Pandemijos akivaizdoje rekordiškai išaugo interneto srauto vartojimas

Publikuota: 2020 m. lapkričio 9 d. pirmadienis

Koronavirusas, dar pavasarį uždaręs namuose daugybę žmonių, vėl negailestingai siautėja. Įvedus karantino sąlygas, interneto srauto apkrova muša naujus rekordus.

Dėl nuotolinio darbo ir mokymosi interneto srautas išaugo trečdaliu. Tai pastebi šviesolaidinio interneto tinklo „Penki“ tiekėja UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“.

„Interneto prieiga pandemijos metu tapo tokia pat būtina kaip maisto produktai. Izoliacijoje viskas vyksta per internetą: darbas, mokymasis ir tiesiog bendravimas. Žmonėms svarbu sekti  naujienas ir įvykius. Šiandien interneto apkrova jau atitinka kovo mėnesio rodiklius. Tokioms sąlygoms ruošėmės iš anksto ir atsižvelgdami į jas, didinome turimus tarptautinio ryšio srautus. Esame pasiruošę patenkinti kiekvieno savo kliento poreikius ir siūlome iki 1 Gb/s spartos interneto planus“, – sako „Penkių kontinentų komunikacijų centro“ Techninės priežiūros departamento vadovas Andrius Rakauskas.

Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, interneto srauto vartojimą daugiausiai augino failų mainai per internetą, nuotolinės vaizdo konferencijos ir socialinių tinklų naršymas. Pastebima, kad aktyviausiai internetu naudojamasi darbo metu nuo 12 iki 16 val. ir vakare nuo 19 val.

Visame pasaulyje interneto srautas vidutiniškai išaugo 40–60 proc. Galime pasidžiaugti, kad Lietuva tebėra viena iš lyderiaujančių šalių pagal interneto spartą – užima 27 vietą iš 175.

„Speedtest“ tarnybos analitikai, ištyrę interneto spartos testų duomenis, sudarė šalių, kuriose interneto sparta didžiausia, sąrašą.  Pirmąją vietą užima Singapūras, kur vidutinė interneto sparta siekia 226,60 Мb/s, o paskutiniąją – Turkmėnija, kur vidutinė sparta siekia vos 3,40 Мb/s. Lietuvos vidurkis – 122,04 Мb/s.

„Penki“ tinklo atstovas, kalbėdamas apie pandemijos įtaką verslui, atkreipia dėmesį ir į tai, kad pakito bendravimo su klientais formatas. Jie vis dažniau renkasi netiesioginius, nuotolinius būdus. Pastebėta, kad klientai dvigubai dažniau pradėjo kreiptis telefonu dėl konsultacijų ar pačių paslaugų užsakymo.

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

komentarai

QlvIUMdm IP: 218.64.57.12
2020-12-14 09:17 (!)
iPRmpctbX
jVwniuDYNlRTvczk IP: 5.56.120.100
2020-12-07 01:53 (!)
ohvfCuIkDlpKRs
DNInlJGKxOvp IP: 116.48.122.188
2020-12-05 00:53 (!)
sIzWAoLw
HDruWKLkEB IP: 23.31.104.236
2020-11-27 20:24 (!)
mWCUhnTpQ
APUCcuSZvjhEFNQw IP: 113.142.72.122
2020-11-18 04:30 (!)
opSdsnVP

Skaityti visus komentarus (6) »

susiję straipsniai

Stovint ant 2021-ųjų slenksčio: septynios 2020-aisiais išmoktos pamokos (2)

2020 m. pasaulį užklupusi pandemija paveikė visas gyvenimo sritis, ne išimtis ir mažmeninė bankininkystė. Būtinybė riboti tiesioginius kontaktus paskatino bekontakčių atsiskaitymų, biometrijos technologijų naudojimą ne tik bankuose, bet ir parduotuvėse, viešajame transporte. skaityti »

„Penkių kontinentų komunikacijų centras“ prisijungė prie „Švaraus interneto“ iniciatyvos (2)

Sprendimas prisijungti prie memorandumo yra svarbus prevencinis žingsnis, kovojant su netinkama informacija internete. skaityti »

„Vynamic Security“ saugo „Victoriabank“ bankomatus (2)

Bankinės infrastruktūros saugumas – vienas iš šiuo metu svarbiausių daugumos finansų įstaigų prioritetų. „DAAC Systems Integrator“, bendradarbiaudama su BS/2 ir „Diebold Nixdorf“, įgyvendino Moldovos banko „Victoriabank“ bankomatų tinklo apsaugos nuo loginių atakų projektą. Bankinių įrenginių apsaugai užtikrinti naudojamas „Diebold Nixdorf“ programinės įrangos „Vynamic Security“ modulis „Intrusion Protection“. skaityti »

BS/2 atidarė interneto svetainę apie grynųjų pinigų judėjimo optimizavimą (2)

BS/2 sukūrė naują interneto svetainę СashManagementiQ.com, skirtą informuoti apie grynųjų pinigų judėjimo optimizavimą jų išdavimo ir priėmimo vietose. skaityti »

Planuoti grynųjų poreikį bankomatuose „BasisBank“ padeda „Cash Management.iQ“ (2)

Sakartvelo bankas „BasisBank“ įsidiegė BS/2 sukurtą grynųjų pinigų srauto prognozavimo ir jų paskirstymo išdavimo-priėmimo vietose sprendimą „Cash Management.iQ“. skaityti »

„Penki“ ir ­5 faktai apie televiziją (3)

Pasaulinės televizijos dienos proga - 5 įdomūs faktai apie televiziją. skaityti »

Pandemijos akivaizdoje rekordiškai išaugo interneto srauto vartojimas (6)

Koronavirusas, dar pavasarį uždaręs namuose daugybę žmonių, vėl negailestingai siautėja. Įvedus karantino sąlygas, interneto srauto apkrova muša naujus rekordus. skaityti »

Žvilgsnis į praeitį: nuo kasininko Ritty iki savitarnos kasų (5)

1879 m. lapkričio 4 d. minima kaip kasos aparato gimtadienis. Praėjus 141-eriems metams, šiuolaikinės prekybos jau nebegalime įsivaizduoti be kasų. Jos visur: parduotuvėse, kavinėse, degalinėse ir pašto skyriuose. Kas sugalvojo šį įrenginį, padedantį apskaityti pinigines įplaukas? skaityti »

„Vynamic Marketing“. Klientų pritraukimas ir personalizuota reklama bankomato ekrane (3)

Dėl COVID-19 pandemijos įvesti ribojimai įnešė esminių permainų finansinių įstaigų klientų aptarnavimo srityje. Tradicinį klientų aptarnavimą bankų skyriuose vis dažniau keičia bankomatai ir kiti savitarnos įrenginiai. skaityti »

Šviesolaidinis internetas Lietuvoje švenčia 22-ąjį gimtadienį (5)

Lietuvoje šviesolaidinio interneto era prasidėjo 1998 m. spalio 28 dieną, kai „Penkių kontinentų“ grupės įmonė „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ pirmoji pradėjo siūlyti sostinės gyventojams tuo metu sparčiausią interneto ryšį optinio kabelio linijomis. Taigi šią dieną švęsime ne tik dabartinio „Penki“ tinklo, bet ir apskritai šviesolaidinio interneto Lietuvoje gimtadienį! skaityti »