Pasaulis investuoja į kriptomatus. Kaip sekasi?

Publikuota: 2020 m. spalio 7 d. trečiadienis

Daugiau nei 10 tūkstančių. Tiek pasaulinės kriptovaliutų tyrimų svetainės „Coin ATM Radar“ duomenimis šiuo metu pasaulyje yra kriptomatų. Pirmasis iš jų buvo įrengtas prieš septynerius metus Vankuveryje. Norvegų finansų įmonės „AksjeBloggen“ tyrimai rodo, kad vien per metus šių įrenginių skaičius išaugo 167 proc.

Kriptomatas –  specializuotas bankomatas, skirtas atlikti operacijoms su kriptovaliutomis, naudojant grynuosius pinigus. Prieš pasirodant kriptomatams, investicijos į kriptovaliutas buvo daugiau „išrinktųjų“ verslas ir daugumai atrodė nepasiekiamas dalykas. Kad galėtum įsigyti kriptovaliutų, reikėjo registruotis biržoje ir  atlikti tapatybės patikrą. Įsigyti jų prekybos platformose neretai užtrukdavo ir kelias savaites.

„Kriptomatų atsiradimas tapo tikru proveržiu kriptovaliutų investavimo srityje. Augantis jų skaičius rodo, kad skaitmeninis turtas pamažu tampa pripažįstamas. Tačiau dar anaiptol ne visur sukurti teisiniai standartai  šiai sparčiai besiplečiančiai rinkai. Kai kurių šalių valstybinės įstaigos dar tik ruošia įstatymų bazę, kad kriptomatai netaptų pinigų plovimo būdu ir galimybe išvengti mokesčių“, – teigia „Penkių kontinentų“ grupės įmonės „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) Techninės priežiūros departamento vadovas ir dukterinės įmonės „BS/2 Georgia“ direktorius Andrej Smirnov.

Pastaraisiais metais turimų kriptomatų skaičiumi lyderiauja JAV. Čia jų yra beveik 8 500. Per metus šis skaičius išaugo 127 proc. Antroje vietoje – Kanada, trečioje – Didžioji Britanija. Šiuo metu kriptomatai naudojami daugiau nei 70-yje šalių. Europoje esantys kriptovaliutų bankomatai sudaro 20 proc., o Azijoje, nepaisant didžiulio kriptovaliutų populiarumo, šių įrenginių skaičius tesudaro 2 proc. nuo visų pasaulyje naudojamų įrenginių.

Baltijos šalyse kriptomatų skaičiumi pirmauja Estija, užimdama 37 vietą. Paskui ją seka  Latvija, užimanti 50 vietą, o Lietuva, kur įrengtas tik vienas kriptovaliutų bankomatas, yra 57-oje vietoje.

„Iš visų regionų, kuriuose dirbame, kriptovaliutų savitarnos kanalo plėtra labiausiai pastebima Sakartvele. Ši šalis užima 20-ą vietą  pagal kriptomatų skaičių ir trečią pagal kriptovaliutų kasybą (po Kinijos ir Venesuelos). Mūsų dukterinė įmonė „BS/2 Georgia“ šioje šalyje prižiūri „Cryptomat“ įmonės kriptovaliutų bankomatus“, – pasakoja BS/2 atstovas.

Anot jo, nors kriptomatai primena tradicinius bankomatus, jų funkcijos skiriasi. Skirtingai, nei bankomatai, šie įrenginiai jungiasi ne prie kliento sąskaitos banke, bet prie interneto. Naudojantis jais, galima įsigyti ir parduoti kriptovaliutas („Bitcoin“, „Litkoin“ ir kt.) bei atlikti finansines operacijas per elektronines pinigines.

