NFC kaip bankinių operacijų standartas

Publikuota: 2020 m. birželio 30 d. antradienis

Bekontaktis autorizavimas – jau seniai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Juo naudojamės įsigydami prekes parduotuvėse, mokėdami už keliones viešajame transporte, eidami į pastatus, turinčius įėjimo kontrolę. Mokėjimo įrenginiai su bekontakčio autorizavimo technologijomis tapo savotišku standartu. Stebint stambių tarptautinių mokėjimo sistemų duomenis, galima daryti išvadą, kad 2020 m. daugiau nei 40 proc. mokėjimo kortelių pasaulyje pritaikytos bekontakčiams mokėjimams, kuriuos reguliariai atlieka apie 70 milijonų žmonių.

Norėdami realizuoti bekontaktės autorizacijos galimybę bankų savitarnos įrenginiuose, naudojama 2000-ųjų m. pradžioje atsiradusi NFC technologija.

NFC (angl. Near Field Communication) – belaidžio duomenų perdavimo technologija, tarp skirtingų prietaisų veikianti iki 10 centimetrų atstumu. Įdiegus NFC galima užtikrinti bekontakčio autorizavimo funkciją bankinėms operacijoms atlikti naudojantis bankomatais ir el. kortelių skaitytuvais.

Tiek bankų klientams, tiek pačioms finansų įstaigoms NFC technologijos privalumai akivaizdūs:

  • laiko taupymas (bekontaktė autorizacija yra greitesnė nei naudojant įprastą kortelių skaitytuvą);
  • galimybė atsiskaitant naudotis ne tik mokėjimo kortele, bet ir kitais įrenginiais (mobiliuoju telefonu, specialiu bekontakčiu lipduku, įvairiomis programėlėmis);
  • nebėra būtinybės visuomet nešiotis kortelę.

Tai, kad NFC technologija populiarėja, rodo ir ja besinaudojančių organizacijų bei tam pritaikytų įrenginių skaičius. Stambūs JAV bankai šią savitarnos įrenginių funkciją aktyviai ėmė plėtoti dar 2016 m.

Pavyzdžiui, viena stambiausių pasaulio tarptautinių finansų bendrovių „Wells Fargo“ (JAV) 2016 m. pradžioje turėjo 1 700 bankomatų su NFC technologija, kuri suteikė prieigą prie įrenginio nesinaudojant kortele, o tų pačių metų pabaigoje šis skaičius išaugo iki 5 000. 2016–2017 m. bankomatų, turinčių bekontakčio mokėjimo funkcijas, skaičių (iki 8 000 vnt.) žymiai padidino ir „Bank of America“. Naudojantis šios finansinių paslaugų įmonės bankomatais su NFC technologija galimi „Apple Pay“, „Android Pay“, „Samsung Pay“ ir „Microsoft Wallet“ mobilieji mokėjimai, reikiamą mokėjimo kortelę galima pasirinkti mobiliojo telefono programėlėje. Taigi NFC ne tik išplečia autorizacijos galimybes, bet ir bankomatų funkcionalumą, norint pritraukti naujų klientų.

Tiesa, NFC technologiją bankomatuose norinčios naudoti finansinės organizacijos gali susidurti su tam tikrais sunkumais, pavyzdžiui, išsirenkant, įdiegiant ir prijungiant NFC skaitytuvą ir nustatant, kad šis tinkamai funkcionuotų jau esančiame bankomatų tinkle. Taip yra dėl bankomatų programinės įrangos veikimo ypatumų ir mokėjimo sprendimo sertifikavimo klausimų.

Įmonė BS/2 teikia įvairias paslaugas, susijusias su bekontakčių autorizavimo technologijų diegimu bankomatuose, savitarnos kioskuose ir kituose savitarnos įrenginiuose.

Bendras NFC technologijų įdiegimo scenarijus:

  • Esamo bankinės savitarnos kanalo infrastruktūros analizė.
  • Konsultacijos dėl įrangos parinkimo ir sertifikavimo (NFC skaitytuvai).
  • NFC skaitytuvų įrengimas ir prijungimas.
  • NFC sprendimų ir bankomatų programinės įrangos integracija.
  • Vartotojo scenarijų, skirtų bekontaktei autorizacijai bankomatuose, kūrimas ir įgyvendinimas.

Daugiau apie NFC technologijos pranašumus ir apie sėkmingą šio sprendimo įdiegimą „Blue Orange Bank“ (Latvijoje) galite sužinoti šioje nuorodoje.

