„PayTech“ suvažiavimas. Atsiskaitymo paslaugų sistemos ir daugiafunkciai įrenginiai

Publikuota: 2020 m. vasario 25 d. antradienis

Viena iš didžiausių pasaulyje atsiskaitymo įrenginių gamintojų - „Ingenico" - savo partnerius pakvietė į forumą „PayTech Summit", skirtą įmonės 40-mečiui. 1980 m. įsteigta bendrovė per šiuos metus pelnė pasaulinį pripažinimą ir netgi tapo įstatymų leidėja sparčiai augančioje mokėjimų rinkoje.

Ilgalaikiai santykiai su partneriais ir klientais „Ingenico" padeda gauti greitą grįžtamąjį ryšį ir stebėti tiek vartotojų, tiek tarptautinių mokėjimo sistemų rinkos poreikius.

Barselonoje vykusiame forume buvo pristatytos naujausios pasaulinės mokėjimo rinkos tendencijos, „Ingenico" vidinės struktūros pokyčiai ir artimiausi planai. Į renginį suvažiavo įmonės partneriai iš viso pasaulio, tarp jų ir „ASHBURN International" vykdomasis direktorius Žoržas Šarafanovičius. Pakalbinome jį apie renginį ir šių dienų aktualijas.  

 

Kokia buvo svarbiausia forumo tema?

Daugumos „Ingenico" pranešėjų kalba sukosi apie idėją sukurti debesijos pagrindu veikiančią saugią ir lanksčią atsiskaitymo paslaugų platformą, kurią būtų galima operatyviai integruoti į jau turimą kliento infrastruktūrą. Įmonė koncentruojasi ne į atskirą produktą ar sprendimą, o į visumą vykstant atsiskaitymo procesams. Kalbame ne apie jų tobulinimą ar paslaugų kokybės didinimą, bet siekį sukurti sistemą, kuri padėtų partneriams ir klientams pasirinkti jų verslo modeliui tinkamiausią modulį, reikalingą visam atsiskaitymų ciklui įgyvendinti.

Kuo ypatinga tokia platforma?

Anot „Ingenico" atstovų, kuriama sistema turi būti saugi, lanksti ir sukurta taikant API (angl. Application programming interface) sąsają, kad būtų prieinama visiems klientams. Ji turi būti sudaryta iš modulių, kad kiekvienas klientas galėtų pasirinkti tik jam reikiamas sistemos funkcijas ir operatyviai įsidiegtų į savo infrastruktūrą, o prireikus galėtų tas funkcijas išplėsti. Sistema turi užtikrinti intelektinį mokėjimo operacijų pristatymą ir kaupti su jomis susijusius analitinius duomenis. Sistemos modulis „Pay-Per-Use" leistų klientui mokėti už ją tik tiek, kiek naudojasi, atsižvelgiant į naudojimosi laiką ir išeikvotų išteklių apimtį.

Kiek „Ingenico" veiklos pokytis aktualus „ASHBURN International"?

Džiaugiamės, kad mūsų filosofija „Software as a Service", „Terminal as a Servise", kurios mes laikomės jau daugiau nei 15 metų, tampa tokių pasaulinių kompanijų, kaip „Ingenico", strategija.

Mūsų sukurtos sistema „TransLink.iQ" padeda centralizuotai valdyti visą atsiskaitymo įrenginių tinklą, realiuoju laiku stebėti jų veiklą. Ji lanksčiai taikoma, suderinama su skirtingų bankų (angl. multi-banking), skirtingų prekybininkų (angl. multi-merchant) sistemomis, diegiama į skirtingų gamintojų (angl. multi-vendors) įrenginius. Dabar ieškome sinergijos su „Ingenico", kad kartu galėtume operatyviai teikti paslaugas. Turime daug bendradarbiavimo planų.

O kaip tokį naują „Ingenico" požiūrį vertina finansų įstaigos?

Kai kurie klientai į minėtą verslo modelį žvelgia su tam tikru rezervu, nes tai paveiks kiekvieną įmonę ir iš ekonominės, ir iš organizacinės pusės. Tačiau sparti technologijų plėtra ir nuolatinis programinės įrangos atnaujinimas skatina naudoti tokį sprendimą, kuris apimtų ir atsiskaitymo įrenginį, ir jo priežiūrą, ir mokėjimo operacijų pristatymą bei jų analizę.

Sugrįžkime į „Ingenico" forumą. Kokių dar naujovių, tendencijų buvo pristatyta?

Šiuolaikinis pasaulis diktuoja naujas atsiskaitymo sąlygas. Šiandien pati atsiskaitymo funkcija nebėra prekė. Niekas apie ją nebekalba kaip apie atskirą produktą. Dabar svarbiausia daugiakanalis (angl. multi-chanel) požiūris į klientų aptarnavimą, įskaitant ir produktų bei paslaugų pasirinkimą, pirkimo procesą, pirkinio pristatymą ir patį atsiskaitymą. 

Siekiant paspartinti atsiskaitymo procesą, klientams konsultuoti naudojamos interneto pokalbių (tekstinės ar balso) programos, veidų atpažinimo sistemos (angl. Facial recognition). Šiais laikais įprastas telefonas tampa mokėjimo įrenginiu, kuriame atsiskaitymo funkcija integruota į prekybininkų sukurtą taikomąją programą.

