Parodoje „Išmani Lietuva 2016“ – finansinių paslaugų kanalų įvairovė

Publikuota: 2016 m. lapkričio 8 d. antradienis

Š. m. lapkričio 4–5 dienomis Vilniuje vyko modernių technologijų paroda-konferencija „Išmani Lietuva 2016“. Pirmą kartą organizuojamame tokio pobūdžio renginyje vilniečiai ir sostinės svečiai galėjo pajusti, ką reiškia gyventi išmaniuosiuose namuose, pamatyti mūsų šalyje kuriamas inovacijas, pažaisti kompiuterinius žaidimus, susipažinti su naujausiais vaizdo ir garso sprendimais, pasiklausyti sėkmės istorijų bei sužinoti apie ateities įmonėms ir jų darbuotojams reikalingas kompetencijas.

Atidarydama konferenciją, Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, kad kūrybingi žmonės ir unikalios jų idėjos – tai didžiausias šalies turtas. „Lietuva – sumanių, darbščių ir kūrybingų žmonių šalis. Jiems rūpi tėvynė ir jos ateitis, o jų idėjos sutelkia ir padeda valstybei judėti išmanios šalies keliu. Šie kūrybingi žmonės – didžiausias mūsų turtas“, – sakė šalies vadovė.

Drauge su pažangiausiomis Lietuvoje dirbančiomis kompanijomis renginyje dalyvavo ir įmonių grupė „Penki kontinentai“, akcentavusi finansinių paslaugų kanalų įvairovę (angl. omni-channel). Kompanijos stende buvo galima išvysti modernių mokėjimo terminalų, bekontakčių kortelių, atsiskaitymo ir lojalumo sprendimą „PayTaxi“, leidžiantį atsiskaityti už keliones taksi, IPTV (angl. Internet Protocol Television) galimybę televizoriaus ekrane atlikti norimą mokėjimą, įvairiems mokesčiams, įmokoms ir el. paslaugoms skirtą sistemą „Payments.iQ“, saugias finansines operacijas užtikrinantį ir terminalų tinklus valdantį sprendimą „TransLink.iQ“ ir daugiausia parodos lankytojų dėmesio sulaukusį kompleksinį sprendimą „VTM.iQ“.

Kaip sako grupės bendrovės „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) vykdomasis direktorius Tomas Augucevičius, šis unikalus sprendimas ateityje galbūt net pakeis šiandienius banko skyrius. „Šis inovatyvus techninės ir programinės įrangos kompleksas ne tik išplečia klientų aptarnavimo galimybes, bet ir iš esmės keičia požiūrį į jį. Naudodamasis šia įranga, klientas gali sudaryti sutartis, nuskenuoti ir pasirašyti dokumentus, gauti mokėjimo kortelę, išsiimti ar įnešti į sąskaitą grynųjų pinigų, gauti kreditą, atlikti kitas finansines operacijas. Be to, pasitelkus į pagalbą vaizdo konferencijos technologiją, suteikiama galimybė nuotoliniu būdu konsultuotis ir bendrauti su banko ar kitos finansų institucijos specialistu realiuoju laiku“, – sprendimo galimybes vardijo T. Augucevičius.

Parodos lankytojai galėjo pasijusti ateities banko klientais. Per terminalą bendraudami su banko operatore, kurios vaidmenį atliko Elita Citovičiūtė, jie galėjo išmėginti galimybę pasirašyti  su banku sutartį, gauti mokėjimo kortelę, sumokėti mokesčius, pasiimti ar grąžinti kreditą. 

Sprendimas gali būti naudojamas įvairioms finansinėms, draudimo ir kitoms paslaugoms teikti. Pirmąjį realiai veikiantį „VTM.iQ“ šių metų rudenį „Penki kontinentai“ pristatė Azerbaidžano sostinėje Baku. Drauge su vienu šios šalies banku įgyvendintas projektas leidžia patogiau ir operatyviau aptarnauti banko klientus, optimizuoti darbo su grynaisiais pinigais procesus, ženkliai išplėsti aptarnavimo erdvę.

Leidinio „Verslo žinios“ organizuojamas renginys „Išmani Lietuva“ pritraukė apie 4 140 dalyvių.

