Kas ta veidų aptikimo funkcija ir kaip ji gali padėti bankams apsaugoti bankomatus

Publikuota: 2019 m. rugsėjo 23 d. pirmadienis

Veidų aptikimas (angl. Face Detection) – tai biometrijos technologijų pagrindu veikianti funkcija, padedanti nustatyti, ar prieš vaizdo kamerą stovi gyvas žmogus. Ši funkcija įdiegta į BS/2 sukurtą bankinės įrangos vaizdo stebėsenos ir apsaugos sprendimą „ATMeye.iQ“.

Veidų aptikimo funkcija gali būti įgyvendinta bet kokiame savitarnos įrenginyje, į kurį įtaisyta vaizdo kamera, naudojama prieigos kontrolei ir prevencijai nuo sukčiavimo.

Kaip tai veikia?

Žmogus, priėjęs prie bankomato, papuola į vaizdo kameros apimamą lauką. Kai tik jis pradeda naudotis bankomatu, tuoj pat įrašomas jo veido atvaizdas. Specialus Veidų aptikimo modulis analizuoja įrašytą vaizdą, atpažįsta veidą ir sukuria aprašą – tam tikrų bruožų rinkinį, kuris aprašo objektą nepaisant šalutinių individualių jo savybių (pvz., amžiaus, šukuosenos, makiažo ir pan.)

Jei žmogaus veidas nėra uždengtas ir lengvai atpažįstamas, sistema leidžia savitarnos įrenginiui toliau veikti. Jei žmogus veidą slepia, pvz., ranka ar skarele, gobtuvu, sistema įjungia vieną iš galimų scenarijų:

  • Ekrane parodo iš anksto su banku suderintą pranešimą (pvz.: Prašome atidengti veidą ir atsistoti priešais bankomatą).
  • Savitarnos įrenginys atjungiamas nuo tinklo.
  • Apsaugos tarnybai išsiunčiama žinutė apie galimą grėsmę.

Kad  Veidų aptikimo modulis veiktų tinkamai, paprastai užtenka standartinės vaizdo kameros ir vienos jos užfiksuotos nuotraukos.

Kokia iš to nauda bankams?

Pagrindinė Veidų aptikimo funkcijos paskirtis – užkirsti kelią galimiems sukčiavimo atvejams. Jeigu bankomato naudotojas dėl kažkokios priežasties slepia savo veidą, (pvz., nori pasinaudoti vogta kortele), jis tiesiog negalės atlikti jokios finansinės operacijos.

Jei Veidų aptikimo modulis neaptinka veido, jis sustabdo bankomato veiklą, neleisdamas atlikti jokių tolimesnių veiksmų. Taigi ši funkcija gali padėti apsaugoti savitarnos įrenginių tinklus nuo tam tikrų tipų loginių atakų.

Be to, veidų aprašo duomenys gali būti panaudoti ir siekiant įdiegti sudėtingesnius scenarijus, taikant veidų atpažinimo technologijas (angl. Face Recognition). Programinis sprendimas „ATMeye.iQ“ informaciją apie veidus saugo susiedamas su mokėjimo operacijomis, t.y., esant būtinybei, duomenų bazėje galima susirasti žmogaus, atlikusio tam tikrą operaciją, veido atvaizdą.

Veidų aptikimo funkcija – programinio sprendimo „ATMeye.IQ“ dalis

Šiuo metu veidų aptikimo funkcija yra įtraukta į BS/2 sukurtą programinį sprendimą „ATMeye.iQ“ kaip atskiras jo modulis.

Jei domina išsamesnė informacija apie bankomatų apsaugos sprendimą „ATMeye.iQ“ ir jo Veidų aptikimo modulį, susisiekite su BS/2 atstovais.

Šaltinis: BS/2
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

„Penkių kontinentų“ biure – šventinė Kalėdų atmosfera

Ypatingą Kalėdų laukimo atmosferą ir kūrybiškas idėjas jau ne pirmus metus įgyvendina „Penkių kontinentų“ aplinkotvarkos inžinierius Marius Tomkevičius. skaityti »

Bankomatai ar automatinės grynųjų pinigų įnešimo mašinos? Kas naudingiau bankams, siūlantiems saviinkasacijos paslaugas savo klientams?