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

komentarai

rjTBOUgl IP: 111.224.52.146
2020-10-20 06:41 (!)
xfcZNAqrvXjQmh
hwoVatTXOkq IP: 61.7.138.247
2020-10-09 07:56 (!)
AxDLlPhMCby

Stovint ant 2021-ųjų slenksčio: septynios 2020-aisiais išmoktos pamokos (2)

2020 m. pasaulį užklupusi pandemija paveikė visas gyvenimo sritis, ne išimtis ir mažmeninė bankininkystė. Būtinybė riboti tiesioginius kontaktus paskatino bekontakčių atsiskaitymų, biometrijos technologijų naudojimą ne tik bankuose, bet ir parduotuvėse, viešajame transporte. skaityti »

„Penkių kontinentų komunikacijų centras“ prisijungė prie „Švaraus interneto“ iniciatyvos (2)

Sprendimas prisijungti prie memorandumo yra svarbus prevencinis žingsnis, kovojant su netinkama informacija internete. skaityti »

„Vynamic Security“ saugo „Victoriabank“ bankomatus (2)

Bankinės infrastruktūros saugumas – vienas iš šiuo metu svarbiausių daugumos finansų įstaigų prioritetų. „DAAC Systems Integrator“, bendradarbiaudama su BS/2 ir „Diebold Nixdorf“, įgyvendino Moldovos banko „Victoriabank“ bankomatų tinklo apsaugos nuo loginių atakų projektą. Bankinių įrenginių apsaugai užtikrinti naudojamas „Diebold Nixdorf“ programinės įrangos „Vynamic Security“ modulis „Intrusion Protection“. skaityti »

BS/2 atidarė interneto svetainę apie grynųjų pinigų judėjimo optimizavimą (2)

BS/2 sukūrė naują interneto svetainę СashManagementiQ.com, skirtą informuoti apie grynųjų pinigų judėjimo optimizavimą jų išdavimo ir priėmimo vietose. skaityti »

Planuoti grynųjų poreikį bankomatuose „BasisBank“ padeda „Cash Management.iQ“ (2)

Sakartvelo bankas „BasisBank“ įsidiegė BS/2 sukurtą grynųjų pinigų srauto prognozavimo ir jų paskirstymo išdavimo-priėmimo vietose sprendimą „Cash Management.iQ“. skaityti »

„Penki“ ir ­5 faktai apie televiziją (3)

Pasaulinės televizijos dienos proga - 5 įdomūs faktai apie televiziją. skaityti »

Pandemijos akivaizdoje rekordiškai išaugo interneto srauto vartojimas (6)

Koronavirusas, dar pavasarį uždaręs namuose daugybę žmonių, vėl negailestingai siautėja. Įvedus karantino sąlygas, interneto srauto apkrova muša naujus rekordus. skaityti »

Žvilgsnis į praeitį: nuo kasininko Ritty iki savitarnos kasų (5)

1879 m. lapkričio 4 d. minima kaip kasos aparato gimtadienis. Praėjus 141-eriems metams, šiuolaikinės prekybos jau nebegalime įsivaizduoti be kasų. Jos visur: parduotuvėse, kavinėse, degalinėse ir pašto skyriuose. Kas sugalvojo šį įrenginį, padedantį apskaityti pinigines įplaukas? skaityti »

„Vynamic Marketing“. Klientų pritraukimas ir personalizuota reklama bankomato ekrane (3)

Dėl COVID-19 pandemijos įvesti ribojimai įnešė esminių permainų finansinių įstaigų klientų aptarnavimo srityje. Tradicinį klientų aptarnavimą bankų skyriuose vis dažniau keičia bankomatai ir kiti savitarnos įrenginiai. skaityti »

Šviesolaidinis internetas Lietuvoje švenčia 22-ąjį gimtadienį (5)

Lietuvoje šviesolaidinio interneto era prasidėjo 1998 m. spalio 28 dieną, kai „Penkių kontinentų“ grupės įmonė „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ pirmoji pradėjo siūlyti sostinės gyventojams tuo metu sparčiausią interneto ryšį optinio kabelio linijomis. Taigi šią dieną švęsime ne tik dabartinio „Penki“ tinklo, bet ir apskritai šviesolaidinio interneto Lietuvoje gimtadienį! skaityti »