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

BS/2 dalyvaus virtualioje parodoje „Self-Service Banking Asia 2020“

Rugsėjo 23–24 dienomis vyks tarptautinė konferencija „Self-Service Banking Asia 2020“. Renginį organizuoja garsi pasaulinė bendrovė RBR, teikianti strateginių tyrimų ir konsultavimo paslaugas organizacijoms, dirbančioms mažmeninės prekybos bankininkystės, bankinės veiklos automatizavimo, mažmeninės prekybos technologijų, mokėjimo kortelių ir atsiskaitymo paslaugų srityje. skaityti »

Kaip technologijos padeda prekybos sektoriui pandemijos metu

Koronaviruso pandemija gerokai pakeitė ir vis dar tebekeičia pirkėjų įpročius visame pasaulyje. skaityti »

„Penki kontinentai“ siūlo vilniečiams išbandyti išmanųjį termovizorių

Vilniaus gyventojai, įvairiais klausimais besilankantys miesto savivaldybės Klientų aptarnavimo centre, gali pirmieji išbandyti „Penkių kontinentų“ įmonių grupės siūlomą naują produktą – stacionarų termovizorių, skirtą pasimatuoti temperatūrą, siekiant valdyti žmonių srautus per koronaviruso pandemiją. skaityti »

„Penki kontinentai“ kviečia dalintis šypsena

Mūsų akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į intelekto negalią turinčių žmonių socialinę izoliaciją ir pakeisti visuomenės požiūrį į juos. skaityti »

„TransLink.iQ“ sujungs kortelių skaitytuvus su viešbučių verslo valdymo sistemomis (1)

„ASHBURN International“ integravo savo plėtojamą mokėjimo kortelių skaitytuvų valdymo bei mokėjimo operacijų paskirstymo sprendimą „TransLink.iQ“ su viešbučių valdymo sistemomis „Oracle Hospitality OPERA“ ir „Oracle Hospitality Suite8“. Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su „HRS Hospitality & Retail Systems”. skaityti »

„ASHBURN International“ prižiūrės SEB banko elektroninių kortelių skaitytuvų tinklą visose Baltijos valstybėse

Lietuvos bendrovė „ASHBURN International“, kurianti specializuotą programinę įrangą, skirtą mokėjimo kortelių skaitytuvams valdyti ir jais atliekamoms mokėjimo operacijoms paskirstyti, plečia bendradarbiavimą su SEB banku. skaityti »

Nauja į bankomatus nukreiptų atakų lavina: ko galime pasimokyti iš Belgijos patirties

Šių metų birželį ir liepą įsilaužėliai pasikėsino į Belgijos banko „Argenta“ bankomatus. Naudodami specialią programinę įrangą nusikaltėliai užvaldė savitarnos įrenginių pinigų modulį ir išvogė visus bankomatuose buvusius pinigus. Bankas ne tik patyrė finansinį nuostolį, prarado gerą reputaciją, bet ir buvo priverstas visiškai išimti iš naudojimo 143 bankomatus, į kuriuos buvo įdiegta sudėtinga, padedanti į juos įsilaužti, programa. Tik tai galėjo išgelbėti nuo pakartotinų atakų. skaityti »

Bankomatų istorija: vakar, šiandien ir rytoj

Pirmąjį įrenginį, išduodantį grynuosius pinigus, sukūrė armėnų kilmės amerikietis Liuteris Džordžas Simdžianas dar 1939 m. Šią datą galima laikyti bankinės savitarnos gimimo diena, tačiau, ne veltui sakoma – „pirmas blynas visuomet prisvilęs“. Bankomatas buvo pasiūlytas išbandyti bankui „City Bank of New York“, tačiau po pusmečio bankas grąžino jį kūrėjui dėl pernelyg sudėtingo naudojimo. skaityti »

Penki TV: pandemija ir artėjantis ruduo grąžina žiūrovus prie ekranų

Pandemija ir saviizoliacija pakeitė daugumos mūsų įpročius. Staiga prievarta įstrigę namuose, vaikai ir suaugusieji, kaip ir buvo galima nuspėti, pradėjo dažniau žiūrėti televizorių. Šviesolaidinio interneto ir IPTV tinklo „Penki“ duomenimis, laikas, praleidžiamas prie televizoriaus ekranų, nuo 2020 metų pavasario išaugo 30 procentų, palyginti su atitinkamu pernai metų laikotarpiu. skaityti »

Koronaviruso pandemija skatina pasaulį investuoti į bekontaktes technologijas (1)

Visą pasaulį užvaldžiusi „COVID-19“ pandemija padarė didžiulę įtaką visuomenės įpročiams ir bankiniam sektoriui. Siekdami sustabdyti viruso plitimą, pradėjome vengti artimo kontakto ir sąlyčio su viešosiose erdvėse esančiais paviršiais. Dėl šios priežasties daugybės šalių bankai, bendradarbiaudami su mokėjimo sistemomis, padidino bekontakčio atsiskaitymo be būtinybės įvesti PIN kodą limitą. skaityti »