Suvažiavimo metu parodos stenduose buvo pristatyti naujausi el. kortelių skaitytuvų modeliai ir mokėjimo sprendimai. Įdiegus specialią programinę įrangą į „Android" pagrindu veikiančius įrenginius, šie gali tapti daugiafunkciais atsiskaitymo terminalais, galinčiais atlikti kasos aparatų funkcijas. Mūsų įmonė tokį sprendimą jau įdiegė Sakartvele ir Uzbekistane. Džiaugiamės, galėdami prisidėti prie naujovių diegimo. Būdami pasaulinės mokėjimų ekosistemos dalimi stengiamės numatyti klientų lūkesčius.  

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

„Penki kontinentai“ prisideda prie socialinės iniciatyvos kovoje su COVID-19

Įmonių grupė „Penki kontinentai“ reiškia didžiulę padėką visiems socialiai atsakingiems piliečiams, savanoriams ir verslo atstovams, kurie koronaviruso (COVID-19) pandemijos metu teikia paramą medikams, senjorams ir kitoms socialiai jautrioms grupėms. Įvairių socialinių projektų... skaityti »

„Penki kontinentai“ prisideda prie socialinės iniciatyvos kovoje su COVID-19

Įmonių grupė „Penki kontinentai“ reiškia didžiulę padėką visiems socialiai atsakingiems piliečiams, savanoriams ir verslo atstovams, kurie koronaviruso (COVID-19) pandemijos metu teikia paramą medikams, senjorams ir kitoms socialiai jautrioms grupėms. Įvairių socialinių projektų įgyvendinimui įmonių grupė skyrė 50 tūkst. eurų. skaityti »

„Penki“ siūlo savo žiūrovams 16-ika nemokamų TV kanalų

Kad Vilniaus gyventojų laisvalaikis karantino laikotarpiu būtų turiningesnis, šviesolaidinio interneto bei išmaniosios TV tinklas „Penki“ išplėtė nemokamų TV kanalų pasirinkimą. skaityti »

Darbuotojai dirba iš namų? Būtina iš naujo peržiūrėti įmonės informacijos saugumo politiką

Lietuvos Vyriausybei paskelbus šalyje karantiną dėl koronaviruso pandemijos, Lietuvos įmonių vadovai raginami sudaryti sąlygas darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu. Ar verslas, siūlydamas savo darbuotojams nuotolinio darbo galimybes yra tinkamai pasiruošęs ne tik iš techninės pusės, bet ir gali užtikrinti apsaugą nuo kibernetinių įsilaužimų? skaityti »

Įmonių grupė „Penki kontinentai“ dalį savo veiklos vykdys nuotoliniu būdu

Įmonių grupė „Penki kontinentai“, reaguodama į koronaviruso (COVID-19) plitimą ir atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimą visoje Lietuvoje skelbti privalomą karantiną, taip pat į kitų šalių, kuriose veikia grupės atstovybės, Vyriausybių rekomendacijas, dalį savo veiklos vykdys nuotoliniu būdu. skaityti »

BS/2 – sertifikuota „Datalogic“ techninės priežiūros paslaugų partnerė Azerbaidžane

Technologinius sprendimus bankams ir prekybininkams siūlanti bendrovė „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2), priklausanti „Penkių kontinentų“ įmonių grupei, tapo pasaulinės prekybos įrangos gamintojos „Datalogic“ sertifikuota techninės priežiūros paslaugų partnere Azerbaidžane. skaityti »

„TransLink.iQ“ – naujas T. Dadaševo tyrimo objektas

Tachmasibas Dadaševas rengia naują knygą. Šį kartą dėmesio centre – atsiskaitymai be grynųjų pinigų, el. kortelių skaitytuvai ir jų tinklams stebėti bei valdyti skirtas programinis sprendimas „TransLink.iQ“. skaityti »

Baltijos šalių konferencijoje – diskusijos apie debesijos paslaugų įtaką verslui

Užsakomąsias ITT paslaugas „ProfIT“ teikiančios UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ atstovai lankėsi tarptautinėje Baltijos šalių konferencijoje „Verslo transformacija – darbas debesyse“. skaityti »

Kovas – Klientų mėnuo!

Kovo 19-oji paskelbta Tarptautine kliento diena. Šiemet ji minima 10-ąjį kartą. Ar žinote, kad šios šventės iniciatoriai – Lietuvos verslininkai? Būtent iš Lietuvos šventė paplito po visą pasaulį. Jos tikslas – parodyti dar didesnį dėmesį klientams, padėkoti jiems. skaityti »

„EuroShop 2020“: kaip keičiasi prekybos įrangos pasaulis

Vokietijoje, Diuseldorfe, š. m. vasario 16–20 dienomis vyko didžiausia pasaulyje mažmeninės prekybos įrangos atstovams ir partneriams skirta paroda „EuroShop 2020“. skaityti »

Latvijos mikrofinansų organizacija LAKS išduoda paskolas bankomatuose pagal pirštų atspaudus

Mikrofinansų organizacijos lanksčiai žiūri į paskolų teikimą mažmeninės prekybos klientams ir tuo yra pranašesnės už didelius bankus. Jos neretai siūlo supaprastintą paskolų įforminimo procedūrą ir yra pasirengusios dirbti su didesnės rizikos segmento klientais. skaityti »