Koronaviruso pandemija skatina pasaulį investuoti į bekontaktes technologijas

Publikuota: 2020 m. rugpjūčio 7 d. penktadienis

Visą pasaulį užvaldžiusi „COVID-19“ pandemija padarė didžiulę įtaką visuomenės įpročiams ir bankiniam sektoriui. Siekdami sustabdyti viruso plitimą, pradėjome vengti artimo kontakto ir sąlyčio su viešosiose erdvėse esančiais paviršiais. Dėl šios priežasties daugybės šalių bankai, bendradarbiaudami su mokėjimo sistemomis, padidino bekontakčio atsiskaitymo be būtinybės įvesti PIN kodą limitą.

Londone įsikūrusi bankinių tyrimų bendrovė RBR prognozuoja, kad „COVID-19“ pandemija paspartins bekontakčių kortelių išdavimą, nes jų paklausa sparčiai auga. Bekontakčių kortelių skaičius pernai visame pasaulyje padidėjo 23 proc., tačiau jos kol kas vis dar sudaro tik 40 proc. nuo visų mokėjimo kortelių. Mūsų regione absoliuti dauguma šiuo metu išleidžiamos naujos kortelės jau yra bekontaktės.

„Ateityje bekontaktės operacijos vis labiau populiarės. Kalbu ne vien apie atsiskaitymą bekontaktėmis kortelėmis per kortelių skaitytuvą, bet ir bekontaktį naudojimąsi bankomatais, paštomatais, parkomatais, užkandžių ir kitokiais prekybos automatais. Visa klientų autentifikavimo infrastruktūra ateityje bus bekontaktė“, – prognozuoja UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) strateginių partnerių vadovas Kornelijus Šišla“.

Kaip veikia bekontaktė technologija?

Bekontaktė technologija sutrumpintai vadinama NFC (iš angl. Near Field Communication – artimo lauko ryšys). Tai - belaidžio ryšio technologija, veikianti iki 10 cm atstumu. Nors duomenų perdavimas šiuo būdu galimas mažesniu atstumu nei „Bluetooth“ ryšio atveju, bankinių technologijų sektoriui tai yra labiau privalumas, nei trūkumas, nes geriau saugo nuo galimų duomenų vagysčių. 

Įdiegus NFC technologiją, galima užtikrinti bekontakčio kliento atpažinimo ir operacijos patvirtinimo funkciją bankinėms operacijoms atlikti naudojantis mokėjimo kortelių skaitytuvais, bankomatais ir kitais įrenginiais. Ji taip pat gali būti taikoma ir prieigai  prie įvairių objektų (įeiti į biurą, metro ir pan.). 

Anot Kornelijaus Šišlos, visiškai nesvarbu į kokią priemonę bus įdiegta NFC technologija, ji vis tiek veiks vienodai. Tai gali būti ir bekontaktė banko kortelė, ir NFC programėlė telefone, ir NFC žiedas, išmanioji apyrankė, NFC lipdukai ar įsiuvai drabužiuose. Jei minėtas įrenginys turės NFC technologiją, juo bus galima bekontakčiu būdu atsiskaityti per skaitytuvą ar bekontakčiu būdu naudotis bankomatu. „Gali būti, kad ateityje išnyks plastikinės mokėjimo kortelės, tačiau bekontaktis atsiskaitymo būdas tikrai išliks“, – sako bankinės srities ekspertas.

Bekontakčių bankomatų atsiradimo istorija

Kaukazo regione bekontakčius bankomatus pirmieji įsidiegė Sakartvelo bankai prieš šešerius metus. Beje, prie to reikšmingai prisidėjo Lietuvos bankinių technologijų įmonė BS/2. 2016 metais bekontakčius bankomatus pradėjo aktyviai naudoti JAV bankai.

Baltijos šalyse pirmieji bekontakčiai bankomatai pradėjo veikti Estijoje, 2017 metais. Po metų jie jau buvo prieinami Latvijos gyventojams, o Lietuvoje ši naujovė pasirodė šiemet vasarą, koronaviruso pandemijos metu.

 Tyrimų duomenimis, bankomatų, kuriuose įrengti bekontakčių atsiskaitymo įrenginių skaitytuvai, skaičius pernai augo 83 procentais, o šių metų koronaviruso pandemijos akivaizdoje jis turėtų dar sparčiau išaugti.

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

komentarai

VLebOIjEoSvgK IP: 79.233.202.76
2020-11-06 00:18 (!)
omxsUgHejAqMir
ZewEPiKIb IP: 191.54.49.37
2020-08-09 01:34 (!)
wrKYFRyIJceNs

„Intersect 2022“: bankininkystės tendencijų analizė ir technologinės naujovės (1)

2022 m. birželio 13–15 d. BS/2 atstovai dalyvavo konferencijoje „Intersect“. skaityti »

PLUS forumo „Bankai ir mažmeninė prekyba. Skaitmeninė transformacija ir sąveika“ atgarsiai (5)

Žiūrėkite vaizdo reportažą iš PLUS forumo „Bankai ir mažmeninė prekyba. Skaitmeninė transformacija ir sąveika“. skaityti »

„Kavos galia“ suteikia galių jaustis reikšmingu (4)

Prie įmonių grupės „Penki kontinentai“ biuro Vilniuje ir vėl viešėjo iniciatyvos „Kavos galia“ automobilis. skaityti »

„DUOday 2022“ įmonių grupėje „Penki kontinentai“ (4)

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė jau antrus metus dalyvavo socialinės įdarbinimo agentūros SOPA iniciatyvoje „DUOday“. skaityti »

Už „Penkis kontinentus“ – beveik 100 km. bėgte (4)

17-ika įmonių grupės darbuotojų bėgo varžybose „We Run Vilnius“. skaityti »

Taškente vyksta seminaras apie grynųjų pinigų сirkuliaciją (1)

BS/2 rengia seminarą „Grynųjų pinigų cirkuliavimo optimizavimas. Bankinė savitarna“. skaityti »

TV3 teiravosi BS/2 nuomonės apie savitarnos kasas

TV3 žurnalistė pakalbino BS/2 Mažmeninės prekybos įrangos pardavimo skyriaus vadovo pavaduotoją Jurij Mikuckij apie savitarnos kasų populiarėjimą. skaityti »

„Penkių kontinentų“ grupė dalyvauja tarptautiniame forume Uzbekistane

Gegužės 25 d. Taškente prasidėjo tarptautinis PLUS forumas „Bankai ir mažmeninė prekyba. Skaitmeninė transformacija ir sąveika“. skaityti »

„Penki kontinentai“ bėgime į „Europą“ pelnė gausiausios komandos vardą (2)

Vilniuje jau septintą kartą vyko bėgimo į „Europos“ dangoraižį varžybos. skaityti »

Uzbekistane sukurta unikali mokėjimų ekosistema (16)

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė „ASHBURN International“, bendradarbiaudama su Uzbekistano Nacionaliniu tarpbankiniu duomenų apdorojimo centru HUMO, įgyvendino kompleksinį „TransLink.iQ“ sistemos diegimo projektą. skaityti »