Nepaisant sparčiai populiarėjančių atsiskaitymų negrynaisiais pinigais, prekybos ir paslaugų teikimo įmonėse vis dar masiškai cirkuliuoja ir kaupiami grynieji pinigai. Norint surinkti juos iš kasų, kad be reikalo negulėtų talpyklose, o „uždirbtų“ prekybininkui papildomos vertės, praverčia saviinkasacijos įrenginiai. skaityti »

Inovatyvių restoranų tinklas pasirinko „ProfIT“ paslaugas

Bendrovė „Inovatyvūs restoranai“, Vilniuje valdanti aštuonis restoranus ir planuojanti plėsti savo veiklą ne tik Lietuvoje, bet ir Rusijoje bei Lenkijoje, pasirinko UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centro“ teikiamas užsakomąsias „ProfIT“ paslaugas. skaityti »

Konferencijoje „Banking Fusion“ aptartos svarbiausios bankinės savitarnos tendencijos

Lapkričio 26 ir 27 dienomis Uzbekistane, Taškente, vyko tarptautinė konferencija „Banking Fusion“ apie bankinę savitarną. Daugiau nei 100 finansų sektoriaus atstovų iš Uzbekistano, Kazachstano, Kirgizijos, Tadžikistano, Azerbaidžano, Sakartvelo, Rusijos, Baltarusijos, Vokietijos, Lietuvos ir Šveicarijos susirinko Uzbekistano sostinėje aptarti, kaip pastaraisiais metais keičiasi bankinės savitarnos pasaulis ir kokie veiksniai daro įtaką bankiniam sektoriui. skaityti »

„Penki“ tinklas padovanojo Lietuvos mokykloms per 1000 tinklo įrenginių

UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“, sostinėje tiesiantis šviesolaidinio interneto tinklą „Penki“, jau nebe pirmus metus įgyvendina socialinę akciją, kurios metu nenaudojama įranga dovanojama švietimo įstaigoms. skaityti »

Taškente aptartos inovacijos, padedančios valdyti grynųjų pinigų srautus

Lapkričio 12–13 dienomis Uzbekistane, Taškente, vyko tarptautinė konferencija apie grynųjų pinigų judėjimą, inkasaciją ir kasų operacijas bankuose „NDO Tashkent 2019“. skaityti »

Bankiniame forume Baku – Azerbaidžano negrynųjų ekonomikos tendencijos

Lapkričio 6 ir 7 dienomis Azerbaidžane, Baku, vyko IV-asis tarptautinis bankinis forumas „Ekonomika be grynųjų pinigų: patikimos bankininkystės link“. Tai vienas iš laukiamiausių ir reikšmingiausių šio regiono bankinės srities renginių. skaityti »

135-ojo televizijos gimtadienio ir artėjančių švenčių proga – 135 TV kanalai dovanų!

Ar žinote, kad televizija atsirado prieš 135 metus? Šiandien (lapkričio 21 d.) minima Pasaulinė televizijos diena. skaityti »

„ASHBURN International“ įtraukta į Europos mokėjimo sprendimų paslaugų teikėjų TOP 10

Tarptautinis bankinių technologijų žurnalas „Banking CIO Outlook“ įtraukė įmonių grupei „Penki kontinentai“ priklausančią bendrovę „ASHBURN International“, plėtojančią ir diegiančią mokėjimo kortelių skaitytuvų valdymo programinius sprendimus, į dešimties geriausių 2019-ųjų Europos mokėjimų sprendimų paslaugas teikiančių bendrovių sąrašą. skaityti »

„Citadele“ su „ASHBURN International“ verslininkams pasiūlė naują paslaugą

Bankas „Citadele", bendradarbiaudamas su „ASHBURN International", pirmasis Baltijos šalyse pradėjo teikti prekybininkams naują paslaugą - greitą mobiliųjų el. kortelių skaitytuvų (EKS) išdavimą banko skyriuose. Ši paslauga verslininkams prieinama Latvijos ir Lietuvos „Citadele" banko filialuose. skaityti »