Kas ta veidų aptikimo funkcija ir kaip ji gali padėti bankams apsaugoti bankomatus

Publikuota: 2019 m. rugsėjo 23 d. pirmadienis

Veidų aptikimas (angl. Face Detection) – tai biometrijos technologijų pagrindu veikianti funkcija, padedanti nustatyti, ar prieš vaizdo kamerą stovi gyvas žmogus. Ši funkcija įdiegta į BS/2 sukurtą bankinės įrangos vaizdo stebėsenos ir apsaugos sprendimą „ATMeye.iQ“.

Veidų aptikimo funkcija gali būti įgyvendinta bet kokiame savitarnos įrenginyje, į kurį įtaisyta vaizdo kamera, naudojama prieigos kontrolei ir prevencijai nuo sukčiavimo.

Kaip tai veikia?

Žmogus, priėjęs prie bankomato, papuola į vaizdo kameros apimamą lauką. Kai tik jis pradeda naudotis bankomatu, tuoj pat įrašomas jo veido atvaizdas. Specialus Veidų aptikimo modulis analizuoja įrašytą vaizdą, atpažįsta veidą ir sukuria aprašą – tam tikrų bruožų rinkinį, kuris aprašo objektą nepaisant šalutinių individualių jo savybių (pvz., amžiaus, šukuosenos, makiažo ir pan.)

Jei žmogaus veidas nėra uždengtas ir lengvai atpažįstamas, sistema leidžia savitarnos įrenginiui toliau veikti. Jei žmogus veidą slepia, pvz., ranka ar skarele, gobtuvu, sistema įjungia vieną iš galimų scenarijų:

  • Ekrane parodo iš anksto su banku suderintą pranešimą (pvz.: Prašome atidengti veidą ir atsistoti priešais bankomatą).
  • Savitarnos įrenginys atjungiamas nuo tinklo.
  • Apsaugos tarnybai išsiunčiama žinutė apie galimą grėsmę.

Kad  Veidų aptikimo modulis veiktų tinkamai, paprastai užtenka standartinės vaizdo kameros ir vienos jos užfiksuotos nuotraukos.

Kokia iš to nauda bankams?

Pagrindinė Veidų aptikimo funkcijos paskirtis – užkirsti kelią galimiems sukčiavimo atvejams. Jeigu bankomato naudotojas dėl kažkokios priežasties slepia savo veidą, (pvz., nori pasinaudoti vogta kortele), jis tiesiog negalės atlikti jokios finansinės operacijos.

Jei Veidų aptikimo modulis neaptinka veido, jis sustabdo bankomato veiklą, neleisdamas atlikti jokių tolimesnių veiksmų. Taigi ši funkcija gali padėti apsaugoti savitarnos įrenginių tinklus nuo tam tikrų tipų loginių atakų.

Be to, veidų aprašo duomenys gali būti panaudoti ir siekiant įdiegti sudėtingesnius scenarijus, taikant veidų atpažinimo technologijas (angl. Face Recognition). Programinis sprendimas „ATMeye.iQ“ informaciją apie veidus saugo susiedamas su mokėjimo operacijomis, t.y., esant būtinybei, duomenų bazėje galima susirasti žmogaus, atlikusio tam tikrą operaciją, veido atvaizdą.

Veidų aptikimo funkcija – programinio sprendimo „ATMeye.IQ“ dalis

Šiuo metu veidų aptikimo funkcija yra įtraukta į BS/2 sukurtą programinį sprendimą „ATMeye.iQ“ kaip atskiras jo modulis.

Jei domina išsamesnė informacija apie bankomatų apsaugos sprendimą „ATMeye.iQ“ ir jo Veidų aptikimo modulį, susisiekite su BS/2 atstovais.

