »

„Skynet“ pirmajam savo klientui įdiegė 10 Gb/s internetą

Įmonių grupė „Penki kontinentai“, valdanti prekės ženklą „Skynet“, pirmoji šalyje įdiegė savo klientui 10 Gb/s greičio šviesolaidinį internetą. skaityti »