 

Vaizdo siužetas

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Planuoti grynųjų poreikį bankomatuose „BasisBank“ padeda „Cash Management.iQ“

Sakartvelo bankas „BasisBank“ įsidiegė BS/2 sukurtą grynųjų pinigų srauto prognozavimo ir jų paskirstymo išdavimo-priėmimo vietose sprendimą „Cash Management.iQ“. skaityti »

„Penki“ ir ­5 faktai apie televiziją (1)

Pasaulinės televizijos dienos proga - 5 įdomūs faktai apie televiziją. skaityti »

Pandemijos akivaizdoje rekordiškai išaugo interneto srauto vartojimas (3)

Koronavirusas, dar pavasarį uždaręs namuose daugybę žmonių, vėl negailestingai siautėja. Įvedus karantino sąlygas, interneto srauto apkrova muša naujus rekordus. skaityti »

Žvilgsnis į praeitį: nuo kasininko Ritty iki savitarnos kasų (2)

1879 m. lapkričio 4 d. minima kaip kasos aparato gimtadienis. Praėjus 141-eriems metams, šiuolaikinės prekybos jau nebegalime įsivaizduoti be kasų. Jos visur: parduotuvėse, kavinėse, degalinėse ir pašto skyriuose. Kas sugalvojo šį įrenginį, padedantį apskaityti pinigines įplaukas? skaityti »

„Vynamic Marketing“. Klientų pritraukimas ir personalizuota reklama bankomato ekrane (3)

Dėl COVID-19 pandemijos įvesti ribojimai įnešė esminių permainų finansinių įstaigų klientų aptarnavimo srityje. Tradicinį klientų aptarnavimą bankų skyriuose vis dažniau keičia bankomatai ir kiti savitarnos įrenginiai. skaityti »

Šviesolaidinis internetas Lietuvoje švenčia 22-ąjį gimtadienį (5)

Lietuvoje šviesolaidinio interneto era prasidėjo 1998 m. spalio 28 dieną, kai „Penkių kontinentų“ grupės įmonė „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ pirmoji pradėjo siūlyti sostinės gyventojams tuo metu sparčiausią interneto ryšį optinio kabelio linijomis. Taigi šią dieną švęsime ne tik dabartinio „Penki“ tinklo, bet ir apskritai šviesolaidinio interneto Lietuvoje gimtadienį! skaityti »

COVID-19 diagnozuotas penkiems UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ darbuotojams (2)

„Penkių kontinentų“ grupės įmonėje „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ nustatyti penki COVID-19 atvejai. Apie tai informuotas Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. skaityti »

Pandemija spartina perėjimą prie skaitmeninių atsiskaitymų (2)

Pasaulio jau seniai nestebina mokėjimo kortelės, elektroniniai atsiskaitymai ar kitos nuotolinės finansinės paslaugos. Pernai prasidėjusi COVID-19 pandemija šią transformaciją dar paspartino. Daugybė šalių septynmyliais žingsniais žengia į naują realybę, kurioje nėra nei monetų, nei kupiūrų. Grynųjų pinigų atsisakymo spartai įtakos turi daug veiksnių: naujų patogių bei saugių atsiskaitymo būdų atsiradimas, inovacinių technologijų plėtra ir netgi ekstremalios situacijos – šiuo metu pasaulį užvaldžiusi COVID-19 pandemija. skaityti »

Teniso turnyre „BFI Cup“ ir vėl triumfavo SEB (2)

Šiemet jau 13-ąjį kartą Lietuvoje organizuojamame bankų ir finansinių įstaigų teniso turnyre „BFI Cup“ geriausiai sekėsi SEB banko žaidėjams. skaityti »

Pasaulis investuoja į kriptomatus. Kaip sekasi? (2)

Daugiau nei 10 tūkstančių. Tiek pasaulinės kriptovaliutų tyrimų svetainės „Coin ATM Radar“ duomenimis šiuo metu pasaulyje yra kriptomatų. Pirmasis iš jų buvo įrengtas prieš septynerius metus Vankuveryje. Norvegų finansų įmonės „AksjeBloggen“ tyrimai rodo, kad vien per metus šių įrenginių skaičius išaugo 167 proc. skaityti »