Šaltinis: BS/2
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Asterios Karampolas: „ATMeye.iQ“ yra vienas iš nedaugelio produktų, atitinkantis visus bankomatų apsaugos reikalavimus

Londone vykusi tarptautinė bankomatų loginio ir fizinio saugumo konferencija „ATM & Cyber Security 2019“ subūrė bankinių technologijų specialistus iš viso pasaulio. skaityti »

Į „Banking Fusion 2019“ Taškente susirinks bankininkai iš 6 šalių

Lapkričio 26–27 dienomis Uzbekistane, Taškente, vyks tarptautinė bankinė konferencija „Banking Fusion 2019“. Joje dalyvaus Centrinės Azijos bei Kaukazo regionų kredito ir finansinių organizacijų atstovai, bankinių technologinių sprendimų kūrėjai ir tiekėjai. skaityti »

„ATM & Cyber Security 2019“ konferencijoje – Afrikoje įgyvendinami BS/2 projektai

Spalio 6–8 dienomis Londone vyks tarptautinė bankomatų saugumo konferencija „ATM & Cyber Security 2019“, kurioje dalyvaus daugiau nei 400 bankų ir saugumo ekspertų iš daugiau nei 40 šalių. skaityti »

Kviečiame švęsti „Penki“ gimtadienį kartu

Šviesolaidinio interneto ir išmaniosios IPTV tinklas „Penki“ nesiliauja stebinęs savo esamus ir naujus klientus puikiomis dovanomis bei pasiūlymais. skaityti »

„ProfIT“ suteiktas „Hewlett Packard Enterprise“ partnerio statusas

UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“, priklausanti „Penkių kontinentų“ įmonių grupei ir valdanti IT užsakomųjų paslaugų verslui prekės ženklą „ProfIT“, pasirašė partnerystės susitarimą su UAB „Sophela“, kuri yra oficiali tarptautinės informacinių technologijų įmonės „Hewlett Packard Enterprise“ atstovė Lietuvoje. skaityti »

Užsakomųjų IT paslaugų privalumai ir trūkumai

Užsakovai skirtingai supranta, kas yra užsakomosios paslaugos ir kuo jos skiriasi nuo įprastinės techninės pagalbos, nes abiem atvejais įmonė perduoda tam tikrus verslo procesus trečiajai šaliai. „Penkių kontinentų komunikacijų centro“ Techninės priežiūros departamento vadovas Andrius Kiaunė pastebi, kad techninė pagalba paprastai būna vienkartinė arba periodinė. skaityti »

Mobilioji „Cash Management.iQ“ versija: naujos inkasacijų kontrolės galimybės

Viena iš BS/2 programinio sprendimo „Cash Management.iQ“ funkcijų – nuotolinė inkasatorių darbo stebėsena realiuoju laiku. Nuo šiol grynųjų pinigų priėmimą ir perdavimą galima sekti per mobilųjį įrenginį (išmanųjį telefoną, nešiojamąjį ar stacionarų QR kodų skenerį). skaityti »

Kas ta veidų aptikimo funkcija ir kaip ji gali padėti bankams apsaugoti bankomatus

Veidų aptikimas (angl. Face Detection) – tai biometrijos technologijų pagrindu veikianti funkcija, padedanti nustatyti, ar prieš vaizdo kamerą stovi gyvas žmogus. Ši funkcija įdiegta į BS/2 sukurtą bankinės įrangos vaizdo stebėsenos ir apsaugos sprendimą „ATMeye.iQ“. skaityti »

„Intersect 2019“. Bankininkystės sektoriaus patirtis ir ateities vizija

Nepaisant spartaus pasaulinio skaitmenizavimo proceso, bankų skyriai artimiausiu metu neišnyks. Finansų įstaigos supranta, kad atsisakydamos realių klientų aptarnavimo centrų, prarastų artimą ryšį su klientais ir jų pasitikėjimą. Tokią nuomonę išsakė „Diebold Nixdorf“ prezidentas Gerrard Schmid, atidarydamas trijų dienų konferenciją „Intersect 2019“, vykusią Las Vegase (JAV). Renginyje dalyvavo ir „Penkių kontinentų“ grupės įmonės „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) atstovai. skaityti »

Nauja „ProfIT“ interneto svetainė – daugiau galimybių verslui

„Penkių kontinentų komunikacijų centras“, valdantis užsakomųjų IT paslaugų (angl. outsourcing) kompleksą verslui iš vienų rankų „ProfIT“, savo verslo partneriams pristato atnaujintą jo interneto svetainę. skaityti »